فهرست
اکلستون از ریاست فرمول‌یک برکنار شد
اکلستون از ریاست فرمول‌یک برکنار شد

اکلستون از ریاست فرمول‌یک برکنار شد

آی‌اسپورت- برنی اکلستون، رئیس فرمول یک پس از چهل سال که این مقام را در اختیار داشت، کنار گذاشته شد. او در پی انتقال مالکیت این شرکت به "لیبرتی میدیا" غول رسانه‌ای آمریکا برکنار شده. آخر سال گذشته "لیبرتی میدیا" مالکیت این شرکت فرمول یک، برگزارکننده مهمترین مسابقات ورزش‌های موتوری جهان را با پرداخت هشت میلیارد دلار به دست آورد. مالکیت این شرکت پیش از این در اختیار کنسرسیومی از سهامداران بود.

اکلستون، ۸۶ ساله، پس از برکناری به سمت ریاست افتخاری و مشاور هیئت مدیره گروه فرمول یک منصوب شد. چیس کری، رئیس هیئت مدیره فرمول یک با حفظ سمت به عنوان رئیس جدید این شرکت معرفی شده است. اکلستون در حالی پس از چهار دهه از سمت اجرایی خود کنار می‌رود که توانست یک مسابقه اتومبیلرانی را تبدیل به یکی از پردرآمدترین تورنمنت‌های ورزشی جهان تبدیل کرد. او روز گذشته گفته بود که او را "به اجبار" برکنار کرده‌اند.

اکلستون به مجله‌ای آلمانی گفت: "اخراج شدم و این خبر رسمی است. دیگر کمپانی را اداره نمی‌کنم و شغلم به چیس کری داده شده." شرکت لیبرتی میدیا همچنین راس براون، رئیس سابق تیم مرسدس را هم به مدیریت اجرایی فرمول یک بازگردانده است. براون که مشاور این لیبرتی میدیا برای خرید فرمول یک بود به عنوان مسئول فنی و ورزشی مسابقات انتخاب شده است. بروان که زمانی مسئول فنی تیم فراری و بنتون بود، توانست با این دو تیم مایکل شوماخر، پر افتخارترین راننده مسابقات فرمول یک را به هفت قهرمانی برساند.

او در تیم مرسدس راه قهرمانی لوئیس همیلتون و نیکو روزبرگ را هم هموار کرد. لیبرتی مدیا شان برچز، رئیس شبکه تلویزیونی ای‌اس‌پی‌ان را هم به سمت مدیر تبلیعات فرمول یک منصوب کرد.

     
آی اسپورت
2017-01-24 20:40:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر