فهرست
گزارش روز : ملوان ، بهترین خط حمله و قهرمان نیم فصل دوم
گزارش روز : ملوان ، بهترین خط حمله و قهرمان نیم فصل دوم

گزارش روز : ملوان ، بهترین خط حمله و قهرمان نیم فصل دوم

اسماعیل راد
آی اسپورت - دراگان اسکوکیچ سرمربی کروات در ابتدای فصل سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران به عنوان اولین سرمربی غیر بومی و خارجی تاریخ 50 ساله باشگاه ملوان معرفی شد ، تیمی که در طی 5 دهه گذشته تنها از 4 سرمربی آنهم انزلی چی بر روی نیمکت خود بهره برده بود .
دراگان از همان روزهای ابتدایی حضور خود در انزلی نشان داد که یک مربی جاه طلب است و پذیرفتن چنین چالش بزرگ و نشستن بر روی نیمکت مربی گری تیمی چون ملوان که هوادارانی به شدت ناسیونالیست و بومی گرا دارد مهر تائیدی بر این ادعا بود .
البته اسکوکیچ در هفته های ابتدایی لیگ برتر توفیق چندانی کسب نکرد و در دوازده هفته ابتدایی لیگ برتر تنها موفق به کسب 10 امتیاز شد ، روزهای تلخ و دشواری که حتی وی را در آستانه اخراج از ملوان قرار داد ، اما تصمیم جمعی هیئت مدیره وقت باشگاه ملوان و اولتیماتوم ( 4 هفته و کسب 6 امتیاز ) سبب شد به یکباره تیم دراگان اسکوکیچ پرواز در لیگ سیزدهم را آغاز کند .
پس از آن اولتیماتوم ملوان به یکباره متحول شد و موفق شد در سه بازی باقی مانده لیگ برتر و 1 بازی جام حذفی به 4 پیروزی پیاپی دست پیدا کند و دراگان بقاء خود را تا پایان فصل تضمین نماید .
مشکلات مالی و عدم حمایت از مجموعه تیم و همچنین کمبود بازیکن در پست های مختلف و جوان بودن تعداد زیادی از بازیکنان، نیم فصل دوم سختی را نوید می داد اما انگار این قوی سپید دیگر قصد نداشت با این بهانه ها نتایج ضعیف خود را توجیه کند.
ملوان نیم فصل دوم را رویایی آغاز نمود و در ادامه روند رو به رشد خود در نیم فصل اول موفق به شکست صبا در دیدار پیش از دربی گیلان شد و با روحیه ای بالا پای به حساس ترین نبرد سال در رشت گذاشت و در روزی که خوش بین ترین هوادار ملوان نتیجه ای بجز تساوی برای این تیم در آن دیدار حساس متصور نبود ملوانان انزلی با ارائه یک بازی کاملا هجومی و تاکتیکی حریف خود را با نتیجه تحقیر آمیز 3-0 در خانه شکست دادند و این پیروزی سبب محبوبیت چشمگیر دراگان اسکوکیچ در انزلی شد .
موفقیت های ملوان و اسکوکیچ پس از آن پیروزی دلچسب ادامه پیدا کرد و ملوانان در نیم فصل دوم و تا هفته بیست و هشتم موفق به کسب 8 پیروزی از 13 بازی گذشته شدند که شیرین ترین برد های ملوان در نیم فصل دوم می تواند شکست نفت تهران مدعی و همچنین پیروزی 4 گله در مقابل استقلال تهران در انزلی باشد .
*ملوان همچنین تا هفته بیست و هشتم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران بهترین خط حمله لیگ برتر را با 37 گل زده در اختیار دارد و همچنین در نیم فصل دوم ملوان جوان با کسب 24 امتیاز در صدر جدول امتیاز آورترین تیم های لیگ برتر فوتبال ایران قرار گرفته است .
*ملوان در جدول گلزنان نیز دو مدعی کسب آقای گلی دارد ، سید جلال رافخایی و مهدی دغاغله دو مدعی کسب آقای گلی مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در فصل سیزدهم هستند که هر دو 9 گله می باشند.
*بدون شک ملوان هم پدیده لیگ سیزدهم فوتبال ایران لقب خواهد گرفت و هم بازیکن پدیده فصل نیز از بین شاهین ثاقبی و محمد پور رحمت الله دو بازیکن جوان و آینده دار این تیم در پایان فصل انتخاب خواهد شد .
این آمار ها همه توسط تیمی شکل گرفته که با یک چالش بزرگ لیگ سیزدهم را آغاز نمود ، روزهای تلخی را سپری نمود و با توجه به حواشی بسیار ، بی پولی و دریافت تنها 30 الی 40 درصد از مطالبات موفق شد با تکیه بر قدرت بازیکنان جوان و جویای نام خود و همچنین استفاده درست از تجارب بازیکنانی چون مازیار زارع ، جلال رافخایی ، سعید یوسف زاده ، امیر حسین فشنگچی و محسن یوسفی چنین نتایج درخشانی را بدست آورد .
حال باید منتظر ماند و دید که در پایان فصل مسئولین شهر انزلی و مدیریت باشگاه ملوان توان حفظ این سرمربی موفق و خوش فکر خود را دارند یا اینکه تیم های متمولی و صنعتی با صرف هزینه بیشتر اسکوکیچ را از انزلی دور خواهند کرد و مدیران باشگاه ملوان باید دست به یک ریسک بزرگ زده و با گروه جدیدی از بازیکنان و مربیان فصل جدید را پس از جام جهانی 2014 برزیل آغاز خواهند کرد .
     
آی اسپورت
2014-03-28 13:38:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر