فهرست
ده‌خسوس: به کار کردن با امکانات کم عادت دارم
ده‌خسوس: به کار کردن با امکانات کم عادت دارم

ده‌خسوس: به کار کردن با امکانات کم عادت دارم

آی اسپورت- 7 گل خورده در 17 بازی و 11 کلین شیت؛ این آماری است که فرناندو ده خسوس درون دروازه استقلال خوزستان ثبت کرده. گلر برزیلی همین حالا هم بهترین عملکرد تاریخ لیگ برتر را رقم زده و نمایشش عامل مهمی در بالانشینی استقلال خوزستان و قهرمانی این تیم در نیم فصل بود. او اما در گفتگو با «فوتبال ایرانی» می گوید توجهی به آمارش ندارد چون لیگ هنوز تمام نشده و اتفاقی نیفتاده است.
* خیلی ‌ها دوست دارند بدانند بهترین دروازه‌ بان این فصل لیگ برتر کجا بوده که این فصل به این شکل چهره شده و کار بسیاری از تیمها را برابر استقلال خوزستان سخت کرده است.
من در لیگ دسته دوم برزیل بازی می ‌کردم. «ماکا»ی تیمی بود که در آن عضویت داشتم و قبل از آن هم در یک تیم سطح پایین‌ تر بازی می‌ کردم. فوتبالم را از ابتدا هم در برزیل دنبال می ‌کردم که عبدالله ویسی برای انتخاب بازیکن به کشور ما آمده بود که من را دید و صحبت کرد تا به ایران بیایم. من هم پس از اینکه با ویسی صحبت کردم و شرایط استقلال خوزستان را پرسیدم، به ایران آمدم تا فوتبالم را اینجا دنبال کنم.
* خودت فکر می ‌کردی که در استقلال خوزستان به شرایط امروز برسی و عملکردت کاملا به چشم بیاید؟
خیلی ‌ها موفقیت ‌های اخیر استقلال خوزستان را مدیون تلاش‌ های تو می ‌دانند. وقتی من با ویسی صحبت کردم، او هدفگذاری تیم را به من گفت. هدف ما در این فصل قرار گرفتن در رتبه ‌های بالای جدول بود که خوشبختانه تاکنون به این هدف رسیدیم و حتی بالاتر هم بودیم. شاید نه به این شکل اما نظیر چنین روزهایی را برای خودم و استقلال خوزستان تصور می ‌کردم.
* درباره عملکرد خودت هم بگو که چگونه توانستی در تیمی با امکانات کم، شرایط مناسبی داشته باشی.
من در برزیل هم که بودم و در لیگ دسته دوم، امکانات کامل نبود. در کشور خودم روزهای فوتبالی ‌ام بالا و پایین زیاد داشت که همیشه آن روزها را در خاطر دارم اما خوشحالم که توانسته ‌ام در ایران عملکردی داشته باشم که به تیمم کمک کنم و خودم از این شرایط راضی هستم. امیدوارم بتوانم بازهم درون دروازه استقلال خوزستان عملکرد خوبی داشته باشم.
* در کدام بازی این فصل بیشتر سختی کشیدی و بازی سختی برای تو بود؟
هر دو بازی رفت و برگشت جلوی پرسپولیس کارمان سخت بود. پرسپولیس خیلی خوب بازی می‌ کرد و می ‌توان گفت تا حدودی نظم تیم ما را به هم ریخت و این مسئله کار من را هم سخت کرد.
* می ‌توانید قهرمان شوید؟ چقدر به این مسئله فکر می‌ کنید؟
در فوتبال هیچ اتفاقی بعید نیست. همه تیمها هم برای بهترین رتبه تلاش می ‌کنند و تا جایی که توان داشته باشند، می ‌جنگند. ما هم تا جایی که توان داشته باشیم، با دیگر حریفان رقابت می ‌کنیم و اگر شد، شاید در پایان فصل جام قهرمانی را ما بالای سر بردیم. با این حال نباید با این مسایل تمرکز خودمان را به هم بزنیم و به نظرم بهتر است به عملکرد خودمان فکر کنیم.
* در فوتبال ایران ماندنی هستی؟ اصلا خودت دوست داری در ایران بمانی؟
خوشبختانه یک انتخاب خوب داشتم و از حضور در ایران لذت می ‌برم. در استقلال خوزستان هم وارد یک تیم حرفه‌ ای و جو صمیمی شده‌ ام. خوشبختانه بازیکنان تیم، هواداران، کادر فنی و عوامل باشگاه به گونه ‌ای عمل کرده ‌اند که دوست دارم به کارم ادامه بدهم و امیدوارم اینجا به مقام هم برسم.
* بهترین دروازه ‌بان لیگ برتر از نظر تو چه کسی بوده است؟
من واقعا عملکرد مهدی رحمتی، دروازه‌ بان استقلال را دوست داشته ‌ام و به نظرم او بوده که باعث شده استقلال هم موفق عمل کند. رحمتی یک حرفه‌ ای است و استعداد بالایی هم دارد.
کدخبر:9403
     
آی اسپورت
2016-01-19 20:38:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر