فهرست
از معینی و احسانی تا محصص: گروهی که ردپای خود را پاک کردند
از معینی و احسانی تا محصص: گروهی که ردپای خود را پاک کردند

از معینی و احسانی تا محصص: گروهی که ردپای خود را پاک کردند

آی‌اسپورت- کسی که خواب است را می‌شود بیدار کرد اما کسی را که خودش را به خوب زده، نه... این مصداق بارز این روزهای فوتبال ایران است. در نقد تیم ملی امید آن هم پس از شکست و از دست رفتن رویای بزرگ رسیدن به المپیک، محصول مشترکی وجود دارد؛ تعریف و تمجید از کادر فنی ایرانی! حال آنکه کسی پیدا نمی‌شود به نقد عملکرد این تیم بپردازد و از خاکپور و دستیارانش بپرسد شما که تیم ملی را به 7 کشور بردید و چندین و چند اردوی داخلی داشتید و در سال 2015 هفده بازی انجام دادید، چرا نتوانستید تیم‌تان را برای یک مسابقه 120 دقیقه‌ای آماده کنید؟ کسی نیست که نقد کند چرا تیم ملی امید تا محوطه جریمه خوب پیش می‌رفت و در گل زدن عاجز بود. کسی نیست که نقد فنی کند و بپرسد این شکل دفاع، و این‌همه تغییر در یک تورنمنت، زائیده کدام عصر مربیگری بود؟ این روزها تنها عده‌ای از کارشناس‌ها جمع شده‌اند و به تعریف از کادر فنی تیم امید می‌پردازند؛ حال آنکه همه می‌دانند این از حب خاکپور نیست بلکه از روی دشمنی با کارلوس کی‌روش است.


در این میان، گروهی هستند که به طور کامل سکوت کرده‌اند و مشغول پاک کردن آخرین ردپای خود در شکست تیم ملی امید هستند. این گروه همان اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال هستند که با حضور کرانچار به عنوان یک خارجی در تیم امید مخالفت کردند و کفاشیان را تحت فشار قرار دادند تا خاکپور را بیاورد. معینی، احسانی و محصص از جمله این اعضا هستند. آیا امروز جمله‌ای از آنها خوانده‌اید؟ آیا آنها که همیشه موبایل‌شان به روی خبرنگاران باز است، این بار خودجوش از دسترس خارج شده‌اند؟


ناگفته پیداست، کمیته فنی فدراسیون فوتبال کمیته‌ای است برای نقد مربیان خارجی چون اگر مربیان داخلی نقد شوند، چشم آبی‌ها قدرت می‌گیرند. روزی که نلو وینگادا در بازی‌های آسیایی باخت، در این کمیته شدیدا نقد شد؛ او که هنوز می‌گوید فرصتی نداشته و محصولی نکاشت تا درو کند. وینگادا پس از سه ماه کار با تیم امید، آن هم با هزار و یک مشکل از جمله عدم همکاری باشگاه‌ها و نبردن بازیکنان کلیدی‌اش به مسابقات آسیایی باخت و در بازگشت همین کمیته فنی سریعا نقدش کرد. این کمیته فنی سال گذشته هم عملکرد تیم ملی در جام جهانی را نقد کرد و اسدی دبیر کل فدراسیون در همان کمیته به همراه احسانی، حملات شدیدی به کارلوس کی‌روش داشتند که بعدها زمینه ساز آن دعوای بزرگ شد.


این کمیته اما امروز کجاست؟ امروز چه می‌کند؟ نقد فقط مال کی‌روش و وینگادا بود؟ مایلی‌کهن راست می‌گوید. نقد فقط مال مربیان داخلی است! فقط آنها هستند که باید جواب پس بدهند. فقط مایلی‌کهن، خاکپور و دیگر مربیان ایرانی. کمیته فنی هم در همین لحظه جدی‌ترین جلسه تاریخ خود را برگزار کرده و مشغول نقد شکست تیمی است که در یک سال 5 میلیارد و خرده‌ای خرج کرد و باخت! تیمی که 17 بازی داشت. تیمی که دو بار به ترکیه رفت(اردوی اول دقیقا در زمانی که اردوی تیم بزرگسالان در ترکیه لغو شد)، به امارات رفت، به عمان رفت، به هلند رفت، به کیش رفت، به بندرعباس رفت و... پول بیت‌المال فقط پولی است که خرج تیم بزرگسالان می‌شود و پولی که در تیم امید از کف رفت، پول بیت‌المال به حساب نمی‌آید!


منبع: خبرآنلاین
کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-01-24 15:41:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر