فهرست
کولینا: با تکنولوژی خط دروازه هم داوران پشت خط حذف نمی شوند
کولینا: با تکنولوژی خط دروازه هم داوران پشت خط حذف نمی شوند

کولینا: با تکنولوژی خط دروازه هم داوران پشت خط حذف نمی شوند

آی اسپورت – پیرلوئیجی کولینا معتقد است که حتی اگر تکنولوژی خط دروازه هم به بازیهای اروپایی اضافه شود باز هم حضور دو داور پشت خط دروازه در رقابتهای جام ملتها٬ لیگ قهرمانان و لیگ اروپا منتفی نخواهد شد.
کولینا داور سابق ایتالیا که سابقه قضاوت در فینال جام جهانی را نیز دارد و اکنون رئیس کمیته داوران یوفا به حساب می آید در این باره گفته: «محوطه جریمه بحث برانگیزترین قسمت در زمین فوتبال است. اتفاقات این قسمت تاثیری حیاتی در سرنوشت مسابقات دارند. فشردگی و تعداد بالای بازیکنان به ویژه در موقعیتهایی مثل ضربات ایستگاهی و کرنرها آنقدر باعث ایجاد اتفاقات مختلف می شود که یک جفت چشم به تنهایی قادر به تشخیص آنها نخواهد بود. هدف از استفاده از داوران پشت خط این بودکه حمایت بیشتری از داور در کنترل اتفاقات بازی صورت بگیرد. شاید خیلی ها در رسانه ها از وجود این داورها خوششان نیاید اما اینها در جریان بازی کمک زیادی به گرفتن تصمیم درست از سوی داور اصلی می کنند ولی چون پرچم یا سوت ندارند کارشان به چشم نمی آید.»
او به کسانی که بر استفاده از تکنولوژی خط دروازه در یورو ۲۰۱۶ اصرار دارند گفت: «با توجه به زمان باقی مانده این مجال را داریم که در این مورد در کمیته اجرایی یوفا تصمیم بگیریم و معتقدیم که تورنمنت بزرگی مثل یورو ۲۰۱۶ زمان مناسبی برای استفاده از تکنولوژی خط دروازه است.»
  ۲  
آی اسپورت
2016-01-20 01:55:57
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴، ۰۶:۲۳
اسطوره ای به خدا،از وقتی که رفتی هیچ داور مطمئنی نیومده
برزو
چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴، ۱۴:۰۷
اشتباهات داوری جزیی از بازیه! همین کولینا هم سال 2005 بازی چلسی-بارسلونا(4-2) رو تو استمفوردبریج قضاوت کرد و اخر بازی رونالدینیو و بارساییها به شدت به کولینا معترض بودند. هر داور به واسطه ی انسان بودنش اشتباه ممکنه بکنه هروقت داوریها کاملا تکنولوژیک شد میشه انتظار داشت اشتباهات داوری حذف بشه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر