فهرست
نگاهی به مدعیان سقوط / انالله از کرمان تا کجا؟
نگاهی به مدعیان سقوط / انالله از کرمان تا کجا؟

نگاهی به مدعیان سقوط / انالله از کرمان تا کجا؟

کاظم ملک پور 
آی‌اسپورت-تا انتهای لیگ برتر در نسخه‌ی سیزدهم آن تنها دو بازی دیگر مانده است و مطابق همیشه جدال در قعرجدول درست مشابه جدال در رأس جدول کاملا داغ و پرتنش دنبال می‌شود.
در پایان هفته‌ی بیست و هشتم گرچه سقوط تیمی همچنان قطعی نشده است، اما به سادگی می‌توان نتیجه گرفت که مس کرمان با داشتن تنها 20 امتیاز باید سرنوشت فوتبالی خود را از فصل آینده در لیگ یک دنبال کند.
جدا از مس کرمان تیم‌های ذوب‌آهن، فجرسپاسی، داماش گیلان و استقلال خوزستان از جمله دیگر مدعیان سقوط هستند که به ترتیب شانس آن‌ها برای سقوط کم می‌شود.
1)     مس کرمان؛ مدعی نخست سقوط
کرمانی‌ها که با اندوخته‌ی 20 امتیازی خود باید در انتظار معجزه‌ای جاودان باشند که از سقوط بگریزند، اگر هنوز امید به ماندن در لیگ دارند باید در ادامه از صبای قم (ورزشگاه امام علی کرمان) و داماش گیلان (ورزشگاه عضدی رشت) شش امتیاز بگیرند و به امید لغزش فجرسپاسی و ذوب‌آهن بنشینند. این درحالی‌ است که تنها پیروزی مس کرمان به هفته‌ی شانزدهم برابر تیم بحران‌زده‌ی راه‌آهن باز می‌گردد و تصور دو پیروزی متوالی برای این تیم بسیار سخت می‌باشد.
2)     ذوب‌آهن اصفهان؛ فیروز و ...
ذوب‌آهن اصفهان با داشتن تنها 23 امتیاز پشت‌سر مس کرمان در لبه‌ی پرتگاه سقوط قرار دارد. سبزپوشان اصفهانی باید در دو دیدار پایانی خود شش امتیاز کسب کنند تا با قاطعیت در لیگ بمانند. ذوب‌آهن باید در ورزشگاه فولادشهر به مصاف داماش گیلان دیگر مدعی در هفته‌ی بیست و نهم برود و اگر حتی تساوی نیز کسب کند باید تا حد قید بقا را بزند. شاگردان فیروز کریمی در آخرین گام باید در ورزشگاه سورینت به مصاف راه‌آهنی بروند که دیگر از ورطه‌ی سقوط جسته است. طبیعی است ذوب‌آهن بسته به نتایج هفته‌ی بیست و نهم باید حداقل یک تساوی را در این دیدار کسب کند. بنابراین در بدترین شرایط ذوب‌آهن در دو گام آخر باید چهار امتیاز کسب کند.
3)     فجرسپاسی؛ مدعی درجه‌ی سوم سقوط
فجرسپاسی نیز یکی دیگر از مدعیان سقوط است که دو هفته‌ی پایانی نیز کاری به شدت سخت دارد و چاره‌ای جز کسب امتیاز نیز ندارد. فجرسپاسی در هفته‌ی بیست و نهم باید در انقلاب کرج برابر شاگردان فیرات به میدان برود و در هفته‌ی آخر نیز در شیراز به مصاف ملوان اسکوچیچ برود. زردپوشان شیرازی اگر در این دو دیدار دبلی در شکست یا تساوی انجام دهند به همراه مس سقوط را بدون شک تجربه خواهند کرد. البته اگر ذوب‌آهن حداقل چهار امتیاز کسب کند. در مقابل اگر حداقل 4 امتیاز کسب کند وارد دنیای اما و اگر می‌شود و اگر شش امتیاز کسب کند با قاطعیت ماندگار خواهد شد.
4)     داماش گیلان؛ در متن جدال برای بقا
داماش گیلان تنها تیمی است که دو دیدار باقی‌مانده‌ی خود را باید برابر مدعیان سقوط انجام دهد و این کار را به مراتب سخت و پیچیده می‌کند. هرچند داماش شرایطی مشابه فجر خواهد داشت و دبل این تیم در شکست و تساوی این تیم را وارد بحران خواهد کرد و در بدترین شرایط یک پیروزی و در متعادل‌ترین شرایط یک پیروزی و یک تساوی می‌تواند این تیم را در لیگ ماندگار کند.
5)     استقلال خوزستان؛ در عطش یک پیروزی
آبی‌پوشان اهوازی در صورت کسب یک پیروزی از دودیدار باقی‌مانده ترس سقوط را فراموش خواهند کرد و ماندگار خواهند شد. استقلال خوزستان در دو دیدار پایانی خود باید در یادگار امام تبریز به مصاف تراکتور بروند و اهواز نیز به مصاف پرسپولیس بروند. این دو دیدار سخت و سرنوشت‌ساز باید در بدترین حالت با کسب یک تساوی برای استقلال خوزستان به پایان برسد تا آبی‌های اهوازی در کش و قوس سایر نتایج در لیگ ماندگار شوند.
     
آی اسپورت
2014-03-27 23:02:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر