فهرست
گلایه‌های پیشکسوتان: دادکان خوب بود، ما را می‌برد سفر
گلایه‌های پیشکسوتان: دادکان خوب بود، ما را می‌برد سفر

گلایه‌های پیشکسوتان: دادکان خوب بود، ما را می‌برد سفر

آی اسپورت- چند روز بعد از فوت رضا احدی پشکسوت تیم استقلال، همایون بهزادی پیشکسوت پرسپولیس هم از بین ما رفت و داغ دل فوتبالی‌ها را بیشتر کرد. مرگ پیشکسوتان در غربت، یک بار دیگر موضوع عدم رسیدگی مسئولان و گرفتاری آنها در کنج عزلت را در بین اهالی فوتبال مطرح کرده است. در دوران ریاست دادکان بر فدراسیون فوتبال، پیشکسوتان دارای جایگاه و شأن خاصی بودند، تا جایی‌که حتی با تیم‌های ملی مختلف به مسابقات خارجی هم اعزام می‌شدند اما در زمان کفاشیان این اعزام‌ها لغو شد.
فرامرز ظلی، مسئول کمیته پیشکسوتان در این ارتباط می‌گوید: «ما در یک اتاق کوچک نشسته‌ایم و فعالیت چندانی نداریم. حرفی هم اگر بخواهیم بزنیم می‌گویند شما که رسمی نیستید! فقط زمانی که پیشکسوتی بیمار می‌شود کارهای درمانی او را انجام می‌دهیم یا در زمان فوت پیشکسوتان هماهنگی‌های لازم را برای دفن آنها در قطعه نام‌آوران انجام می‌دهیم،  به جز اینها کار خاص دیگری از دست‌ ما برنمی‌آید. به‌عنوان رئیس دپارتمان پیشکسوتان خواهش می‌کنم اگر کاری از دستم برمی‌آید و انجام نمی‌دهم بابتش یقه‌ام را بگیرید.» ظلی تاکید می‌کند: «یک‌بار نامه‌ای به آقای تاج زدم و گفتم با راه‌اندازی یک صندوق به نام پیشکسوتان حداقل 2درصد از درآمد 480میلیارد تومانی فوتبال را خرج آنها کنید. ولی متاسفانه توجهی نکردند.»


جاسمیان: پیشکسوتان در انزوا هستند
اعضای دپارتمان پیشکسوتان 3نفر بودند که با درگذشت مرحوم بهزادی حالا فقط دو نفر باقی مانده‌اند؛ فرامرز ظلی و حمید جاسمیان. جاسمیان هم ضمن تایید صحبت‌های ظلی می‌گوید: «اوضاع در زمان ریاست دادکان خیلی بهتر بود و به پیشکسوتان بیشتر رسیدگی می‌شد. ما قبلا همراه تیم‌های ملی به مسابقات مختلف اعزام می‌شدیم ولی الان حتی تعارف هم نمی‌کنند. پیشکسوتان در انزوا هستند. همایون که رفت یک دوری در امجدیه می‌زنند و تمام می‌شود. ما هم در این کمیته هیچ کاری از دست‌مان برنمی‌آید.»
 


9411
     
آی اسپورت
2016-01-24 15:53:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر