فهرست
اینفوگراف: افتِ شدیدِ ریاض محرز
اینفوگراف: افتِ شدیدِ ریاض محرز

اینفوگراف: افتِ شدیدِ ریاض محرز

آی‌اسپورت – کلودیو رانیری بعد از تساویِ 1-1 تیمش مقابلِ استون درباره‌یِ محرز گفت برایِ بازیکنان مهم است هر بازی چیزی جدید در زمین یاد بگیرند و خودشان را با شرایط تطبیق بدهند. شاید هیچ تیمی در ابتدایِ فصل برنامه‌یِ اولِ دفاعی‌اش را بر مبنایِ مهارِ محرز تنظیم نمی‌کرد، اما به مرور همه فهمیدند که برایِ مهار کردنِ لستر باید تکنیک محرز و سرعتِ واردی ار مهار کنند.
درسته که محرز همچنان از منظرِ تاثیرِ مستقیم رویِ گل‌ها، ارزشمندترین بازیکنِ لیگِ برتر است (13 گل، 7 پاسِ گل)، اما افتِ شدیدِ او از کریسمس بدین سو کاملا آشکار است. محرز تا قبل از کریسمس با امتیازِ 8.37 از 10 از نظرِ "هواسکورد" بهترین بازیکنِ لیگ بود، اما حالا امتیازِ او به 6.74 رسیده و به رتبه‌یِ 171 در جدول ارزشمندترین بازیکنانِ لیگ سقوط کرده است. نمودِ بالایِ این افت دو پنالتی‌ای بود که محرز مقابلِ بورنموس و استون ویلا در لیگ خراب کرد و عملا 4 امتیاز از تیمش گرفت.
افتِ مقطعیِ هیچ بازیکنی در طولِ یک فصلِ طولانی، آن هم لیگی به سنگینیِ انگلیس، اصلا عجیب نیست و طبیعی است. اما لستری که هنوز هم‎‌امتیاز با آرسنال و تنها به خاطرِ تفاضلِ گلِ کمتر در رده‌یِ دومِ جدول ایستاده، برایِ تکمیلِ فصلِ رویاییِ خودش، نیازی حیاتی به بازگشتِ ریاض محرز به فرمِ سابقش دارد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-01-23 12:09:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر