فهرست
مرور عملکرد نقل و انتقالاتی تیم‌ها(1)/ خانه‌تکانی در سه شهر
مرور عملکرد نقل و انتقالاتی تیم‌ها(1)/ خانه‌تکانی در سه شهر

مرور عملکرد نقل و انتقالاتی تیم‌ها(1)/ خانه‌تکانی در سه شهر

آی اسپورت- نقل و انتقالات نیم فصل در حالی به پایان رسید که تیم های حاضر در لیگ برتر به گونه های متفاوتی عمل کردند . البته فرصت نقل و انتقالات آزاد فیفا کماکان باقی است و تیم ها می توانند مهره های دیگری را هم به لیست خود اضافه کنند . شاید بررسی عملکرد تیم ها و تحلیل انتقال بعضی از بازیکنان بتواند چشم انداز روشن تری از ادامه ی راه بدهد .


آن‌ها که خانه‌تکانی کردند 
تراکتورسازی ، پدیده ، گسترش فولاد ، سیاه جامگان ، راه آهن و استقلال اهواز تیم هایی هستند که در نقل و انتقالات دست به تغییرات اساسی زدند. 3 تیم از این لیست از گزینه های جدی سقوط هستند و با رویه ی تیم های ایرانی در این وضعیت این حجم از تغییرات قابل پیش بینی بود. تراکتورسازی بعد از آمدن قلعه نویی به جای تونی ، ابتدا فرزاد حاتمی و مهدی کیانی را جذب کرد و ایوب کلانتری را به خدمت گرفت. نانگ را از نفت تهران خرید و مهدی شریفی را به عنوان بازیکن سرباز بعد از کش و قوس های فراوان ابتدا از چنگ سپاهان و بعد ملوان درآورد و در ادامه هم به دنبال خرید سه بازیکن سهمیه ی فیفا خواهد بود تا در آسیا هم حرف برای گفتن داشته باشد. گسترش فولاد ، دیگر تیم تبریزی هم با هدایت دوست صمیمی قلعه نویی ، فراز کمالوند  از پرکار های نقل و انتقالات بود و به جز خرید سید مهدی سید صالحی ، پیمنتا و سیامک کوهنورد در داد و ستدی که با تراکتور داشت ، سامان نریمان جهان را از این تیم گرفت و بازیکنان د نظر قلعه نویی را هم به تراکتور فرستاد . حفظ داریوش شجاعیان که به شدت مورد توجه استقلال و مظلومی بود هم دیگر کار بزرگ باشگاه گسترش فولاد بود .
در شمال شرقی کشور هم دو تیم مشهدی همین رویه را در پیش گرفتند .پدیده ی مشهد با حفظ بازیکنانش و خرید ترکیبی از بازیکنان باتجربه  جوان کارش را به پایان رساند که جذب احمد آل نعمه در این بین قابل توجه است . دیگر تیم مشهدی با هدایت فرهاد کاظمی که فعلا جایگاه خوبی در جدول ندارد ، با تصمیم سرمربی اش تعداد زیادی از بازیکنان نیم فصل اول را کنار گذاشت و با جذب نفراتی مثل ایمان موسوی و حمید علی عسگر و میلاد نوری و دو بازیکن خارجی و ... در نیم فصل دوم برای بقا در لیگ برتر تلاش خواهد کرد .اما راه آهن یزدان تیمی است که بیشترین خرید را داشته است . راه آهنی ها هم که در جدول رده بندی در منطقه ی سقوط قرار دارند به اندازه ی نفرات ثابت یک تیم بازیکن خریده اند . از محسن فروزان تا فرزاد آشوبی ، و حتی محمد عباس زاده ای که نیم فصل را بیرون مانده بود . یکی از نکاتی که در نقل و انتقالات لوکوموتیورانان به چشم می خورد جذب بازیکنان جوان و جویای نامی است که در تیم های قبلی به نیمکت دوخته شده بودند . مثل سیدعلی فاطمی و مجید حسینی . باید دید که این بازیکنان می توانند جای خالی امین منوچهری و سیامک کوهنورد و دیگر بازیکنان جدا شده را پر کنند ؟


استقلال اهواز قعر نشین هم  جزو تیم هایی است که خانه تکانی کرده است . اما با وضعیت نابسامانی که این تیم داشته  حال این تیم را می توان این طور تشبیه کرد : باشگاهی به دلیل عدم توانایی در حفظ مهره هایی مثل محمد غلامی و فرزاد آشوبی و پرویز کریمی ،  مجبور به خرید از سمساری ها شده تا خانه ی لرزانش را این گونه پر کند .سعید طالبی
کدخبر:9405
 
     
آی اسپورت
2016-01-20 18:10:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر