فهرست
یادداشت: انگلیس‌ها باید بازار نقل‌و انتقالات را منفجر کنند، اما افسوس!
یادداشت: انگلیس‌ها باید بازار نقل‌و انتقالات را منفجر کنند، اما افسوس!

یادداشت: انگلیس‌ها باید بازار نقل‌و انتقالات را منفجر کنند، اما افسوس!

گرگ استوبارت
هنوز فرصت زیادی در بازار نقل و انتقالات زمستانی برای تیم های لیگ برتر انگلیس باقی مانده است و می توان این دوره را پنجره فرصت ها برای تیم هایی که می خواهند انگیزه شان را نشان دهند نامید. 17 روز مانده و باشگاه ها فرصت دارند تا نگاهی به روزهای پایانی فصل گذشته بیندازند تا خودشان را سرزنش نکنند.
آرسن ونگر یکی از شلوغ ترین بازارهای نقل و انتقالات ژانویه را پیش بینی کرده بود و هنوز هم رقابت باقیست. این در حالی است که رقابت در بالاهای جدول رده بندی لیگ هم بسیار حساس شده است. حتی تیم های پایین جدول هم اوضاع پیچیده ای دارند و باید برای ماندن رقابت کنند و این در حالی است که رفتن الننی به آرسنال فعلا تنها انتقال مطرح لیگ جزیره بوده است.
تاریخ نشان داده که ژانویه برای باشگاه های بزرگ تقریبا ماه آرامی است. بهترین بازیکنان دنی به ندرت در میان فصل جا به جا می شوند و اگر هم این اتفاق بیفتد معمولا رقم پیشنهادی فوق العاده بوده است. مثل معامله 60 میلیون پوندی منچسترسیتی و چلسی برای کوادرادو و بونی.
شاید این مثال ها کافی باشند تا باشگاه ها را مجبور کنند در بازار این ماه هم دوباره ریسک کنند و بازیکن بخرند. البته یک فرضیه هم وجود دارد و گفته می شود خرید زمستانی هارمونی تیم را به هم می زند. از طرفی هم باشگاه های بزرگ به ندرت اجازه می دهند بازیکنانشان در میانه راه از آن ها جدا شوند، مخصوصا اگر در کورس رقابت برای رسیدن به جام هم باشند.
به نظر باشگاه های لیگ برتری هم زیاد از حد روی این تئوری حساب باز کردند. آن هم با وجود فرصت به این خوبی برای نشان دادن خودشان. اشتباهی شده است. یک خرید هوشمندانه در این ماه می تواند تفاوت بین ناکامی و موفقیت را رقم بزند و باشگاهی در دنیا وجود ندارد که نیاز به تقویت و پیشرفت نداشته باشد.
به هر حال این ژانویه می تواند فرصت مناسبی برای تقویت تیم ها باشد و در رسیدن آن ها به قهرمانی نقضی تاثیرگذار داشته باشد. مخصوصا اگر دوتیم مادریدی با محرومیت از فعالیت در نقل و انتقالات مواجه شوند، بازار ژانویه شلوغ تر هم می شود و تیم های انگلیسی باید قبل از آن به فکر باشند. فصل نقل و انتقالات ژانویه همیشه این پتانسیل را دارد تا یک تیم را به سمت کورس قهرمانی هدایت کند و روندش را تغییر دهد. مخصوصا در لیگ برتر انگلیس در این فصل که تا اینجای کار رقابت شدیدی برای قهرمانی در آن وجود دارد بازار نقل و انتقالات این ماه مثل دری است که در حال بسته شدن است و بعد از این که بسته شد بعضی از باشگاه ها خودشان را سرزنش می کنند که ای کاش از آن عبور کرده بودند.  


کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-01-18 19:18:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر