فهرست
آمار: اعدادی ناخوشایند برایِ داوید دخئا
آمار: اعدادی ناخوشایند برایِ داوید دخئا

آمار: اعدادی ناخوشایند برایِ داوید دخئا

آی‌اسپورت – بعد از بازی مقابلِ لیورپول، یونایتدی‌ها یک بار دیگر از اینکه دروازه‌بانی مثلِ داوید دخئا دارند و سیستمِ ارتباطی رئالِ مادرید به شکلی مضحک مانع از انتقالِ او به برنابئو در تابستان شد، کلاهشان را بالا انداختند. اما لویی ون گال گفت دخئا کارِ عجیب و غریبی نکرده و وظیفه‌اش را انجام داده است. آمار در این باره چه می‌گویند؟ آیا داوید دخئا بهترین دروازه‌بانِ یونایتد در تاریخِ لیگ برتر بوده؟ پاسخ کوتاه "نه" است و پاسخِ کامل "نه، برعکس" است.
دخئا امروز صد و پنجاهمین بازی‌اش را برایِ یونایتد در لیگِ برتر انجام می‌دهد و با اینکه در حالِ حاضر یکی از بهترین دروازه‌بان‌هایِ جهانِ فوتبال به حساب می‌آید، از منظرِ میانگینِ گلِ خورده به دقیقه‌یِ بازی، بدترین رکورد بینِ تمامِ دروازه‌بان‌هایِ یونایتد در تاریخِ لیگِ برتر را دارد. دخئا در 149 بازی، در هر 88 دقیقه یک گل خورده است. در این آمار البته تنها دروازه‌بان‌هایی موردِ بررسی قرار گرفته‌اند که حداقل 20 بازی در لیگ انجام داده‌اند. بعد از دخئا بدترین آمار مربوط به مارک بوسنیچ (هر 89 دقیقه یک گل) و فابین بارتز (هر 91 دقیقه یک گل) است. و در سویِ دیگر جدول بهترین آمار را روی کارول (هر 152 دقیقه یک گل)، توماژ کوژاک (هر 140 دقیقه یک گل)، ادوین ون در سار (هر 116 دقیقه یک گل) و پیتر اشمایکل (هر 105 دقیقه یک گل) دارند.
البته همینکه که کارول و کوژاک بالاتر از ون در سار و اشمایکل قرار گرفته‌اند، دلیلِ واضحی است برایِ اینکه چنین آماری نمی‌تواند معیاری درست برایِ سنجیدنِ عملکردِ دروازه‌بان‎‌ها باشد. مثلا سرخیو رومرو کلا 4 بازی در لیگ انجام داده و 2 گل خورده، یعنی هر 180 دقیقه یک گل، اما خب حتی واردِ این جدول هم نشده است. در نقطه‌یِ مقابلِ او ماسیمو تایبی هم 4 بازی در لیگ برایِ یونایتد انجام داد و در این 4 بازی 11 گل خورد، یعنی هر 32 دقیقه یک گل.
اما آماری که کمی بیشتر می‌توان جدی‌اش گرفت این است که دخئا همین حالا 10 گل بیشتر از ادوین ون در ساری خورده که در مجموع 186 بازی در لیگ برایِ یونایتد به زمین رفت. دخئا اگر می‌خواهد به آمارِ اشمایکل هم برسد باید در 103 بازیِ آینده‌اش بالاتر از 0.58 در هر بازی نخورد، وگرنه 44 بازی زودتر از اشمایکل به مرزِ 212 گلِ خورده‌یِ او می‌رسد.
با تمامِ این آمارها یونایتدی‌ها سه فصلی است که دخئا را منجیِ خودشان می‌دانند و حالا که خودِ دخئا هم اعلام کرده قصد دارد بدل به یک "افسانه" در تاریخِ باشگاهِ منچستر یونایتد شود، انتظار می‌رود در نهایت او جایگاهی همسان با بزرگانی مثلِ اشمایکل و ون در سار پیدا کند.
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-23 11:54:43
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴، ۱۳:۳۶
بازم عقده های این خرابه و سوزش از یونایتد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر