فهرست
گلایه‌های کی‌روش از سختی‌ کار در ایران؛ موهایم سفید شد
گلایه‌های کی‌روش از سختی‌ کار در ایران؛ موهایم سفید شد

گلایه‌های کی‌روش از سختی‌ کار در ایران؛ موهایم سفید شد

آی اسپورت - کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فروردین ۹۵ می‌رود؟ این مرحله بعدی یک همکاری پرچالش بین کی روش و ایران است. از روزی که او به تهران سفر کرد و در کمپ تیم ملی، روی آن چمن خراب، مقابل دوربین‌ها ژست گرفت تا به امروز، ماه‌های متمادی می‌گذرد. هنوز زمینی که کی روش از لابه‌لای چمن‌هایش قارچ چید، همان است و با همان سبزی خاصش اما کی روش به مرور زمان رنگ باخته است. او دیگر مثل روزهای اول حضور در ایران جوان نیست. کنار هم قرار دادن عکس‌های کی روش از روز اول تا به امروز نشان می‌دهد که او بی‌اندازه پیر شده است.
این ۵ سال گویا برای او سال‌های سال بوده است. کی روش در بدو ورود به ایران سرزنده‌تر بود اما در این سال‌ها بیماری سراغش آمد و رفته رفته چهره عوض کرد. کی روش می‌گوید بخش زیادی از این تغییر چهره به خاطر روزهای سختی است که در ایران داشته، برای آنکه بتواند این باور را جا بیندازد که اگر امکانات می‌خواهد، مال خودش نیست، بلکه برای تیم ملی ایران است‌؛ تیم ۸۰ میلیون ایرانی.
کارلوس کی روش درددل‌های زیادی دارد. او مخصوصاً وقتی با ملی‌پوش‌ها تنها می‌شود، با آنها حرف‌هایی می‌زند که هیچ‌گاه به رسانه‌ها نمی‌گوید. کی روش رابطه عاطفی عمیقی با بازیکنانش دارد و به همین دلیل اکثر ملی‌پوش‌ها او را مثل پدری مهربان می‌دانند. کارلوس در لابه‌لای درددل‌هایش، از این گفته که در سال‌های گذشته از نظر فکری تحت فشار بوده است. او گفته است: «موهایم در فوتبال ایران سفید شده است... از بس که گفتم تیم ملی نیاز به امکانات دارد... ولی امروز هیچ اتفاقی نیفتاده و همچنان وضعیت همان است.» گویا تیم ملی ایران هیچ‌گاه سر و سامان نمی‌گیرد.
این آرزویی است که شاید کی روش در تیم ملی به آن نرسد: «ما چیزی نمی‌خواهیم جز زمین، لباس و بازی تدارکاتی. این خواست غیرمعقولی است؟» اما همین خواسته‌ها باعث شده است تا موهای کی روش دانه دانه سفید شود و امروز چهره او با چهره‌ای که دیروز داشت، یک تفاوت اساسی کند. کارلوس حالا پیرتر از هر زمان دیگری به نظر می‌رسد.
او توان جسمانی خود را به قدری از دست داده که چند بار در مصاحبه‌‌اش گفته است: «دوست دارد با تیم ملی ایران در جام جهانی‌ روسیه به عمر مربیگری‌‌اش پایان دهد.» یعنی در سن ۶۴ سالگی. او در حدود ۵ سال حضور در فوتبال ایران، به ویژه در یک سال آخر، شکسته‌تر از هر زمان دیگری شد. مصرف بی‌شمار دارو، چند بار بستری شدن در بیمارستان، ۳ جراحی سنگین و... همه اتفاقاتی بود که نشان می‌داد مرور زمان در این ۵ سال تا چه اندازه کارلوس را پیر کرده است.

منبع: خبر ورزشی
  ۷  
آی اسپورت
2016-01-25 14:15:04
نظر دهید

۷ نظر
-
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۲:۵۷
از خبرورزشی متنفرم
-
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۴:۲۳
منم از خبر ورزشی متنفر هستم آقای کی روش موهاشونو رنگ میکردن الان نمی کنن به همین سادگی ا
sina
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۴:۲۴
Mitune bere. Rah baz jade deraz. Mundan tu iran kam manfaat nadaree barash
-
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۴:۴۰
عکس اولی مو هاشو رنگ کرده ولی سفید شدن مو مهم نیست خیلی ها حاضرند کچل بشن ولی اندازه این ادم پول به جیب بزنند در پایان باید بگم خبرورزشی همون روزنامه ای نیست که اسفند 87 سردبیرش را به جرم دلالی از تحریریه دست بند زده بردند!
-
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۶:۰۱
متاسفانه ما ایرانى ها دچار خصلت بد خارجى ستیزى شده ایم
مسعود
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۲۲:۱۹
ایرانی تر از امثال مایلی کهن و قلعه نوعی و دایی.
یاشار
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۲۲:۲۷
قلم های اجنبی پرست. ای اسپورت توان خیلی از کیروش حمایت میکنی این روشی که پیش گرفتی به ضررت هست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر