فهرست
فولاد 2- تراکتورسازی 1؛فولاد صدرنشین 93 / جادوگر علیه پرسپولیس!
فولاد 2- تراکتورسازی 1؛فولاد صدرنشین 93 / جادوگر علیه پرسپولیس!

فولاد 2- تراکتورسازی 1؛فولاد صدرنشین 93 / جادوگر علیه پرسپولیس!

آروین آل مذکور - اهواز

ای اسپورت - 

- هفته ی بیست و هشتم لیگ برتر - جام خلیج فارس

ورزشگاه:غدیر ، تماشاچی :15 هزار نفر 
داور:احمد صالحی 
کارت زرد:سروش رفیعی ، غلامرضا رضایی ( فولاد) خوش نوا ، حیبب گردانی ( فولاد)

ترکیب فولاد: سوشا مکانی -لئوناردو پادوانی-عبذلله کرمی- مهرداد جماعتی-امیدخالدی-شهاب کرمی-مهدی بدرلو-بختیار رحمانی-سروش رفیعی-اسماعیل شریفات(ساسان انصاری)- غلامرضا رضایی(چاوز93)

سرمربی: حسین فرکی

ترکیب تراکتورسازی: حامد لک(داوود نوشی صوفیانی) - مرتضی اسدی -  حبیب گردانی- خوش نوا -میلاد فخرالدینی  - جواد کاظمیان / محمد ابراهیمی )- علی کریمی- فرشاد احمدزاده - مسعود ابراهیم زاده(سعید دقیقی ) - کریم انصاریفرد- مهدی کیانی

سرمربی: تونی اولیویرا

شرح بازی:

فولاد خوزستان که مطمئنا نیاز بیشتری به برد داشت ,بازی را هجومی آغاز کرد و توپ و میدان را در اختیار داشت .اما این تراکتور بود که روی یک ارسال بلند و موقعیت طلبی انصاری فرد به گل اول رسید .
بعد از گل تراکتور این باز هم فولاد بود که روی دروازه تراکتور فشار آورد .ابته تراکتور هم به خوبی از عمق دفاع فولاد استفاده کرد و در نیمه اول به جز گلی که زد 2 بار توسط انصاری فرد و کاظمیان موقعیت تک به تک  داشت که مکانی با 2 سیو فوق العاده فولاد را در بازی نگه داشت.فولادی ها بعد از چند حمله و موقعیت گل بالاخره با خطا روی بختیار  به پنالتی رسیدند و بدرلو با ضربه ای راحت و دقیق بازی را به تساوی کشید .
بعد از گل هم تیم میزبان فشار را ادامه داد و میتوانست در همان نیمه اول گل دوم را هم بزند که در این امر ناموفق بود.
دو تیم در نیمه دوم بر خلاف نیمه اول موقعیتهای کمتری داشتند.در ابتدای نیمه دوم,وبازی 5 دقیقه به خاطر مصدومیت لک متوقف شد که در آخر هم اینمصدومیت منجر به تعویض لک با صوفیانی شد.
بازی در نیمه دوم پایاپای ادامه داشت که رضایی بایک حرکت خوب کریمی را مجبور به خطا کرد.البته تراکتوریها و کریمی اعتقاد داشتند خطا بیرون از محوطه جریمه انجام شده است .
بعد از به ثمر رسیدن گل فولاد ,میزبان سعی در اداره بازی داشت و تراکتوری هم که 5 روز دیگر باید در ام باشگاههای آسیا به میدان برود میل چندانی به هجوم نداشت.
مهمترین موقعیت گل تراکتور در نیمه دوم را انصاری فرد به بالای دروازه فولاد فرستاد و در مقابل هم در دقایق پایانی بازی رفیعی تیر دروازه تراکتور را لرزاند.
 فولاد خوزستان با برتری مقابل تراکتورسازی تبریز 54 امتیاز شد و صدرنشینی خود در لیگ برتر باشگاه های ایران تثبیت کرد.تیم تراکتورسازی تبریز نیز 39 امتیازی باقی ماند. 


شرح گلها: 

1-0 (تراکتورسازی ) : کریم انصاری فر روی یک پاس عرضی در ابتدای مسابقه با یک بغل پا تیمش را در اهواز پیش انداخت. 
1-1 (دقیقه 32): روی پاس در عمقی که غلامرضا رضایی ارسال کرد بختیار درون محوطه سرنگون شد .بدرلو پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و خلاف جهت حامد لک توپ را به گل تبدیل کرد .

2-1 (فولاد): خطای پنالتی علی کریمی روی غلامرضا رضایی ، یک پنالتی دیگر نصیب فولادکرد و بدرلو این بارهم برخلاف جهت نوشی صوفیانی به گل دوم فولاد تیدیل کرد. 

دقایق حساس:

دقیقه 30 :روی یک ضد حمله انصاری فرد در موقعیتی تک به تک با مکانی قرارگرفت که مکانی به خوبی مانع گل شدن توپ شد.
دقیقه 32 :روی حرکت خوب فولاد از چپ و پاس خوب جماعتی ,رضایی در موقعیت مناسب گلزنی قرار گرفت که با بی دقتی فرصت به هدر رفت.
دقیقه 34 :حرکت خوب سروش رفییعی درون محوطه جریمه تراکتور و شوت خوب او راه به جایی نبرد .
دقیقه 35:روی پاس در عمق برای بختیار او با لک تک به تک شد اما ضربه چیپ رحمانی تبدیل به گل نشد.
دقیقه 39 :روی ضد حمله کاظمیان بیرون محوطه جریمه فولاد با مکانی تک به تک شد که تکل خوب  و شجاعانه  مکانی دروازه فولاد را نجات داد.
دقیقه 43 :در یک رفت و برگشت شریفات در موقعیتی تک به تک با لک قرار گرفت که ضربه او توسط حامد لک دفع شد.
دقیقه 62:روی حرکت خوب تیمی انصاری فرد درون محوطه جریمه با یک چرخش زیبا در موقعیت خوبی فرار گرفت اما شوت محکم او درون چارچوب نبود.
دقیقه 63:شوت از راه دور رضایی خطرناک از بالای دروازه تراکتور به بیرون رفت.
دقیقه 65:روی ارسال ایستگاهی بختیار ,پادوانی ضربه سر خوبی زد که صوفیانی توپ را در 2 مرحله جمع کرد.
دقیقه 80 :حرکت خوب رضایی و پاس او به بختیار و پاس زیبای بختیار برای رفیعی او را در موقعیتی خوب قرار داد که شوت سروش تیر دروازه تراکتور را لرزاند.
بهترین بازیکن :مهدی بدرلو  که در نیم فصل دوم تبدیل به هافبک دفاعی ثابت فولاد شده در این
بازی هم بسیار مسلط و خونسرد کار کرد .در بازیسازی تیم شرکت داشت و به خوبی حملات حریف را دفع می کرد .در کنار اینها با خونسردی کامل 2 پنالتی را به زیبایی تبدیل به گل کرد .
اتفاق ویژه  :علی کریمی که این روزها در تلاش است نشان دهد هنوز توانایی حضور در جام جهانی را دارد ,امروز یکی از بازیکنان ضعیف تراکتور بود.کریمی که در نیمه اول هم با چندین پاس اشتباه نشان داد تمرکز لازم را ندارد ,در نیمه دوم مهمترین اتفاق بازی را رقم زد .و با خطایی غیر ضروری خیال فولادی ها را راحت کرد و پرسپولیسیها را ناراحت!

اتفاق ویژه 2:
دو تعویض اجباری همزمان در ابتدای نیمه دوم برای تراکتور .کاظمیان بعد از مصدومیت با چهره ای اشکبار روی نیمکت نشست. لک هم با برخوردی که با رفیعی داشت جای خود را به صوفیانی داد
     
آی اسپورت
2014-03-27 20:46:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر