فهرست
دلیل استفاده از چشمی در دفاع؛ پای مایلی‌کهن درمیان است؟
دلیل استفاده از چشمی در دفاع؛ پای مایلی‌کهن درمیان است؟

دلیل استفاده از چشمی در دفاع؛ پای مایلی‌کهن درمیان است؟

آی اسپورت- این تیم علامت سؤال کم ندارد، از ترکیب‌های متفاوت در سه بازی متوالی و تغییرات عمده در خطوط سه‌گانه تا روی نیمکت‌ نشاندن هرازگاهی مهدی ترابی، برادران محمدی، میلاد کمندانی، علی کریمی و... اما معمای اصلی، همین جابه‌جایی روزبه چشمی و استفاده از او در پست غیرتخصصی است. بازیکنی که در خط هافبک استقلال درخشید و همین حالا با اختلاف، یکی از سه هافبک میانی برتر فوتبال ماست، در تیم امید بی‌دلیل نقش مدافع میانی را بازی می‌کند و در پست غیرتخصصی، هم به استحکام و نحوه استقرار خط دفاعی تیم امید لطمه می‌زند و هم به اعتبار خودش خدشه وارد می‌شود.خیلی‌ها دوست دارند راز اصرار خاکپور به استفاده از چشمی در نقش مدافع مرکزی را بدانند و از زبان سرمربی تیم امید بشنوند چرا وقتی در تیمش مدافع میانی متخصص دارد، چشمی را یک خط عقب می‌کشد اما انگار ماجرا اصلاً به خاکپور ربط پیدا نمی‌کند!یکی از بازیکنانی که در اردوهای تیم ملی امید حاضر بود ولی همراه این تیم به دوحه نرفت، می‌گوید: «نظر مایلی‌کهن این است که روزبه چشمی در خط دفاع بهتر جواب می‌دهد. چشمی زمانی که مایلی‌کهن سرمربی صبا بود، در خط دفاعی این تیم بازی می‌کرد و مایلی‌کهن چون خودش به نوعی چشمی را به عنوان یک مدافع جوان و پدیده خط دفاعی فوتبال ما به لیگ برتر معرفی کرد، چشمی را برای خط دفاع مناسب‌تر می‌داند تا خط هافبک!»نمی‌دانیم تا چه حد می‌توان به این نقل قول و روایت استناد کرد اما اینکه سرمربی تیم امید از مدیر فنی تیم که استاد و سرمربی خودش بوده، حرف‌شنوی داشته باشد، ایرادی ندارد اما اینکه روزبه چشمی با وجود ارائه نمایش کم‌نظیر در خط هافبک استقلال، تنها به صرف اینکه چند سال پیش یک نفر او را به عنوان مدافع میانی به این فوتبال معرفی کرد، مدافع میانی شود، واقعاً ایراد است.صلاح تیم امید را «خسروان» دانند اما کاش روزبه چشمی برای بازی با ژاپن به منطقه اصلی بازی خود بازگردد تا تن و بدن ما نلرزد و مقابل ژاپن، هم نقطه پوشش را جلوتر ببریم و هم استقرار مدافعان میانی‌مان فرصت باز کردن درهای عمق دفاع ما را به حریف ندهد.

خبر ورزشی

کد خبر: 9401
  ۵  
آی اسپورت
2016-01-21 23:13:36
نظر دهید

۵ نظر
-
پنجشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۴۱
یکی از سه هافبک میانی برتر؟!؟تیموریان کامیابی نیا ابراهیمی نوراللهی عزت الهی کریمی ... کفشگری ...بازم بگم یا خودت از توهم بیرون میای؟
-
پنجشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۴۹
چند وقته مایلی اصرار داره که بگه استعداد یاب ماهریه!پست دیگه ای تو این فوتبال پیدا نکرده که بخواد نابودش کنه
-
جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۱۴
روزبه تو دفاع عالی بوده, اگه مقابل قطر نبود با سوتی های کنعانی و حیدریه, گلهای بیشتری می,خوردیم, همش داشت فضای خالی پشت کنعانی و حیدریه رو پوشش می داد و بارها از تک به تک شدن مهاجم قطر با اخباری,جلوگیری,کرد, تو بازی با چین هم خوب بود, واقعا اوناییکه میگن چشمی تو دفاع خوب نیست فازشون چیه؟ با وجود,مدافعای ضعیفی مثل کنعانی و دانشگر, چاره ای نیست جز اینکه چشمی دفاع بازی,کنه
-
جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۵۹
کنعانی با یه پا تو همه پستا از چشمک بهتره
-
جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴، ۱۲:۵۹
اون لنگی که کامنت اولی رو نوشته, منظورش اینه که کفشگری و نوراللعی و کامیابی نیا از روزبه بهترن؟ چند,سالته کوچولو؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر