فهرست
استتوس: پای چپ مرگ
استتوس: پای چپ مرگ

استتوس: پای چپ مرگ

آی اسپورت - ذکر مصیبت ، طبیعت طبیعی همه مرگها در ایران است ؛ کما اینکه امروز بعد از فوت رضا احدی . احدی فوتبال ممتاز نیمه اول دهه 60 استقلال است ؛ بازیکنی با موی بلوند و تکنیک خیابانی که هواخواهان بسیاری داشت . مهمترین تصویر از احدی در ذهن من حضور ناگهانی اش در استقلال در دربی پرزدوخورد سال 68 است که با تک گل عابدیان به سود پرسپولیس به اتمام رسید . احدی شوک ترکیب استقلال بعد از دو سال دوری از این تیم بود ؛ بازیکنی که برای پایان مجادلات کاپیتانی دوباره به حمع آبی ها فراخوانده شده بود. او در این دربی بارها با تکل های مجتبی محرمی نقش بر زمین شد و بیم اخراج محرمی می رفت اما روز ، روز خوش شانسی پرسپولیس بود که با گل عابدیان بردی سرنوشت ساز را مقابل استقلال به دست آورد ؛ در حالیکه این بازی مهمترین فرصت استقلال برای جبران باخت 6گله مقابل پرسپولیس بود ؛ اگر توپها از قلیچ و سپس سلطانی می گذشت.
نکته مهم درباره احدی ، غروب تدریجی او پس از بازگشت به ایران بود . ستاره ممتاز استقلال در فصل 64 ، با سبیل دیگر آن احدی بازی برق و صدا وسیما و هما نبود ؛ و درنهایت غریبگی چهره تازه او را از استقلال دور کرد و او شاید با شرایطی نامتناسب با استعداد ذانی اش از فوتبال کنار رفت درحالیکه پرسپولیس آخرین تیم باشگاهی اش بود.
بگذارید برسیم به اینجا که این غریبگی و دوری به فضای تیره و لعنتی اواسط دهه 60 هم ربط داشت . این که دو سال تمام هیچ خبری از او نشنیدیم و انگار نه انگار که او یکی از دو لژیونر فوتبال ما در آن روزهاست . پس ، کوه یخ دست نیافتنی سمت چپ استقلال آرام آرام آب شد و دیگر هرگز هیجانی را برنینگیخت . تا امروز که مرگ او و مرگ طلبی ما از راه برسد و چپ پای رویت وایت اسن را به صفحات اول بازگرداند . آنقدر تیتر یک که هیچ وقت در همه این پنجاه سال زندگی.


پژمان راهبر
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-18 20:30:19
نظر دهید
۱ نظر
گتاب سیتی
دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴، ۲۰:۳۷
بیشتر استتوس بذارین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر