فهرست
شوک به فوتبال شیلی: سمپائولی از تیم ملی شیلی جدا شد
شوک به فوتبال شیلی: سمپائولی از تیم ملی شیلی جدا شد

شوک به فوتبال شیلی: سمپائولی از تیم ملی شیلی جدا شد

آی اسپورت – خورخه سمپائولی از سمت خود به عنون سرمربی تیم ملی شیلی کناره گیری کرد. دلیل این کناره گیری٬ عدم توافق سمپائولی با رئیس جدی فدراسیون فوتبال شیلی ٬‌آرتورو صلاح ٬ عنوان شده است.
سمپائولی بعد از استعفای سرخیو خادو رئیس سابق فدراسیون شیلی٬‌نگران اوضاع تیم ملی شده بود. این مربی ۵۵ ساله همان زمان خواستار کاهش مبلغ فسخ قراردادش که تاسال ۲۰۱۸ اعتبار داشت٬ شده بود که این درخواست از سوی رئیس جدید فدارسیون شیلی رد شده بود.
سمپائولی بعد از آن اتفاق در مصاحبه ای جنجالی گفت فدراسیون شیلی «مثل یک گروگان» با او برخورد کرده و از تصمیم خود برای ترک سمتش گفت که در نهایت این تصمیم را عملی کرد. صلاح رئیس فدراسیون شیلی در بیانیه ای با اعلام خبر کناره گیری سمپائولی آرژانتینی گفته: «حالا ما نهایت تلاشمان را وقف اولویت اصلی مان که صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است خواهیم کرد.»
سمپائولی به ویژه طی یک سال اخیر و بعد از رساندن شیلی به مهمترین جام مهم تاریخ فوتبالش که قهرمانی درکوپا آمریکا ۲۰۱۶ بود٬ از محبوبیتی فوق العاده نزد هواداران فوتبال این کشور برخوردار شده بود. او جزو سه کاندیدای نهایی کسب عنوان بهترین مربی جهان از سوی فیفا نیز بود.
     
آی اسپورت
2016-01-20 02:27:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر