فهرست
چیزی که سوارس ثابت کرد/ زندگی بدون مسی هم ممکن است
چیزی که سوارس ثابت کرد/ زندگی بدون مسی هم ممکن است

چیزی که سوارس ثابت کرد/ زندگی بدون مسی هم ممکن است

بن هیوارد
شبی که قرار بود شب جشن مسی باشد با ترس از مصدومیت تبدیل به یک کابوس شد، اما ستاره اوروگوئه ای هت تریک کرد تا یک بار دیگر توانایی هایش را به رخ بکشد. روز یکشنبه نیوکمپ حال و هوای جشن و شادی داشت. حتی از قبل از بازی با بیلبائو و زمانی که لیونل مسی پنجمین توپ طلایش را نشان داد و بعد از آن هم در بازی خیلی زود گل زد. اما وقتی در نیمه دوم او نتوانست بازی کند زنگ های هشدار به صدا درآمدند. در عوض سوارس بود که دوباره حال و هوای شادی را به همه هدیه داد.
هم تیمی های مسی از او تمجید می کردند و در ورزشگاه هم بنری بزرگ روی دست هواداران بود که پنجمین توپ طلای مسی را به او تبریک گفته بود. چند دقیقه بعد او یک ضربه پنالتی را تبدیل به گل کرد تا جشن ادامه پیدا کند. اما گورکا ایرایسوس به خاطر خطا روی سوارس اخراج شد و باز هم این ستاره اوروگوئه ای بود که باعث شادی هواداران شد. غیبت مسی در نیمه دوم اما باعث نشد که به جشنواره گل بارسایی ها که قرار بود برپا شود آسیبی برسد. بعد از مسی نیمار گل دوم را هم برای بارسا زد. اما لئو کجا بود؟
ستاره 28 ساله احساس درد شدیدی داشت و به خاطر تشدید نشدن مصدومیتش بیرون رفت و جایش را به آردا توران داد. بارسا 2 بر صفر جلو بود و تیم مهمان یک بازیکن هم کمتر داشت. با این شرایط اصلا نیازی به ریسک کردن درباره مسی و بازی دادن به او نبود. انریکه هم تائید کرد که نمی خواسته درباره او ریسک کند.
آزمایش های پزشکی بعدا نشان داد که مصدومیت مسی جدی نیست و او حتی می تواند در دیدار بعدی بارسا که بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی مقابل بیلبائو است هم حضور داشته باشد. اما کسی که غایب است سوارس است که در بازی قبلی این تورنمنت با بازیکنان اسپانیول در تونل درگیری شده بود.
در حالی که بارسا هنوز در تلاش است تا رای صادر شده برای این بازیکن را برگرداند، اتلتیک بیلبائو امیدوار است که او به این بازی نرسد، مخصوصا بعد از هت تریک او در دیدار لیگ. برد 6 گله بارسا در آن بازی بدترین شکست تاریخ مربی گری ارنستو والورده را رقم زد.
سوارس که در این بازی اولین گلش در سال 2016 را هم زد گفت که به خاطر گل هایش خیلی خوشحال است و البته مثل همیشه تاکید کرد که مهم ترین چیز بردن تیم بود. او اما موقعیت های زیادی هم از دست داد که به قول خودش به خاطر هت تریکش بود که کسی از او انتقاد نکرد.
حالا رکورد سوارس 18 گل در 18 بازی برای بارسا است و یکی از شانس های اصلی رسیدن به پیچیچی است. او 2 گل بیشتر از دیگر رقیبان، نیمار، رونالدو و بنزما زده است. مسی هم به خاطر مصدومیتی که داشت کمی عقب افتاد و 10 گل زده است. به هر حال در شرایطی که همه می ترسیدند مبادا دوباره مسی مصدوم شود، سوارس عملکردی امیدوار کننده ارائه داد، البته در کنار نیمار. او نشان داد که زندگی بدون مسی هم ممکن است.
سوارس این روزها در کنار روبرت لواندوفسکی یکی از آماده ترین مهاجمان است. به نظر او همان کسی است که می تواند به سلطه مسی و رونالدو به پیچیچی و توپ طلا پایان دهد. مهم تر از همه برای بارسا اما این است که او روز به روز بهتر و بهتر می شود. تا زمانی هم که مسی آسیب نبیند، این مهاجمان سه گانه می توانند دلایل بیشتری برای شادی کاتالونیایی ها به وجود آورند.
 


کد خبر 9404
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-18 19:55:52
نظر دهید
۱ نظر
-
دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴، ۲۱:۰۶
قطعا امسال توپ طلا حق سوارز بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر