فهرست
خاکپور: ژاپن هم دائما بازیکنانش را تغییر می‌دهد/ بعضی‌ها با مقالات تندشان تخریب‌مان می‌کنند
خاکپور: ژاپن هم دائما بازیکنانش را تغییر می‌دهد/ بعضی‌ها با مقالات تندشان تخریب‌مان می‌کنند

خاکپور: ژاپن هم دائما بازیکنانش را تغییر می‌دهد/ بعضی‌ها با مقالات تندشان تخریب‌مان می‌کنند

آی اسپورت- سرمربی تیم ملی امید فوتبال ایران در آستانه دیدار تعیین کننده و حساس با ژاپن گفت‌وگویی با روزنامه همشهری ورزشی انجام داده و از تلاش‌هایی گسترده برای تضعیف روحیه شاگردانش گلابه کرده است. گزیده این مصاحبه را بخوانید و خودتان قضاوت کنید.


 
با یک پیروزی شیرین برابر چین توانستید جواز صعود به مرحله بعد رقابت‌های مقدمات المپیک را کسب کنید.
فکر می‌کنم دیدار برابر چین یک بازی بسیار سخت برای ما بود، چون بچه‌های من به نوعی تحت فشارهای بسیار زیادی بودند. این بچه‌ها بازیکنان مملکت خودمان هستند و تا به حال اتفاقی نیفتاده که این‌قدر این بازیکنان را زیر فشار ببرند. اگر انتقادی وجود دارد قطعا به من محمد خاکپور برمی‌گردد. من تمام مسوولیت های این تیم را می پذیرم.  
 


این فشارها از کجا وارد می‌شد؟
به هر شکل مقالات تندی می‌نوشتند و کامنت‌های مخربی برای بچه‌ها می‌گذاشتند که آنها را تحت تاثیر قرار داد. اما با تمام این استرس‌ها و فشارها توانستیم به دور بعدی رقابت‌های المپیک صعود کنیم. نباید یادمان برود در بازی برابر چین آنها دو بازی را باخته بودند و نمی‌خواستند دست خالی به کشورشان برگردند، به همین خاطر تمام تلاششان را انجام دادند و خیلی جوانمردانه و محکم هم بازی کردند. در نهایت خوشحالم که در این بازی پیروز شدیم و به دور بعد صعود کردیم.
 


خود بازیکنان به نظر می‌رسد که از اخبار ایران ناراحتند و اعتقاد دارند مردم نباید آنها را زود قضاوت کنند.
به هر حال اذهان عمومی را مطبوعات و رسانه‌ها هدایت می‌کنند. مردم می‌دانند که اینها بچه‌های خودشان هستند. اینها بچه‌های ایران هستند و متعلق به خود مردم، اما وقتی ذهنشان را به سوی دیگری هدایت کنند نظرشان هم عوض می‌شود. خدا را شکر هدف‌مان صعود از مرحله مقدماتی بود که به آن رسیدیم. الان همه تمرکزمان را باید برای بازی مقابل ژاپن بگذاریم تا پیروز شویم.
 


تیم ژاپن را کلا چطور می‌بینید؟
ما بازی قبلی تیم ملی ژاپن را در برابر عربستان نگاه کردیم. باید بگویم تیم بسیاربسیار خوب و قدرتمندی است. بسیار هماهنگ بازی می‌کنند و نفراتشان نزدیک به هم هستند. از بازی اول تا سوم بارها بازیکنان خود را تغییر دادند و قطعا انرژی‌شان را حفظ کرده‌اند تا بتوانند در مسابقات دور حذفی آن را به کار گیرند. در مجموع ژاپن تیمی بسیار قوی است اما بازیکنان ما این توانایی را دارند که از سد آنها بگذرند.
 


خیلی‌ها انتقاد دارند کادر فنی و در رأس آن، شما در هر بازی تغییرات زیادی ایجاد می‌کنید و همیشه دست به ترکیب می‌زنید.
شما خودتان در قطر حضور دارید و می‌بینید که تیم‌های دیگر هم همین‌طورند. مثلا ژاپن در بازی اول و دوم شش تغییر داشت، قطر در بازی اول و دومش چهار تغییر و چین در بازی دوم و سوم خود 11تغییر داشت. این تغییرات به دلیل آن است که بازی‌ها هر سه روز یک‌بار است و ما نمی‌توانیم از یک تیم 11نفره در هر بازی استفاده کنیم، مجبوریم انرژی‌مان را تقسیم کنیم. من یکی از خوش‌شانس‌ترین مربیان تورنمنت هستم که هر 23بازیکنم نزدیک به هم هستند و هر کسی که بازی می‌کند می‌تواند مسئولیتی که به او داده شده را به نحوه احسن انجام دهد.
 


تیم ملی در سه بازی خود چهار گل دریافت کرد که هر چهار گل روی اشتباهات فردی بازیکنان بوده است. در این‌باره چه صحبتی دارید؟ این اتفاق در برابر ژاپن به شما آسیب نمی‌زند؟
اولا باید بگویم اشتباه جزئی از بازی است و هیچ‌کس دوست ندارد اشتباه کند. کاملا درست است، ما چهار گل دریافت کردیم که روی اشتباهات فردی بود. باید تمرکزمان را بالا ببریم و درصد اشتباهاتمان پایین بیاید، چون کیفیت تیم ما بسیار خوب است و سازمان تیمی خوبی داریم. اگر اشتباهات فردی نکنیم گل‌های فنی نخواهیم خورد.
 


خبرنگاران حاضر در دوحه، بلیت‌هایشان را تا 30ژانویه تمدید کنند؟
ما که خودمان بلیت‌مان را برای 30ژانویه گرفته‌ایم (بعد از دیدار فینال) و تمام تلاشمان را در همین مسیر خواهیم کرد. از شما هم ممنوم که در قطر مستقر شده‌اید و تیم کشورمان را حمایت می‌کنید.9411
     
آی اسپورت
2016-01-22 13:53:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر