فهرست
داماش گیلان صفر - پرسپوليس يك: پرواز با بالهاى خلعت / داماش آنقدر نزد تا ببازد
داماش گیلان صفر - پرسپوليس يك: پرواز با بالهاى خلعت / داماش آنقدر نزد تا ببازد

داماش گیلان صفر - پرسپوليس يك: پرواز با بالهاى خلعت / داماش آنقدر نزد تا ببازد

آی اسپورت- هفته ی بیست و هشتم لیگ برتر - جام خلیج فارس
ورزشگاه: شهید عضدی رشت - تماشاگر:بیش از بیست هزار نفر

گل: محمد عباس زاده ( دقیقه ٣٠)

داور: یدالله جهانبازى - کمک داوران: محسن فریمان ، سعید زارع
کارت زرد:

محمد مختارى دقیقه ٤٠، ابوالفضل حاجى زاده دقیقه ٦٥، رسول سروش نیا دقیقه ٦٨، سیف الهى دقیقه ٨٣، مهدوى دقیقه ٨٦ (داماش) - مهرداد پولادى دقیقه ٦٦ (پرسپولیس)

ترکیب پرسپولیس:
نیلسون، محسن بنگر، رضا حقیقی، قاسم دهنوی، حسین ماهینی، رضا نورمحمدی، پیام صادقیان(از دقیقه ٩٠ مهرداد کفشگرى)، امید عالیشاه( از دقیقه ٧٠ محمد نورى)، مهرداد پولادی، محمدرضا خلعتبری و محمد عباس‌زاده(از دقیقه ٧٥ مهدى سید صالحى).
سرمربی: علی دایی

ترکیب داماش گیلان:
بهنام لایقی‌فر، محمد مختاری، هادی محمدی، محمد سیاه، رسول سروش‌نیا، محمدرضا مهدوی، ابوالفضل حاجی‌زاده( از دقیقه ٧٩ مصطفى حاجتى)، رضا کاردوست( از دقیقه ٨٤ محمد دادرسى)، مجید خدابنده‌لو( از دقیقه ٦٣مسعود حسن زاده)، روح‌الله سیف‌اللهی و امین متوسل‌زاده
سرمربی: علی نظر محمدی

شرح گل: 
داماش ٠-١ پرسپولیس: توپى که حاجى زاده لو داد، صادقیان پس از یک کورس چهل مترى تا پشت محوطه حریمه داماش یک پاس عرضى به خلعتبرى داد و او با یک ضربه تو در عباس زاده را صاحب توپ کرد و او در موقعیت تک به تک گل برترى پرسپولیس را به ثمر رساند.

شرح بازی:

نیمه نخست با حملات پرسپولیس و فشار آنها بر روى خط دفاعى داماش آغاز شد که در این بین یک گل پرسپولیس هم توسط داور مسابقه آفساید اعلام شد.

هر چه به اواسط نیمه نخست نزدیک تر مى شدیم این داماش بود که با تسلط بر توپ و میدان خود را بر حریف تحمیل کرد و سه موفعیت خوب گلزنى توسط روح الله سیف الهى و متوسل زاده از دست رفت. بعد از اینکه پرسپولیس روى یک ضد حمله که از هوش و همکارى مشترک خلعتبرى و صادقیان بدست آمد کمى از شور مسابقه کاسته شد و بعد از آن دو تیم هر چند صاحب چند موقعیت نصف و نیمه شدند اما سرانجام نیمه نخست با همان تک گل عباس زاده به پایان رسید.

نیمه دوم:

نیمه دوم با فشار و پرس بازیکنان داماش روى دروا ه پرسپولیس آغاز شد. اما حضور پرتعداد مدافعان پرسپولیس درون زمین خودى و بى دقتى مهاجمان داماش به خصوص سیف الهى و متوسل زاده موجب شد تا داماشى ها نتوانند از خیل حملات خود نتیجه اى بگیرند.

حملات داماش بعد از اینکه به دقایق انتهایى بازى نزدیک شدند، از زهر آن کاسته شد و در این میان سه تعویض تقریبا پیاپی نظر محمدى هم کارساز نبود. على دایى هم با اضافه نمودن نیروهاى تهاجمى خود سعى کرد تا پرسپولیس از لاک دفاعى بیرون بیایند. در دقایق انتهایى بازى بعد از اینکه فشار حملات داماش دوباره فزونى گرفت، دایی با تغییر تعویض آخر خود در حالى که قرار بود مسلمان را به بازى بیاورد، کفشگرى را به میدان فرستاد تا بتواند نتیجه بازى را حفظ نماید.

با این نتیجه پرسپولیس به کسب عنوان قهرمانى بیش از پیش امیدوار شد و داماش ببا بلند کردن فانوس سقوط در انتظار دو بازى آخر خود ماند.

     
آی اسپورت
2014-03-28 01:29:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر