فهرست
یادداشت روز / مایلی‌کهن، عباس آقای فوتبال ما!
یادداشت روز / مایلی‌کهن، عباس آقای فوتبال ما!

یادداشت روز / مایلی‌کهن، عباس آقای فوتبال ما!

آی اسپورت - محمد مایلی کهن همان گونه بود، مردی که زبان بدنش نشان از عصبانیت داشت اما در زبانش به گونه ای صحبت می کرد که خاطرات تلخی را به اذهان می آورد. مایلی کهن باخت در بازیهای آسیائی با وینگادا را به گردن کی روش می انداخت اما وقتی که از باخت تیم ملی و ترکیب عجیب و غریب و اظهار نظر خاکپور مبنی بر دانش فنی کمش سخن می گفت خود را مبرا از تیم ملی امید می دانست در حالیکه او پست  رسمی مدیریت فنی تیم ملی از نوع غیر کشک را داشت.

مایلی کهن معتقد است که تیم ملی امید به المپیک نرفت و آن را با عدم صعود تیم ملی از گروهش در جام جهانی مقایسه و اعلام کرد عباس آقا هم در جام جهانی چهارم می شد اما نمی گوید عباس آقا! در گروه عربستان و کویت و چین و قطر نمی توانست 4 امتیاز به کویت و 5 امتیاز به عربستان و سه امتیاز به قطر بدهد و در سال 1998 تیم ملی ما را با علی دائی و عابدزاده و مهدوی کیا و. شاهرودی و عزیزی و باقری .... به بازیهای پلی اف بفرستد.

محمد مایلی کهن که شاید همان عباس آقای مجهول الهویت باشد نمی گوید چطور در مقدماتی المپیک 2004 آتن آن شاهکارها را انجام داده و تیم ملی امید را حذف کرده است. نمی گوید کادر فنی متشکل از او و خاکپور چگونه از فولاد اهواز اخراج شدند.

مایلی کهن از چه طلبکار است؟ او می گوید تیم ملی امید ستاره نداشت. تیم ملی امید ما از اخباری و روزبه چشمی و برادران محمدی و .... بهره می جست که همه در باشگاه های خود مشهور هستند. او چگونه از بی ستارگی تیم ملی امید می گوید و اصولا چرا از یاد می برد با ستارگانی چون باقری و عزیزی و دائی و مهدوی کیا و شاهرودی و ... چه گلی به سر تیم ملی زده بود؟ خود محمد مایلی کهن اصرار دارد که روزبه چشمی همیشه در تیم ملی امید در خط دفاعی بوده است اما نمی پرسد چرا چنین بازیکنی در تیم استقلال در خط  هافبک ستاره است؟ آیا در تیم ملی امید  هافبک تدافعی برتر از روزبه چشمی می توانست وجود داشته باشد؟

می گوید من تشخیص می دادم که احمد نور الهی را نبرم اما نمی گوید او که به قول خودش یک رای بیشتر نداشته به چه منظور یکی از بهترین هافبک های تدافعی لیگ را با خود به قطر نمی برد و به این اشتباه فاحش مفتخر است؟

مایلی کهن از خاکپور تعریف می کند اما شاهدش کیست؟ چه کسی نمی داند که خاکپور حداقل از بعد تجربه صلاحیت مربیگری در رده ملی را نداشت؟

می گوید ما باید با ترابی چه کار می کردیم؟ اگر به او استراحت می دادیم مردم معترض می شدند وقتی هم که بازی اش دادیم مردم اعتراض داشتند اما نمی گوید بهره وری صحیح از ترابی را چرا بلد نبوده اند؟ او  می گوید ترابی را او کشف کرده و بخاطر او بوده که جلالی در سایپا و کی روش در تیم ملی از ترابی استفاده می کردند. می پرسیم ترابی در چه مسابقاتی گل کرده که جلالی و کی روش در آن مسابقات متوجه او شدند و اگر او ستاره بوده چرا در بازی‌ مهم با قطر روی نیمکت بوده است؟

آقایان این ژستهای عوام فریبانه دورانش چون دوران بگم بگم تمام شده است. خاکپور می گوید من از مردم عذر می خواهم تیم ملی بخاطر دانش فنی کم من باخته است. می پرسیم این عذرخواهی شما می تواند چه دردی از فوتبال ما دوا کند؟ محمد مایلی کهن که همه به صراحت لهجه به اشتباه او را مشهور می دانند آیا به واقع صراحت لهجه اش به دل کسی می نشیند؟

عباس آقای فوتبال ما چند سال دیگر می خواهد فوتبال ما را آزار دهد؟ فوتبال ما با امثال برانکو در تیم ملی و بدون ستاره های  مایلی کهن هم در چین سوم شد و هم به جام جهانی رفت. کارنامه مایلی کهن چه بود؟ تیم ما در چهار بازی دو بازی را برده که یکی از آن بردها در مقابل تیم بسیار ضعیف چین بوده و دو بازی را باخته است. این تیم 7 گل زده و 7 گل خورده است. اگر یک شبه مربی هم داشت به این روز دچار نمی شد.

محمد مایلی کهن از گل های استثنائی ژاپنی ها می گوید اما نمی گوید خود او با گل های استثنائی دائی و عزیزی و باقری صاحب شهرت شد. آقای مایلی کهن! فوتبال ما در چهار دوره حضور در جام جهانی و در سه دوره پس از انقلاب در هر سه دوره با مربیان خارجی موفق به صعود شده است که برانکو و کی روش دو سرمربی بودند که تیم ما را بعنوان تیم اول آسیا راهی این رقابت ها کردند و تیم پرستاره ما که به همت شما راهی رقابت های پلی آف شد هم به مدد ویرا به فرانسه رسید.

جناب عباس آقا! لطفا دست از این رفتارها و فوتبال ما بر دارید.تورج عاطف / نامه نیوز
  ۴  
آی اسپورت
2016-01-24 18:10:51
نظر دهید
۴ نظر
امین
يكشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴، ۱۸:۳۰
مایلی کهن عباس اقای فوتبال ما . تورو خدا دست از سر فوتبال ما بردار
سعید
يكشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴، ۱۸:۴۳
واقعا درست گفتین
-
يكشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۲۰
احسنت
-
يكشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴، ۲۰:۵۶
مایلی مایلی, خدا نگهدار تو
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر