فهرست
آنالیز: بی‌ثباتیِ سیتی نمادی از بی‌ثباتیِ لیگِ برتر
آنالیز: بی‌ثباتیِ سیتی نمادی از بی‌ثباتیِ لیگِ برتر

آنالیز: بی‌ثباتیِ سیتی نمادی از بی‌ثباتیِ لیگِ برتر

 
آی‌اسپورت – من سیتی امروز در زمینِ وستهم بازی دارد و اگر موفق به شکست دادنِ تیمِ اسلاون بیلیچ شود، برایِ اولین بار از ماهِ اکتبر بدین سو، به دو پیروزیِ پیاپی در لیگ می‌رسد. هفته‌یِ پیش در پیروزیِ سیتی مقابلِ کریستال پالاس سرجیو آگوئرو با همکاریِ داوید سیلوا، کوین دبروینه و یایا توره یکی از زیباترین گل‌هایِ تیمیِ فصل را زد، گلی که دقیقا نشان داد، سیتی در روزِ خوبش قادر به ارائه‌یِ چه فوتبالِ سطحِ بالایی است. اما سوال اینجاست که چرا این روزهایِ خوب به شکلِ مداوم تکرار نمی‌شوند؟
پاسخ ساده است: آگوئرو و سیلوا و دبروینه این فصل تنها 7 بازی را از ابتدا کنارِ هم شروع کردند و فقط 5 تا از این بازی‌ها در لیگِ برتر بوده است. بدتر اینکه آگوئرو و سیلوا و دیروینه تا اینجایِ فصل حتی یک بار هم همزمان با وینسنت کمپانی در ترکیبِ اصلی قرار نگرفته‌اند. سیتی که این فصل با خریدِ رحیم استرلینگ و کوین دبروینه قرار بود تیمی باثبات و مدعیِ اصلیِ قهرمانی باشد، شبیه به آرسنال شده است. مصدومیت‌هایِ مختلف باعث شده تا پیگرینی ثباتِ تیمش را از دست بدهد، روزهایی عالی داشته باشد که در حدِ بهترین تیمِ اروپا بازی می‌کنند و روزهایی که 4-1 به تاتنهام و لیورپول می‌بازند.
با این حال سیتی هنوز در چهار رقابتِ مهمِ این فصل حضور دارد و حداقل رویِ کاغذ شانسِ بردنِ چهارگانه دارد. اما بازی‌هایِ مثلِ باخت به استوک و همین وستهم در نیم‌فصلِ اول، خوش‌بینی زیادی برایِ هوادارانِ سیتی باقی نگذاشته است. مقایسه‌یِ آمارِ سیتی با فصلِ 2013-2014 که قهرمانی را در هفته‌هایِ آخر از لیورپول ربودند (البته با کمکِ چلسی و ژوزه مورینیو) افتِ تیمِ پیگرینی را تقریبا در تمامِ عناصرِ کلیدیِ بازی نشان می‌دهد.
همین بی‌ثباتیِ سیتی و البته بی‌ثباتیِ همیشگیِ آرسنال، کنارِ فصلِ فاجعه‌بار چلسی و به نسبت فاجعه‌بارِ یونایتد، است که باعث شده لستر حالا برایِ قهرمانی بجنگد و تاتنهام و وستهم چشم به سهمیه‎‌یِ چمپیونز لیگ داشته باشند، و البته غیرقابلِ پیش‌بینی‌ترین و از این منظر جذاب‌ترین فصلِ تاریخِ لیگ برتر را رقم بزند.  
 
 
     
آی اسپورت
2016-01-23 15:06:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر