فهرست
یادداشت/ رستاخیز یوونتوس
یادداشت/ رستاخیز یوونتوس

یادداشت/ رستاخیز یوونتوس

 مارک دویل
اواخر ماه اکتبر ماسیمو آلگری کسی بود که به فاصله چند ماه بعد از کسب عنوان قهرمانی در ایتالیا بسیار تحت فشار بود. راه راه پوشان در جدول رده بندی لیگ دوازدهم بودند و از 10 بازی تنها 12 امتیاز کسب کرده بودند. بدترین وضعیت برای اولین بار بعد از فصل 88-1987. آنیلی پیامی واضح برای آۀگری فرستاد و منظورش این بود که نتایج باید پیشرفت کنند. او گفت با این اوضاع تمدید کردن قرارداد بازیکنان کمی سخت می شود.
مربی سابق میلان به خوبی می دانست که برای مدافع عنوان قهرمانی هیچ بهانه ای وجود ندارد و در پاسخ آنیلی گفت که موافق است و این تیم نباید در این جایگاه باشد.
در آن زمان خیلی ها فکر می کردند که آلگری هم به پایان نزدیک شده و باید منتظر حکم اخراجش باشد. اما هنوز به پایان ماه ژانویه نرسیدیم و یووه در جدول دوم است و تنها 2 امتیاز با تیم صدرنشین فاصله دارد. یک جهش فوق العاده برای تورینی ها.
اعتراف می کنم کمتر کسی فکر می کرد بیانکونری ورق را برگرداند و به بازی بازگردد. آن ها بلافاصله به روزهای خوب بازگشتند و حالا یکی از مدعیان کسب قهرمان هستند که اگر موفق شوند برای پنجمین بار پیاپی این عنوان را کسب کرده اند. برای اولین بار در تاریخ یووه 2 بازی اولش در لیگ را باخته بود و باخت مقابل ساسولو در تاریخ 28 اکتبر به این معنی بود که آن ها از 10 بازی اول 4 باخت کسب کردند.
نمی توان منکر شد که بازیکنان یووه در ماه های اول فصل به اندازه ای که از آن ها انتظار می رفت خوب بازی نمی کردند. اما به اندازه ای هم که نتایج نشان می داد بد نبودند. در واقع فاکتور شانس هم کمی در جایگاه آن ها در جدول تاثیر داشت. برای مثال در 5 بازی از 10 بازی اولشان در لیگ آن ها اولین شوتی که به سمت دروازه شان زده شد را گل خوردند. اما آلگری هم می دانست که تیمش مشکلات زیادی دارد. آن ها گل نمی زدند، در خط دفاعی اشتباهات زیادی داشتند و در میانه میدان هم پل پوگبا خوب کار نمی کرد. البته از یک نظر هم می شد به آن ها حق داد و آن هم این بود که بازیکنان زیادی را نسبت به فصل قبل از دست داده بودند. ویدال، پیرلو و توس. مارکیزیو هم مصدوم بود و در واقع تمام فشار رهبری تیم به دوش پوگبای جوان بود.
زمان زیادی برد اما پوگبا بالاخره به روزهای اوج بازگشت. باید هم از بازیکنان یووه و هم آلگری به خاطر این اتفاق تمجید کرد. البته که حضور سامی خدیرا و مارکیزیو در اطراف او هم بی تاثیر نبوده است.
خریدهای تیم آن طور که انتظار می رفت جواب ندادند و ماندژوکیچ و زاتزا نتوانستند ارزش هایشان را ثابت کنند. همین موضوع باعث شد تا آلگری به دیبالا 22 ساله روی آورد. از آن زمان هم اوضاع تغییر کرد. هرچند زاتزا و ماندژوکیچ هم به روزهای اوج نزدیک تر شده اند و این موضوع هم باعث می شود که به بزرگی کار آلگری پی ببریم. این ها تغییراتی بود که در خط حمله به سود یووه به پایان رسید.
از طرفی در خط دفاعی یووه دوباره یکپارچگی لازم را به دست آورد. دلیلش هم این بود که آلگری به سیستم 2-5-3 بازگشت و آن را تغییر نداد. چون یووه در 10 بازی اول فصل 4 سیستم مختلف را امتحان کرده بود. با این تغییر سیستم آن ها 9 کلین شیت انجام دادند و این موضوع نقشی چشم گیر در 10 برد پشت سر هم در لیگ داشت.
حالا یووه می تواند با این رستاخیز به خودش ببالد و البته باید بیشتر از همه آلگری را مسئول این تغییر بزرگ دانست. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-01-24 19:00:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر