فهرست
بررسی تغییرات پیاپی ترکیب تیم امید؛ سیستم خیلی چرخشی
بررسی تغییرات پیاپی ترکیب تیم امید؛ سیستم خیلی چرخشی

بررسی تغییرات پیاپی ترکیب تیم امید؛ سیستم خیلی چرخشی

آی اسپورت - این روزها بازار انتقاد از کادرفنی تیم امید حسابی داغ است. اگر محمد خاکپور کمی خوش شانس بود و یکی از موقعیت های ایران در ۹۰ دقیقه بازی برابر ژاپن گل می شد امروز دیگر خبری از انتقاد از خاکپور و محمد مایلی کهن نبود. فروپاشی ایران اما در وقت های اضافی باعث شد تا سیل انتقادها به سمت کادرفنی تیم امید روانه شود. یکی از انتقادهای قابل توجهی که از خاکپور می شود تغییرات پیاپی در ترکیب تیم امید بود. برخی کارشناسان عنوان می کنند کادرفنی ترکیب اصلی تیم را نشناخت و از این بابت تیم امید در این مسابقات ضربه خورد.
هر چند که به دلیل فشردگی مسابقات منطقی بود که خاکپور در هر بازی به چند بازیکن استراحت دهد و از سیستم چرخشی استفاده کند. بویژه در بازی با چین که به نظر می رسید خاکپور از نتیجه گرفتن تیم مطمئن بود و به چند بازیکن استراحت داده است.
با این حال نگاهی به ترکیب اصلی تیم امید در این چهار بازی نشان می دهند تغییرات خاکپور در چند پست مثل هافبک بازیساز فراتر از سیستم چرخشی بود.
ایران پس از پیروزی در بازی اولش مقابل سوریه در دیدار دوم به مصاف قطر رفت. خاکپور در این بازی نسبت به بازی اول سه تغییر در ترکیب تیم ایجاد کرد. حسین کنعانی زادگان به جای علی عبدالله زاده در دفاع راست قرار گرفت. ماهان رحمانی جای فرشید اسماعیلی گرفت و مهرداد محمدی به جای مهدی ترابی بازی کرد.
اوج تغییرات خاکپور در بازی سوم بود. ایران در بازی با چین نسبت به قطر شش بازیکن جدید در ترکیب اصلی داشت دو بازیکن هم پست شان عوض شد. یعنی هشت تغییر.
دیشب هم ترکیب تیم امید نسبت به بازی با چین بازهم تغییرات قابل توجهی به خود دید و شش بازیکن عوض شدند. در واقع محمد خاکپور تنها در سه پست به بازیکنانش دست نزد. پست به پست با تغییرات تیم امید جلو می رویم؛
دروازه بان
این پست از معدود پستهایی بود که تغییر نکرد و در هر چهار بازی محمدرضا اخباری بازی کرد.
دفع وسط یک
در این پست هم روزبه چشمی، کاپیتان تیم امید بدون تغییر بود. هر چند که خیلی از کارشناسان انتقاد کردند که بهتر بود از چشمی در پست تخصصی اش هافبک دفاعی استفاده می شد.
دفاع وسط دوم
این پست تغییر داشت اما نه خیلی زیاد، در دو بازی اول محمد دانشگر بازی کرد در بازی سوم با چین حسین کنعانی زادگان وارد ترکیب شد و در بازی دیروز دوباره دانشگر به ترکیب بازگشت.
دفاع راست
این پست هم یک بار تغییر کرد. در سه بازی علی عبدالله زاده دفاع راست بود و در بازی دوم با قطر حسین کنعانی زادگان بازی کرد که تغییر ناکارآمدی از آب درآمد.
دفاع چپ
در این پست هم سه بازی به وحید حیدریه رسید و یک بازی به علیاری. در کل در خط دفاعی تغیرات خیلی زیاد نبود اما آمار گلهای خورده ایران نشان می دهد خط دفاعی ما خط دفاعی ایده آلی نبوده است.
هافبک دفاعی
به نظر می رسید باید در این پست علی کریمی تغییر نکند ، اما در بازی با چین ماهان رحمانی جای کریمی را در ترکیب ایران گرفت.
هافبک بازیساز
این پست از جمله پستهایی بوده سردرگمی زیاد درآن وجود داشت. در بازی اول فرشید اسماعیلی در ترکیب اصلی قرار داشت اما در سه بازی بعد دیگر خبری از این بازیکن نشد. در بازی دوم ماهان رحمانی جای اسماعیلی را گرفت. در بازی سوم میلاد کمندانی در این پست بازی کرد و در بازی دیشب شاهین ثاقبی به میدان رفت.
هافبک وسط
در این پس انتخاب اصلی محمد خاکپور علیرضا نقی زاده بود. تنها در بازی با چین شاهین ثاقبی جای نقی زاده را گرفت.
گوش چپ
در گوش چپ میلاد محمدی در سه بازی بازیکن ثابت بود و در بازی با چین احسان پهلوان بازی کرد.
گوش راست
در گوش راست مهدی ترابی در بازی های اول، سوم و چهارم بازیکن ثابت بود. در بازی دوم مهرداد محمدی بازی کرد.
مهاجم نوک
این پست، سومین پستی بود که دچار تغییر نشد و ارسلان مطهری به طور ثابت بازی کرد.

منبع: وبسایت برنامه 90
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-23 13:31:49
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴، ۱۷:۵۰
اگه یکی از اون موقعیت ها هم گل می شد ژاپن بیشتر فشار میاورد و توی همون نود دقیقه سه تا می زد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر