فهرست
دو ساعت گفتگو در خانه منصورخان؛ احدی آمده بود ملاقاتم...
دو ساعت گفتگو در خانه منصورخان؛ احدی آمده بود ملاقاتم...

دو ساعت گفتگو در خانه منصورخان؛ احدی آمده بود ملاقاتم...

آی اسپورت- چندهفته قبل منصورخان پورحیدری روی تخت بیمارستان ایرانمهر بستری بود و رضا احدی به ملاقاتش رفت... حالا بعد از چند هفته رضا احدی روی تخت بیمارستان ایرانمهر دارفانی را وداع گفته و منصورخان در خانه‌اش از میهمانان پرتعداد این روزها پذیرایی می‌کند. منصورخان از درگذشت شاگرد سابقش رضا احدی به شدت متاثر است. خدا را شکر که خودش هنوز سرپا است و می‌تواند دو ساعت بنشیند و به سوالات خبرنگاران پاسخ بدهد. آخرین گفتگوی او را به نقل از همشهری ورزشی بخوانید. 
منصورخان رضا احدی هم از جمع آبی‌های پایتخت پرکشید...
بله؛ متاسفانه همین امروز صبح (دیروز) این خبر را شنیدم و سخت ناراحت شدم؛ همان زمان که بازی می‌کرد در آلمان بود اما به دلیل شرایطی که من در استقلال داشتم بازی در آلمان را رها کرد و به کمک من آمد و در استقلال بازی کرد؛ در آن برهه توانست کمک زیادی به استقلال کند. بچه خیلی خوب و بامعرفتی بود. متاسفانه گرفتار مریضی و مشکلاتی که برایش پیش آمد، شد. خدا بیامرزدش؛ به خانواده‌اش هم تسلیت می‌گویم.
 


یادم هست سال گذشته در سازمان لیگ که با هم صحبت می‌کردیم شما خیلی نگران حال همایون بهزادی هم بودید...
بله؛ الحمدالله همایون وضعیتش خوب است.
 


آخرین‌بار رضا احدی را کی دیدید؟
آخرین‌بار چندهفته قبل بود؛ وقتی که در بیمارستان به ملاقاتم آمد؛ بعدش هم متاسفانه خودش گرفتار بیماری و در بیمارستان بستری شد. باورم نمی‌شود احدی فوت کرده باشد... هضم آن برایم سخت است. فکر کنم 5، 6روز هم در بیمارستان بستری بود و طولی نکشید که فوت کرد. خدا رحمتش کند، از خوبان فوتبال بود؛ هم فنی و هم اخلاقی عالی بود.
 


امیر قلعه‌نویی حرف جالبی زده گفته بود کاش تا پیشکسوتان سالم هستند به فکر هم باشیم نه در زمان بیماری؛ نظر شما چیست؟
الان کمی خوشبختانه بهتر شده و پیشکسوتان و اهالی فوتبال هوای هم را دارند؛ برای هم وقت می‌گذارند و به هم سر می‌زنند؛ به خانه هم می‌روند و می‌آیند و اگر کسی هم کمکی لازم داشته باشد به او کمک می‌کنند اما وقتی طرف از این دنیا رفت دیگر نمی‌شود کاری کرد.
 


وضعیت جسمانی شما چطور است؟ هواداران نگران شما هم هستند؟
من متاسفانه قند داشتم و این یکی، دو سال به آن بی‌تفاوت بودم به همین دلیل من را گرفتار کرد و 15روز بیمارستان بستری شدم؛ دکترها خیلی کمک کردند؛ 2هفته هم هست که به خانه آمده و تمام مراحل درمانم را کنترل شده انجام می‌دهم؛ خیلی ضعیف شده‌ام؛ در خانه ورزش و پیاده‌روی می‌کنم تا شرایطم بهتر شود.
 


علی پروین هم به ملاقات شما آمده و گویا توصیه تغذیه‌ای هم برای شما داشته؛ اینکه کباب‌کوبیده بخورید تا جان بگیرید.
علی هم آمد پیش من گویا از پیش رضا احدی در بیمارستان می‌آمد حرفش را هم گوش دادم و کباب می‌خورم.
 

 
پس ان‌شاءالله ضعف ‌جسمانی‌تان به زودی برطرف خواهد شد.
بله؛ خیلی ضعیف شده بودم اما هم در بیمارستان کنترل کردند و هم الان در خانه بیشتر مراقبت می‌کنم؛ ایشان (خطاب پورحیدری به پزشک نشسته در کنارش است) هر روز از بیمارستان می‌آیند و وضعیت جسمانی‌ام را چک می‌کنند.
 


به هر حال مردم وقتی عکس دوران نقاهت شما را در رسانه‌ها دیدند، خیلی نگران‌تان شدند.
مردم محبت دارند؛ در این مدت چه در بیمارستان و چه در خانه و حتی از طریق تلفن جویای احوالم بودند که بزرگواری آنها را نشان می‌دهد. پیشکسوتان هم در کنار هواداران و دوستان فرقی نمی‌کرد همگی‌شان برایم سنگ‌تمام گذاشتند؛ استقلال، پرسپولیس و تیم‌های دیگر پیگیر وضعیتم بودند؛ لازم است از همه آنها تشکر کنم.
 


شما را باز هم در کنار تیم استقلال خواهیم دید؟
بله؛ برمی‌گردم در استقلال خواهم بود اما در وهله اول باید خوب شوم تا بتوانم بیرون بیایم.
 


از وضعیت فعلی استقلال خبر داری؟
من اطلاعی ندارم مسابقات لیگ‌برتر که تعطیل شد فقط شنیدم باشگاه مشکلات مالی دارد و امیدوارم زودتر برطرف شود.
 


مسابقات نیم‌فصل اول را پیگیری ‌کردید؟ الان استقلال صدرنشین جدول است...
بله؛ بازیکنان استقلال در نیم‌فصل خیلی خوب کار کردند. با درایت آقای مظلومی استقلال صدرنشین جدول است و ان‌شاءالله جذب 2بازیکن تیم برای نیم‌فصل دوم تقویت و به امید خدا راه قهرمانی همواره شود.
 


منصورخان، در مورد تیم امید چه نظری دارید؟ در بازی‌های مقدماتی المپیک بعد از پیروزی مقابل سوریه مقابل قطر شکست خوردیم...
کسانی که در کنار این تیم هستند بهتر از همه شرایط را درک می‌کنند ولی به نظر من تیم امید در بازی مقابل قطر دارای اشکالاتی بود وگرنه می‌توانستند مقابل قطر برنده باشند یا حداقل بازنده نباشند. با این حال هنوز وقت  است تیم را جمع و جور کرد و بتوان راه را ادامه داد؛ شرایط یک کم سخت شده است اما نباید ناامید باشند و باید پرقدرت در ادامه مسابقات ظاهر شوند.
 


منصورخان صحبتی نمانده فقط دوست داریم هر چه سریع‌تر شما را سرحال و آماده کنار استقلال ببینیم...
از زمانی که از بیمارستان آمدم برنامه غذایی و تمرینی را به خوبی انجام می‌دهم تا تقویت شوم و مثل قدیم آمادگی‌ام را به دست بیاورم. این کار هم حوصله می‌خواهد و هم تمرین.
 


راستی علی پروین گفته بود شما عصا را کنار گذاشته‌اید ولی الان باز هم با عصا راه می‌روید؟
در این لحظه پزشک پورحیدری جواب می‌دهد: منصورخان به تازگی از جای خود بلند می‌شوند و گاها بدون عصا پیاده‌روی می‌کنند و روزبه‌روز بهتر می‌شوند.
 


منصورخان حرف پایانی شما را می‌شنویم.
همان تشکر من از هواداران و پیشکسوتان که برایم سنگ تمام گذاشتند را بنویسید...9411
     
آی اسپورت
2016-01-19 20:42:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر