فهرست
سوال روز: چرا جلالی برای حفظ نکونام تلاش نکرد؟
سوال روز: چرا جلالی برای حفظ نکونام تلاش نکرد؟

سوال روز: چرا جلالی برای حفظ نکونام تلاش نکرد؟

آی اسپورت - وقتی خبر غافلگیر کننده پیشنهاد العربی قطر به جواد نکونام مطرح شد، مجید جلالی به مدت دو روز تلفن همراهش را خاموش کرد تا هیچ حرفی در این مورد نزند. از سوی دیگر او تنها یک توصیه به مدیر عامل تیم کرد؛ به جای نکونام یک هافبک هم سطح او کسی مثل تیموریان را می خواهیم. واکنش جلالی، سکوت عامدانه او دقیقا یک معنا داشت؛ استقبال برای جدایی جواد نکونام. اما چرا باید سرمربی سایپا حاضر به از دست دادن بازیکنی باشد که در نیم فصل نخست  کمک زیادی به او در میانه میدان کرده بود؟ قطعا خیلی از مربیان لیگ برتری آرزوی داشتن یک هافبک با تجربه مثل او را دارند.
بدون شک از لحاظ فنی هنوز دل جلالی با نکونام است. اما کاپیتان سابق تیم ملی دیگر آن نکونام 10 سال پیش نیست. بازیکن جوان و سر به زیر پاس تهران بزرگ که با جلالی قهرمان لیگ برتر شد. نکو به روزهای پایانی فوتبالش نزدیک می شود و از آنجایی که یک صندلی در کادر فنی تیم ملی برای او رزرو شده، بدش نمی آید مربی گری را از لیگ برتر آغاز کند. آغاز اختلافات جلالی و نکونام از روزی شروع شد که مدیرعامل این تیم به فکر برکناری سرمربی تیمش در مقطعی از فصل افتاد. اما قرار بود چه کسی جانشین جلالی شود؟
سایپا یک بار پیش از این با برکناری مربی اش در هفته ششم و سپردن کار به یک مربی- بازیکن به قهرمانی لیگ برتر رسیده بود. لیگ ششم و برهه ای که علی دایی به عنوان بازیکن و مربی هدایت نارنجی پوشان را به عهده گرفت و دست آخر اولین و اخرین قهرمانی نارنجی ها در لیگ برتر را به نام خودش سند زد. پیرو همین تجربه بود که مدیرعامل سایپا به جواد نکونام این پیشنهاد را داد و نکته جالب اینکه طبق خبر صد در صد موثق خبرنگار شفقنا ورزشی، نکونام با این طرح موافقت کرد!  وقتی خبر به مجید جلالی رسید او فهمید علی رغم همه توانایی های فنی، نکونام گزینه خطرناکی برای او به حساب می آید. در ادامه لیگ برتر با نتایج خوب، این خطر مرتفع شد اما جلالی که در این سال ها به اندازه کافی آبدیده شده بلافاصله با پیشنهاد العربی موافقت کرد.
او کماکان سایه سنگین جواد نکونام را احساس می کرد. شاید چند باخت متوالی کافی بود تا پروژه عقیم مانده مجدا بارور شود. حالا نکونام در قطر است و جلالی ترجیح می دهد یک مهره خوب را در میانه میدان نداشته باشد اما خیالش جمع باشد که قرار نیست این مهره خوب، پست او را تصاحب کند. از سوی دیگر فروش نکونام و خرید آندو یک موفقیت بزرگ برای سرمربی سایپا به حساب می آید. با توجه به جوان تر بودن آندو و آمادگی اش قطعا در صورت وقوع این انتقال، جلالی با یک تیر دو نشان زده است. اگر هم تیموریان نیاید باز هم زدن همان نشان اول برای جلالی یک پیروزی بزرگ و تاثیر گذار است.

منبع: شفقنا
     
آی اسپورت
2016-01-18 15:04:20
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر