فهرست

گلایه های ارسلان مطهری: وانمود کردند ما بی انگیزه ایم

آی اسپورت - ارسلان مطهری یکی از بازیکنان خوب ایران در رقابت‌های انتخابی المپیک بود که توانست در این مسابقات 2 بار دروازه حریفان را باز کند.مطهری در مورد مسائل مختلف صحبت کرد که در زیر می‌خوانید:
  در مورد بازی با ژاپن صحبت می‌کنی؟
- واقعاً بدشانس بودیم. ما می‌توانستیم در 90 دقیقه برنده شویم و موقعیت‌های متعددی داشتیم. یک فرصت کوچک هم به حریف ندادیم، اما در 30 دقیقه وقت اضافه باهوش نبودیم. می‌توانستیم در 90 دقیقه، 6 بر صفر به پیروزی برسیم. در وقت‌های اضافه خیلی بدشانس بودیم و شرمنده مردم شدیم.
در طول بازی پای بازیکنان می‌گرفت، آیا از لحاظ بدنی آماده نبودید؟
- از نظر بدنی همه آماده بودند. یک جورهایی شرایط آب‌وهوا هم به ضرر ما شد و چند بازیکن ما بدنشان گرفت.
 فکر نمی‌کنی ما تاوان بازی با قطر را می‌دهیم؟
- صد درصد بازی با قطر بی‌تأثیر نبود. کره شمالی حریف راحت‌تری بود. اما ژاپن هم در مقابل ما چیزی برای گفتن نداشت. در نیمه اول یک موقعیت هم به حریف ندادیم و در نیمه دوم ژاپن یک موقعیت نصفه و نیمه داشت.
 نگران بار سنگین انتقادات نیستی؟
- هر انتقادی از ما بشود، قبول می‌کنیم. در این مدت هم خیلی مظلوم واقع شدیم. هر کارشناسی در هر برنامه‌ای از ما انتقاد می‌کرد. معدود کارشناسانی بودند که بدون منظور بازی را آنالیز می‌کردند. شاید از حرف‌هایم خیلی‌ها ناراحت شوند، ولی ما واقعاً مظلوم واقع شدیم و همه ما را از پیش باخته می‌دانستند. چرا باید این‌طور باشد؟ فقط مردم بودند که اگر انتقادی می‌کردند یا از روی عصبانیت حرفی می‌زدنند، از روی دلسوزی بود. ما از آنها ناراحت نیستیم. کارشناسی که می‌رود به یک برنامه،‌ آیا باید طوری صحبت کند که مردم امیدوار شوند یا آنها را ناامید کند. برای تیم ما چه برای کادر فنی و چه بازیکنان، آنالیزها با منظور بود. در مورد بازیکنان چیزی نمی‌گفتند، اما بیش‌تر درباره کادر فنی نظر می‌دادند. برخی از بازیکنان هم با منظور آنالیز می‌شدند. این بی‌احترامی را نمی‌پذیریم.
محمد خاکپور هم مسئولیت باخت را پذیرفت.
- کادر فنی از همان اول مظلوم بود. آنها را هر طور که خواستند جویدند و با منظور کارشناسی می‌کردند. دیسیپلین و شخصیت کادر فنی ما فوق‌العاده بود. اگر باختیم همه با هم بودیم و در برد هم همه با هم هستیم. الان فقط 4-3 خبرنگار ایرانی اینجا حضور دارند، ولی بیش از 40 خبرنگار ژاپنی در سالن هستند. نمی‌گوییم 50 خبرنگار. ای‌کاش حداقل 10 خبرنگار ایرانی اینجا بود تا ما روحیه بگیریم. هیچ چیزی نمی‌توانم بگویم نمی‌خواستم حرف بزنم؛ چرا که ممکن بود صحبت‌هایم دیگران را ناراحت کند. ما تلاش می‌کنیم و برای تفریح به قطر نیامده بودیم و به دنبال سرگرمی نبودیم. ما زحمت می‌کشیدیم و تنها دلخوشی‌مان اینجا، صحبت با خانواده بود،‌ اما طوری وانمود می‌شد که انگار ما هیچ انگیزه‌ای نداشتیم. در مرحله گروهی هم می‌گفتند این تیم صعود نمی‌کند. حریفان ما را ضعیف نشان می‌دادند. شاید هیچ کسی دوست ندارد ما صعود کنیم.

منبع: فارس
  ۲  
آی اسپورت
2016-01-23 09:10:05
نظر دهید

۲ نظر
-
شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴، ۱۰:۵۲
از همین سن اینا رو پرتوقع بار می یارن: "نمی‌گوییم 50 خبرنگار. ای‌کاش حداقل 10 خبرنگار ایرانی اینجا بود تا ما روحیه بگیریم!" یعنی اگه صد تا خبرنگار ایرانی اونجا بود، مشکل حل بود؟ صعود کرده بودن؟ الان تیمایی که بالا رفتن تعداد خبرنگاراشون بالا بود؟ خاک دو عالم
جیم
شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴، ۱۱:۱۷
این مصاحبه اعتراف به ضعف است.

دقیقا مشکل کادر فنی این بود که خودشون چیپ بودند، هویت خودشون رو در تایید و تکذیب کارشناسان و مدیا می جستند و متاسفانه همین ذهنیت ضعیف رو به شاگردان هم منتقل کنند. بجای اینکه تشنه باشند، تشنه برد برا خودشون برای ارضای درونی خودشون، منتظر تایید دیگرانند. عدم اعتماد به نفس و ضعف شخصیت .... ممد مایلی نماد این حقارت ه، فقط تعداد دفعاتی که نام میبره از تریبون در جملاتش بشمرید!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر