فهرست
یادداشت: بارسلونا دنبالِ استونز و پوگبا
یادداشت: بارسلونا دنبالِ استونز و پوگبا

یادداشت: بارسلونا دنبالِ استونز و پوگبا

گیوم بلگه
 
پیش از این هم گفته بودم که آنتوان گریزمن تا پایانِ امسال جزوِ 5 بازیکنِ برتر جهان فوتبال می‌شود. هنوز هم سرِ حرفم هستم، چون شرایط برایِ گریزمن خوب پیش می‌رود. گریزمن برایِ اتلتیکو مادرید بازیکنی حیاتی است. یا گلِ اول را می‌زند، یا گلِ دوم و کارِ رقیب را تمام می‌کند. اتلتی این هفته مقابلِ لاس پالماس سیستمش را از 2-4-4 به 1-5-4 تغییر داد و گریزمن مهاجمِ مرکزی شد. اما حتی تویِ این پست هم خیلی خوب بازی کرد، با اینکه ذاتِ فوتبالش یک بالِ هجومی است. حالا با توجه به محرومیتی که گریبانِ اتلتی را گرفته و نمی‌توانند تا تابستانِ 2017 بازیکنِ جدید بخرند، محرومیتی که هرچه زودتر برایشان شروع شود و تمام شود بهتر است، خیلی خیلی بعید است که گریزمن را این تابستان بفروشند.
اما گری نویل و والنسیا. نویل هنوز با والنسیا موفق به کسبِ یک پیروزی در لا لیگا نشده و حاصلِ 6 بازی‌اش، 4 تساوی و 2 شکست بوده است. حتی این هفته صدایِ اعتراض هودارانِ والنسیا در استادیوم هم درآمده بود. اما این اعتراضات متوجهِ گری نویل نبود و هدفش بیشتر بازیکنان و مدیرانِ باشگاه بود که تیم را با نظرِ یک ایجنت برایِ امسال بسته‌اند. مشکلِ نویل این است که فرصتِ زیادی برایِ ساختنِ تیمی به سلیقه‌یِ خودش و خرید بازیکنانِ جدید ندارد. البته خودِ نویل هم گفته که ترجیح می‌دهد با بازیکنانی که دارد کار کند. اما راستش تا اینجا چیزی که از نویل انتظار داشتیم را ندیده‌ایم. خودِ نویل گفته بود اگر بعد از 2 ماه تیمش جوری که می‌خواهد نشود، برایش یک شکست محسوب می‌شود. پس یک ماهِ دیگر صبر می‌کنیم و امیدواریم نویل تاثیرِ خودش بر والنسیا را بگذارد.
و درنهایت سراغِ نقل و انتقالات برویم. من خبر دارم که بارسلونا به جان استونز، مدافعِ اورتون، علاقه‌مند است، اما مسئولینِ باشگاه هنوز تصمیمِ نهایی نگرفته‌اند و در حالِ بررسیِ گزینه‌هایِ مختلف هستند. آنچه مشخصه این است که بارسلونا یک مدافعِ چپ، یک مدافعِ میانی و یک هافبکِ میانی از جنسِ پل پوگبا می‌خواهد. اسمِ آرون رمزی هم به عنوانِ گزینه‌ای دیگر برایِ خطِ میانی شنیده می‌شود، اما تا جایی که من خبر دارم بارسلونا علاقه‌یِ چندانی به رمزی ندارد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-01-19 12:16:13
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر