فهرست
: استقلال صفر - نفت 1؛خداحافظی استقلال؛ هم با قهرمانی هم با آسیا/ نفت طلاست !
: استقلال صفر - نفت 1؛خداحافظی استقلال؛ هم با قهرمانی هم با آسیا/ نفت طلاست !

: استقلال صفر - نفت 1؛خداحافظی استقلال؛ هم با قهرمانی هم با آسیا/ نفت طلاست !

آی اسپورت- هفته ی بیست و هشتم لیگ برتر - جام خلیج فارس
ورزشگاه: آزادی ، تماشاچی:5 هزار نفر 
داور:حسین زرگر
کارت زرد:غلام نژاد ( استقلال) 

ترکیب استقلال:

مهدی رحمتی، حنیف عمران‌زاده، هاشم بیک زاده، امیرحسین صادقی، ساموئل، مجید غلام‌نژاد( تونی اولیویرا 14 -(بوبکر کبه (74) )، خسرو حیدری، احمد جمشیدیان، پژمان نوری، مهدی نظری ( آرش برهانی 78) و محمد قاضی

سرمربی: امیر قلعه نویی

ترکیب نفت تهران: 
علیرضا بیرانوند، احمد آل‌نعمه، ورویا غفوری، محمدامین حاج‌محمدی، وحید حمدی‌نژاد، مرتضی پورعلی‌گنجی، کمال کامیابی‌نیا، رسول نویدکیا، وحید امیری ( 17 علیرضا عزتی)، هادی نوروزی(78 حسین ابراهیمی) و رضا نوروزی

سرمربی: یحیی گل محمدی

شرح گل: روی یک ضد حمله و پاس رو به بیرون رسول نویدکیا ، رضا نوروزی با یک ضربه ی سرکش توپ را به طاق دروازه فرستاد

شرح بازی: 

در ابتدای این دیدار آبی پوشان بازی را به مراتب بهتر از مهمانشان آغاز کردند و چند فرصت نصفه و نیمه هم داشتند که از آن استفاده نکردند. اما بازی کم‌کم به سمت تعادل پیش رفت و نفتی ها از فضای میان ساموئل و مدافعان استقلال استفاده کردند و بیشتر بر بازی سوار بودند. با این حال جدی ترین فرصت آنها در نیمه نخست را کامیابی نیا ایجاد کرد که شوت سنگینی او از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه استقلال را مهدی رحمتی به خوبی دفع کرد و مانع از فروپاشی دروازه آبی پوشان شد.

استقلالی ها در این نیمه بیشتر تلاش داشتند تا با ارسال های در عمق برای نظری از سرعت این بازیکن استفاده کنند که دقت بالای مدافعان نفتی این اجازه را به آنها نداد و تنها یک بار روی اشتباه نفتی‌ها در دقیقه 28 پژمان نوری صاحب فرصت مناسبی شد که ضربه این بازیکن از پشت محوطه جریمه نفت تهران با اختلافی اندک راهی اوت شود.

در نیمه دوم بازی شرایط مسابقه چندان فرقی نکرد و توپ و میدان بیشتر در میانه میدان دنبال می‌شد.
دقیقه 51 ضربه ایستگاهی استقلال با اختلاف کم از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 64 ارسال رسول نویدکیا با ضربه سر هادی نوروزی همراه شد که توپ را مهدی رحمتی دریافت کرد.
دقیقه 70 در موقعیتی تک به تک مهدی رحمتی توپ را از هادی نوروزی گرفت.
در دقایق پایانی بازی هیچ کدام از دو تیم موقعیت خاصی به وجود نیاوردند. بازی شرایطی داشت که به نظر می‌رسید هر دو تیم به تساوی راضی هستند اما نفت تهران در ادامه فشار خود را بیشتر کرد و در دقیقه 91 روی یک ارسال از کناره ها رضا نوروزی با یک بغل پا دروازه را باز کرد. 

بهترین بازیکن:
بیرانوند دروازه بان تیم نفت تهران در این دیدار روی توپ های هوایی فوق العاده مسلط نشان داد و از همین رو با خروج هایش تاکتیک اصلی استقلال را خنثی کرد.

اتفاق ویژه:
تونی کاروالیو که خودش در نیمه ی نخست به میدان آمده بود در نیمه ی دوم به دلیل فریاد کشیدن سر خسرو حیدری توسط قلعه نویی تعویض شد!
 

     
آی اسپورت
2014-03-28 00:28:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر