فهرست
صبا 2 - ذوب آهن 1؛ شکوری یک نته علیه اصفهان !
صبا 2 - ذوب آهن 1؛ شکوری یک نته علیه اصفهان !

صبا 2 - ذوب آهن 1؛ شکوری یک نته علیه اصفهان !

آی اسپورت- 

هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس
صبای قم 2-ذوب آهن یک
ورزشگاه: یادگار امام(ره) قم
تماشاگر: یک هزار نفر
گل‌ها: هادی شکوری دقیقه ۴۸، رضا عنایتی دقیقه ۲+۹۰ برای صبا و مهدی رجب زاده پنالتی دقیقه۳+۹۰ برای ذوب آهن
اخطار: روزبه چشمی، مجید حیدری و اکبر صادقی از تیم صبا 
صبای قم: مهرداد طهماسبی، روزبه چشمی، اکبر صادقی، مهدی محمدی، محمدامین آرام‌طبع، هادی شکوری، مجید حیدری، حسین بادامکی(۸۵- حامد پور عمرانی)، فرید بهزادی‌کریمی(۹۰-محمود شفیعی)، رضا عنایتی و کیوان امرایی (۷۵-مهدی مومنی)
سرمربی: صمد مرفاوی
ذوب آهن: میلان میاتوویچ، کارلوس سانتوس، محمدرضا خانزاده، محسن ایران نژاد، محمد صلصالی (۸۷-سپهر حیدری)، سینا عشوری، قاسم حدادی فر، میلاد غریبی(۷۵-مرتضی تبریزی)، اسماعیل فرهادی، مهدی رجب زاده و محسن بیاتی نیا
سرمربی: فیروز کریمی 
کادر داوری: داوران: اشکان خورشیدی - بهرام کیانی - یعقوب سخندان 
ناظر داوری: حسین خوشخوان
شرح بازی:
ترکیب اولیه ذوب آهن و استفاده از عناصر تهاجمی مثل فرهادی، رجب زاده، غریبی و بیاتی نیا نشان می داد که فیروز کریمی احتیاط را کنار گذاشته و تیمش را برای کسب پیروزی به میدان صبا فرستاده است. در ترکیب صبا هم حضور مثلث خط حمله این تیم که با عنایتی، کریمی و امرایی شکل گرفته بود نوید انجام یک بازی زیبا و تهاجمی از سوی هر دو تیم را می داد. بازی با برتری کامل ذوب آهن آغاز شد و فشار این تیم در بیست دقیقه ابتدایی چند ضربه کرنر و البته سه موقعیت خطرناک را هم نصیب بازیکنان این تیم کرد که با بی دقتی مهاجمان ذوب آهن این توپ‌ها به ثمر ننشست. در بیست دقیقه انتهایی نیمه اول بازی کمی متعادل شد ولی باز هم برتری نسبی با تیم ذوب آهن بود و دوندگی بازیکنان این تیم در خط هافبک فرصت را برای بازیسازی از بازیکنان صبا گرفته بود ولی در نهایت توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند.
 اما با آغاز نیمه دوم ذوب آهن خیلی زود غافلگیر شد و بر روی اشتباه میاتوویچ گل خورد تا بعد از آن بازیکنان بلند قامت تیم صبا با استفاده از یک دفاع فشرده در یک سوم دفاعی خودشان به فکر محافظت از گل زده باشند و این مسئله کار ذوب آهن را برای رسیدن به دروازه صبا سخت کرد. در این دقایق شاگردان مرفاوی چشم به ضد حملات داشتند و ذوب آهنی ها هم با انجام یک بازی احساسی توپ‌ها را تحویل بازیکنان صبا می دادند. در دقایق پایانی حضور سپهر حیدری باعث شد تا ذوب آهن رو به استفاده به بازی مستقیم بیاورد ولی در همین دقیاق صبا بر روی یک ضدحمله تیر خلاص را به ذوب آهن شلیک کرد تا پنالتی رجب زاده هم تأثیری در باخت ذوب آهن نداشته باشد. شاگردان فیروز کریمی با این باخت همچنان در رتبه پانزدهم جدول لیگ حضور دارند و باید برای بقا در لیگ چشم به دو بازی آینده خودشان در مقابل داماش و راه آهن داشته باشند.

شرح گلها :

1-0 (صبا) : نیمه دوم تیم صبا از همان ابتدای بازی توپ و میدان را در اختیار گرفت و در دقیقه 50 به گل دست یافت و سانتر ارسالی حسین بادامکی روی یک ضربه ایستگاهی از جناح راست با ضربه سر هادی شکوری به گل تبدیل شد.
2-0 (صبا)صبای قم در دقیقه 1+90 نیز یک بار دیگر موفق به گلزنی شد و روی یک ضد حمله رضا عنایتی در موقعیتی تک به تک موفق به گشودن دروازه حریف شد.
2-1 (ذوب آهن ):ذوب آهن در دقیقه 2+90 صاحب یک ضربه پنالتی شد و این ضربه توسط مهدی رجب زاده به گل تبدیل شد اما این گل، مانع شکست تیم اصفهانی نشد.


دقایق حساس :

دقیقه 22 نیز مهدی رجب زاده، مهاجم ذوب آهن یک موقعیت تک به تک را از دست داد.

در دقیقه 43 و 44 نیز محسن بیاتی نیا مهاجم ذوب آهن اصفهان دو موقعیت مناسب تک به تک را برای تیمش از دست داد،

در دقیقه 45 نیز سانتر اسماعیل فرهادی با ضربه سر خطرناک محمد صلصالی به اوت رفت.

در دقیقه 72 ضربه محمد صلصالی از داخل محوطه شش قدم روی خط دروازه توسط هادی شکوری بیرون کشیده شد .

شکوری یک بار دیگر در دقیقه 73 مانع از گل شدن ضربه محسن بیاتی نیا شد.

بهترین بازیکن : هادی شکوری با یک گل زده و حرکات نجات بخش در خط دفاعی بهترین بازیکن زمین بود و نقش زیادی در این برد داشت . 

اتفاق ویژه : ذوی آهن یا مربی جدیدش هم سه امتیاز حساس دیگر را از دست داد. آنها هفته بعد بازی مستقیمی با داماش دارند که درصورت برد در آن بازی به بقا امیدوار خواهند شد .ذوب 23 امتیازی است و تیم دوم جدول از آخر. 

     
آی اسپورت
2014-03-27 21:37:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر