فهرست
یادداشت/ لیورپول برای موفقیت نیاز به فراتر از شین لانگ دارد
یادداشت/ لیورپول برای موفقیت نیاز به فراتر از شین لانگ دارد

یادداشت/ لیورپول برای موفقیت نیاز به فراتر از شین لانگ دارد

میکی استافورد
مدتی قبل برندن راجرز، سرمربی سابق لیورپول اطلاعاتی درباره سیاست خرید بازیکن باشگاه لیورپول داد. او گفته بود اگر بازیکنی که می خواهیددر لیست باشگاه نباشد باید از داخل آن لیست بهترین را انتخاب کنید! منظورش این است که مربی این تیم اجازه ندارد بازیکنان مورد علاقه اش را جذب کند.
در هر باشگاهی استعدادیابی موفق به عهده افرادری بیشتر از یک نفر است. لستر سیتی در این فصل نشان داده که استعدادیابی می تواند در صورت تداوم داشتن نتیجه فوق العاده ای در بر داشته باشد. این تیم بازیکنانی دارد که پیش از این هرگز سرشناس نبودند. جمی واردی، یک مهاجم که در لیگ نبوده و ریاض محرز که از لیگ 2 آمد. این باشگاه حالا در رتبه دوم جدول رده بندی است و می خواهد بازیکنانی هم بخرد.
اما اخیرا خبر آمده که لیورپول به دنبال جذب شین لانگ بوده است. هنوز مشخص نیست که این مهاجم ایرلندی در لیست کمیته نقل و انقالات باشگاه بوده یا واقعا بازیکن مورد علاقه کلوپ بوده است. پیش از این یک ایرلندی وجود داشت که عملکرد موفقی در لیورپول داشت و او رابی کین بود. اما آیا این انتقال جدید منطقی است؟
واقعیت این است: نه. جدا از بنتکه و اوریجی 30 میلیون پوندی، قرمزهای مرسی ساید رابرت فیرمینیو و دنیل استوریج را هم دارد و البته نباید دنی اینگز را هم فراموش کرد. پس خرید لانگ برای تیم دوازاهم جدول از نظر تعداد گل های زده چه دستاوردی می تواند داشته باشد؟
دتمار هامان و دنی مورفی، دو بازیکن اسبق لیورپول عقاید مختلفی در این باره دارند. مورفی معتقد است لیورپول قبل از این که برای خرید یک مهاجم دیگر پول هزینه کند باید بنتکه را احیا کند.
اما هامان می گوید حضور بازیکنی مانند لانگ که دونده است می تواند در سیستم «گگن پرس» یورگن کلوپ بسیار کارامد باشد.
لانگ یک بازیکن دونده است. بازیکنی که در 192 بازی در لیگ برتر 38 گل زده است. با وجود نقل مکان از ریدینگ به وست برومویچ واز هال سیتی به ساوثهمپتون شین لانگ هنوز هم در لیگ برتر محبوب است.
شاید نظر هامان که معتقد است لانگ از بازیکنان دیگر پرتلاش تر است درست باشد؛ اما در لیس کمیته نقل و انتقالات لیورپول از او سخت کوش تر نیست؟ به هر حال کلوپ بازیکنی بهتر از لانگ می خواهد. شاید او بتواند درک کویت یا سوارس بعدی لیورپول را معرفی کند. لانگ بعید از بیشتر از این رشد کند و لیورپول بهتر از او می خواهد. کسی که مداوم تر گل بزند. در 18 ماه اخیر لیورپول حدود 100 میلیون پوند برای خرید مهاجم هزینه کرده است. اما درباره لانگ احتمالا یا باید تجدید نظر کند، یا از کمیته نقل و انتقالات بخواهد که لیستش را طولانی تر کند یا کلوپ بیشتر جستجو کند. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-01-19 19:31:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر