فهرست
10 نکته از لیگ یک: اولین هت تریک فصل و پیکانی که رفت
10 نکته از لیگ یک: اولین هت تریک فصل و پیکانی که رفت

10 نکته از لیگ یک: اولین هت تریک فصل و پیکانی که رفت

آی‌اسپورت- هفته بیست و یکم لیگ یک با خلق چند رکورد همراه بود. هفته‌ای که پیکان توانست در بازی بزرگ هفته به پیروزی برسد.
 

1-  پیکان گازش گرفت
پیکان با وجود اینکه قهرمان نیم فصل شد در زمان نقل و انتقالات به خوبی خودش را تقویت کرد. خرید رامتین سلیمان‌زاده مدافع تاثیرگذار فجرسپاسی یکی از خریدهای خوبی این تیم بود. در چنین شرایطی اصلا تعجبی ندارد که فجر توان رقابت با شاگردان مرزبان را نداشت. برد پیکان عملا آنها را در صدر جدول بی‌رقیب کرد.

2- پرگل‌ترین بازی فصل
هشت گل در هر کدام از لیگ‌های ایران کافی است تا آن بازی را به پرگل‌ترین بازی فصل تبدیل کند. فولاد یزد و پارسه تهران دو تیم پایین جدولی این هفته در یزد این رکورد را به نام خود ثبت کردند. بازی که در نهایت با پیروزی 5 بر 3 تیم مهمان پایان یافت.

3-  پاس همچنان می‌برد
پاس همدان که تا همین سه هفته پیش در ته جدول جا خوش کرده بود، با سه برد پیاپی توانست خود را به طور کامل از جمع پنج تیم فانوس به دست خارج کند. همدانی‌ها اگر بتوانند روند خوب خود را ادامه بدهد می‌توانند رتبه خوبی در پایان فصل بدست بیاورند.

4- تنها بازی بدون گل
بازی دو تیم نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان دربی نفتی‌های لیگ یک، تنها بازی هفته بیست و یکم بود که گلی نداشت. با این نتیجه شانس نفت آبادان برای کاهش اختلافش با تیم‌های مدعی کمتر شد.

5- غلامی با گل آمد
خونه به خونه در تعطیلات نیم فصل خریدهای پر سر و صدایی داشت. یکی از این خریدها محمد غلامی مهاجم نیم فصل اول استقلال اهواز بود که توانست در بازی اول برای تیمش گلزنی کند.

6- اولین هتریک فصل
تماشاگران  فوتبال در لیگ‌های بزرگ اروپایی شاید بیشتر از چند هفته برای دیدن هتریک انتظار نکشند اما این انتظار در لیگ یک ایران تا بیست و یک هفته طول می‌کشد. مرتضی رنجبر بازیکن پارسه تهران توانست این هفته در پرگل‌ترین بازی فصل هتریک کند. تا اولین بازیکنی باشد که این فصل هتریک می‌کند.
 
7-  ماشین با خطیبی هم کلین شیت نکرد
ماشین سازی که این هفته برای نخستین بار پس از اخراج دست‌نشان، رسول خطیبی را روی نیمکت خود می‌دید در خرم‌آباد به خیبر باخت تا علاوه بر اینکه رسول با شکست شروع کند، رکورد ماشین هم افزایش یابد. آنها پس از گذشت 21 هفته از لیگ هنوز نتواستند دروازه خود را بسته نگه دارند.  
 
8- کرمان و یزد برابر
مس کرمان رده سومی و فولاد یزد رده نوزدهمی هر دو 19 گل تا به حال وارد دروازه حریفان کردند. این هم از عجایب لیگ یک ایران است. لیگی که تیم مدعی صعود با تیمی که در ته جدول قرار دارد در خط حمله توان‌شان برابر است.

9-  پنج هفته بدون شکست
نساجی در این هفته‌ها تبدیل به تیمی شکست ناپذیر شده است. آنها در پنج دیدار آخر خود سه پیروزی و دو تساوی کسب کردند و خود را به رده‌های بالای جدول رساندند. نساجی‌چی‌ها اگر در هفته‌های حساس پیش رو همین روند را حفظ کنند ترکیب مدعیان لیگ تغییر خواهد کرد.

10- هفته نودی
هفته بیست و یکم را باید هفته گل‌های دقیقه نود نامید. پنچ گل در این هفته از دقیقه نود به بعد به ثمر رسید. در بازی آلومینیوم اراک و نساجی هر دو گل در دقیقه نود وارد دروازه‌ها شد. گیتی پسند هم در دقیقه نود از شکست فرار کرد. مرتضی رنجبر هم یکی از سه گل خود را در دقیقه 92 زد. خیبر هم در ثانیه‌های پایانی به گل پیروزی رسید.
 
 
 کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-01-19 15:43:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر