فهرست
آمار: رکوردهایی که مسی و رونالدو برایِ جاودانگی باید بشکنند
آمار: رکوردهایی که مسی و رونالدو برایِ جاودانگی باید بشکنند

آمار: رکوردهایی که مسی و رونالدو برایِ جاودانگی باید بشکنند

بیشترین گل در فینال‎ها: آلفردو دی استفانو (5)
 
بینِ سال‌هایِ 1956 تا 1960 آلفردو دی استفانو در 5 فینالِ پیاپی برایِ رئالِ مادرید گل زد و این رکوردِ بیشترین گل در فینال‌ها را به نامِ خودش ثبت کرد. مسی و رونالدو در حالِ حاضر رویِ هم 4 گل در فینال‌هایی که بازی کرده‌اند زده‌اند.
 
بیشترین گل در یک فینال: فرانس پوشکاش (4)
 
در هر دوران و زمانی که حساب کنیم، پیروزیِ 7-3 در فینال نتیجه‌ای شگفت‌انگیز است. ستاره‌یِ مجارِ رئال در فینالِ 1960 مقابلِ آینتراختِ فرانکفورت 4 گل زد، تا رکوردی جاودانه برایِ خودش در تاریخِ فوتبالِ اروپا ثبت کند. مسی و رونالدو تا به حال بیشتر از یک گل در فینال نزدند.
 
بیشترین گل در دورِ گروهی: رائول (53)
 
این رکوردی است که به نظر می‌رسد رونالدو و مسی در فصلِ آینده موفق به شکستنش می‌شوند، رکوردی که در اختیارِ مهاجمِ افسانه‌ایِ رئال، رائول گونزالز است. رونالدو در حالِ حاضر 49 گل در دورِ گروهی دارد و مسی 47 گل.
 
بیشترین گل در دورِ یک چهارم و نیمه نهایی: آلفردو دی استفانو (14 و 11)
 
بازهم دی استفانو. این فوتبالیستِ باورنکردنیِ رئال در حالِ حاضر با 14 و 11 گل رکورددارِ بیشترین گل در مراحلِ یک چهارم و نیمه نهایی است. اما این رکورد هم به نظر می‌رسد به زودی توسطِ مسی و رونالدو شکسته خواهد شد. رونالدو در حالِ حاضر 12 گل در یک چهارم و 8 گل در نیمه نهایی دارد و مسی 10 گل در یک چهارم و 4 گل در نیمه نهایی.
 
گل زدنِ در فصولِ متوالی و بیشترین فصولِ چمپیونز لیگ: رائول (14)، رایان گیگز (16)
 
رونالدو با اسپورتینگِ لیسبون در چمپیونز لیگ بازی نکرد و در دو فصلِ اولش در یونایتد هم موفق نشده در این تورنمنت گل بزند. اما از اینجا به بعد بود که در 10 فصلِ متوالی گل زده است. یعنی رونالدویِ 30 ساله باید 5 فصلِ دیگر هم در چمیپونز لیگ گل بزند تا رکوردِ رائول را بشکند و 2 فصلِ دیگر هم بعد از آن گل بزند تا رکوردِ گیگز را بشکند. مسی هم در حالِ حاضر در 11 فصلِ پیاپی در چمیپونز لیگ گل زده، اما او هم قبل از اینکه نزدیکِ این رکوردها بشود، واردِ 30 سالگی خواهد شد و کارِ ساده‌ای برایِ رسیدن به رائول و گیگز نخواهد داشت.
 
 
     
آی اسپورت
2016-01-23 12:47:07
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر