فهرست
لیورپول-چلسی؛ عبور از پل سرنوشت
لیورپول-چلسی؛ عبور از پل سرنوشت

لیورپول-چلسی؛ عبور از پل سرنوشت

آی اسپورت - انگار که نحسی این ژانویه تا روز آخر یقه یورگن کلوپ را ول نمی‌کند. سه مساوی، چهار باخت و فقط یک برد از تیم دسته دومی پلی‌موث، همه دستاورد لیورپول تا امروز از سال ۲۰۱۷ بوده که با حذف از دو جام حذفی (FA Cup) و اتحادیه (EFL Cup) در عرض یک هفته تکمیل شد. این ماه جور بدی برای کلوپ کش آمد.

حالا چلسی فقط یک رقیب مطرح که با اقتدار صدر پریمیرلیگ را به تسخیر خود درآورده است نیست. برای کلوپ، تیم آنتونیو کونته پل سرنوشت است. دیدار سرنوشت، در روز بستن پنجره زمستانی. آیا کلوپ بهار ۲۰۱۷ را در مرسی‌ساید سپری خواهد کرد؟ جواب این سوال پیش تیفوسی‌های خشمگین لیورپول است، همان‌هایی که به کاپیتزها مشهور اند. اتمسفر منحصربفرد آنفيلد مديون آيين هوادارى و سرودِ كاپيتزها است. «خنديدنت به دوربين‌ها مشکل تیمو حل نمی‌کنه»، این را همین گروه خشن خطاب به کلوپ می‌گویند، که در مصاحبه بعد از حذف از FA Cup می‌خندید. آن‌ها متوجه نمی‌شوند که چرا او بهترین تیمش را به زمین نمی‌فرستد و به همین راحتی از دو جام حذف شدند. هواداران معتقدند لیورپول در نیم‌فصل دوم ویران شده؛ «او باید در مقابل شیوه‌های تمرینی‌اش و این نتایج پاسخ‌گو باشد. ما منتظر جواب‌های کلوپ هستیم.» آخرین خبر از کاپیتزها این است که دست به دامن استیون جرارد شده‌اند! البته کلوپ هم طرفداران پر و پا قرص، صبور و روشنفکر خودش را دارد که معتقدند باید زمان داد. حامیان زمان اگر بیشتر هم باشند همان اکثریت خاموش معروف اند. شاید هم کلوپ لقب رابین‌هود را زیادی جدی گرفته و حق با انگلیس‌هاست که می‌گویند ژرمن‌ها شوخی‌های ما را نمی‌فهمند.

برگردیم به مسابقه «لیورپول - چلسی»؛ خبر درجه یک برای کلوپ این‌که سادیو مانه با عجله و با جت خصوصی از جام‌ملت‌های آفریقا برگشته. کلوپ آنقدر گرفتار هست که مراعات جت‌لَگ و خستگی مانه رو نکند. البته وضعیت ناتالین کلاین و لالانا مشخص نیست. کلوپ می‌گوید: «تنها چیزی که می‌دانم این است که باید با انرژی مثبت به بازی‌های آینده فکر کنیم. بعد این باخت‌ها هواداران عصبانی اند و من این را می‌دانم. باید با قدرت بازی کنیم و ببینیم نتیجه چه خواهد شد.» حالا برای کلوپ جا افتاده که پریمیرلیگ با بوندسلیگا تفاوت ماهوی دارد؛ یک لابیرنت تو در توی خفناک، دلهره‌آور و ناتمام، اما جذاب با حس توامان بیم و امید.

از آن‌طرف دست کونته برای انتقام بازی رفت کاملاً باز است. او بدون غایب و با تمام اعضای تیم لاکچری‌اش به آنفیلد می‌آید. به احتمال قوی همان ترکیب همیشگی مسابقه را شروع خواهند کرد، البته شانس فابرگاس هم برای لاین‌آپ ابتدای مسابقه کم نیست. کونته می‌گوید: «خیلی مهم است که این دست مسابقه‌ها را ببریم. هم اعتماد به‌نفس‌مان بیشتر می‌شود، هم از رقیب سه امتیاز می‌گیریم.» گویا او می‌خواهد فصل را برای لیورپول تمام کند؛ «آن‌ها شرایط روحی خوبی ندارند و فکرشان درگیر است.» بنگاه‌های شرط‌بندی بدون توجه به آنفیلد، شانس یرد را به چلسی داده‌اند؛ بازی شاید ۳ گل داشته باشد که سهم آبی‌ها ۲ تا است.

 

۲    
آی اسپورت
2017-01-31 11:28:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر