فهرست
یادداشت: خوش شانس، مثل هیدینک
یادداشت: خوش شانس، مثل هیدینک

یادداشت: خوش شانس، مثل هیدینک

برایان گلانوین
وقتی مقامات ناپولی می خواستند یکی از ژنرال هایشان را مارشال (کلانتر) کنند اولین سوالشان درباره او این بوده:«آیا خوش شانس است؟».
کاری که به نظر چلسی در انتخاب گاس هیدینک، سرمربی اهل هلند انجام داده است، آن هم بعد از دورانی ناموفق با تیم ملی هلند. به بازی چلسی مقابل اورتون که 3 – 3 شده دقت کنید. آدم یاد یک حرف کلیشه ای می افتد:«فوتبال دو نیمه است». نیمه اول انقدر آرام و بی سر و صدا بود که مطمئنا اگر یک خبرنگار بودید، به این فکر می کردید که چطور باید جاهای خالی گزارشتان را پر کنید. فقط یکی از دروازه بانان یک مهار داشت. اما از ابتدای نیمه دوم همه چیز تغییر کرد.
جان تری که بار اول با بدشانسی دروازه خودی را باز کرده بود، در دقایق پایانی با خوش شانسی دروازه حریف را باز کرد. گل دوم اتفاقا گل تساوی بخش برای آبی ها هم بود. گلی که به نظر در موقعیت آفساید زده شد و داوران آن را ندیدند.
گل دیگر هم در حالی زده شد که تیم هوارد از دروازه بیرون آمده بود و فضای کافی برای به ثمر رساندن یک گل خیلی آسان را به دیگو کاستا داده بود.
در تمام این نیمه اما تیم برتر میدان اورتون بود که فوتبالی روان و زیبا بازی می کرد. راس بارکلی، هافبک اورتون در بازی بی نظیر بودو انقدر خوب که اگر من مارتینز، سرمربی اورتون را ببینم، قبل از هر چیزی از او می پرسم چرا تعویضش کرد. غیر قابل قبول ترین جواب را او در این باره داده بود و گفته بود که 10 بازیکن داشته و می خواسته به همه آن ها بازی دهد.
روی هاجسون که این بازی را تماشا می کرد هم باید همین سوال را داشته باشد. مخصوصا که بارکلی مدت ها بازیکن مورد علاقه اش بوده و از او تمجید کرد است.
واقعا تنها توضیح منطقی برای این کارها این است که هیدینک آدم خوش شانسی است. از گل تری در دقایق پایانی تا تعویض  بی مورد مارتینز و در نهایت تساوی یک دیدار مهم در لیگ.کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-01-20 18:11:25
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر