فهرست

وزارت ورزش به دنبال سرپرست برای فدراسیون: خداحافظی با کفاشیان

آی اسپورت - وزارت ورزش ادامه ریاست کفاشیان در فدراسیون فوتبال را نمی پسندد. این نکته ای است که بارها در صحبت های نفرات نزدیک به وزارت ورزش ، معاونان و مشاوران این وزارتخانه شنیده شده است. شاید وزیر ورزش برای اینکه تصور و ذهنیت دخالت در امور فدراسیون ایجاد نشود نقل قول مستقیمی در این مورد نداشته باشد اما ناگفته از رودر رویی های محمود گودرزی و علی کفاشیان مشخص است که ماندن رییس فدراسیون فوتبال اتفاق مورد پسند نیست.
نصرالله سجادی معاون ورزش قهرمانی وزیر ورزش یکی از افرادی است که گاه و بی گاه موضع وزارت ورزش در مورد فدراسیون فوتبال را اعلام می کند . او که پیش از این اشاره کرده که به تغییر کفاشیان علاقه دارد درآخرین نظرش از پروژه انتخاب «سرپرست» برای فدراسیون فوتبال حمایت کرده است.
انتخابات فدراسیون فوتبال که قرار بود اسفندماه برگزار شود ناگزیر از انتخابات مجلس و اتفاقات آخر سال به اردیبهشت ماه موکول شد. این تغییر زمانی به معنی تمدید مدت ریاست علی کفاشیان به مدت دوماه است. وزارت ورزش در موارد مشابه در فدراسیون های دیگر برای فدراسیون مورد نظر سرپرست انتخاب می کند.اما برای فدراسیون فوتبال به خاطر مدل اساسنامه و حساسیت های فیفا این امکان وجود ندارد.
در اصل وزارت ورزش حق ندارد در فوتبال به این شکل دخالت کند و از این امر فاصله می گیرد. اما سجادی در مصاحبه اش از کفاشیان خواسته که در دوماه آخر برای فدراسیون فوتبال سرپرستی انتخاب کنند تا شبهه ای وجود نداشته باشد. در اصل معاون وزارت ورزش از کفاشیان می خواهد کنار برود و سرپرستی از داخل فدراسیون تا برگزاری انتخابات عنان کار را به عهده بگیرد. پیش از این کفاشیان گفته که اگر ببیند حضورش به نفع فوتبال نیست کنار می رود و همین سبب مصاحبه معاون وزیر شده است.یعنی سجادی علنا می گوید که کفاشیان کنار برود تا امکان مهندسی انتخابات از بین برود.
البته وزارت ورزش چنین قدرتی را ندارد و به همین دلیل روی هیات رییسه فدراسیون فوتبال حساب کرده است . هیات رییسه ای که پیش از این یک بار از کفاشیان عبور کرده اندوبرای وزیر ورزش هم نامه نوشته اند. هیات رییسه ای که حاضرند برای عبور از کفاشیان ، سرپرست جدید برای فدراسیون انتخاب کنند. هرچند که پروژه سرپرستی یک نفر مقابل خود به نام کفاشیان دارد. مردی که موفق شده دو دوره پشت سرهم از مجمع رای بگیرد و این امکان وجود دارد که یک بار دیگر هم بتواند مجمع را رضای به تمدید ریاست اش کند.


منبع: عصر ایران
     
آی اسپورت
2016-01-20 08:36:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر