فهرست
یادداشت: آرسنال، ونگر، و همان قصه‌یِ همیشگی
یادداشت: آرسنال، ونگر، و همان قصه‌یِ همیشگی

یادداشت: آرسنال، ونگر، و همان قصه‌یِ همیشگی

میگل دیلینی
 
پیروزیِ 1-0 چلسی مقابلِ آرسنال نتیجه‌ایست که چند سالی می‌شود برایمان عادی شده است. اما برداشت آرسن ونگر از این بازی، برداشتی متفاوت بود. ونگر از مقاومتِ تیمش بعد از اخراجِ مرته‌ساکر تعریف کرد و گفت این نمایش نشان داد که آرسنال بیش از پیش به خودش باور دارد و اصلا جایِ نگرانی نیست. اما آیا ونگر واقعا این ادعا را خودش باور دارد؟ نکاتی در مصاحبه‌یِ بعد از بازی بود که نشان از وضعیتی دیگر داشت.
آرسن ونگر معمولا وقتی خسته و عصبانی است، گاهی سوالاتِ ژورنالیست‌ها را درست متوجه نمی‌شود. این اتفاقی بود که دقیقا دیشب سرِ این سوال که هوادارن از تصمیمش مبنی بر تعویضِ ژیرو ناراضی بودند، افتاد. ونگر ابتدا خواست سوال را تکرار کنند و بعد گفت: «قراره برایِ هر تصمیم رای‌گیری کنیم؟!» با اینکه ونگر آرام و با کلماتی متین حرف می‍‌زد، اما درماندگی‌اش از چشمِ ما پنهان نماند. دلیلِ این درماندگی چی بود؟ کارتِ قرمزِ مرته‌ساکر؟ اشتباهاتِ فردی که باعثِ گلِ کاستا شد؟ نمایشِ کلیِ آرسنال؟ یا شاید دلیلی عمیق‌تر...
آرسنال 572 دقیقه است که در لیگ موفق به باز کردنِ دروازه‌یِ چلسی نشده و مدام مقابلِ این تیم، در هر شرایطی که باشند، امتیاز از دست می‌دهد. مهمتر از این، از 21 دسامبر بدین سو و پیروزی مقابلِ سیتی که همه ازش به عنوانِ نشانی از قهرمانی حرف زدند، آرسنال تنها 8 امتیاز از 6 بازیِ لیگ گرفته و تنها مقابلِ نیوکاسل و بورنموس پیروز شده است. آرسنال 3 بازی است که موفق به کسبِ 3 امتیاز در لیگ نشده. این از دست دادنِ ریتم می‌تواند به قیمتِ جا ماندن از کورسِ قهرمانی تمام شود. نکته‌ای که قصه‌ای آشنا برایِ توپچی‌ها است. آرسنال از سالِ 2003 بدین سو مدام در مقاطعی از فصل با فوتبالی چشم‌نواز از هوادرانش دلبری کرده و بعد از دورِ رقابت برایِ قهرمانی خارج شده است.
یک تساوی در این بازی می‌توانست شرایطِ روحی، روانی را برایِ آرسنال تغییر دهد، اما مردان ونگر که موفق نشدند بعد از پیروزیِ بسیار مهم مقابلِ من سیتی، ریتمِ خودشان را حفظ کنند، حالا نیاز دارند، دوباره به فرمِ یک ماهِ پیش بازگردند و چند هفته‌یِ اخیر را پشتِ سر بگذارند. پیروزی در بازیِ آینده تنها واکنشِ قابلِ قبول برایِ شاگردانِ ونگر است.
 
     
آی اسپورت
2016-01-25 10:46:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر