فهرست
آمار: نکاتی از سریِ آ؛ "آریودرچی رما!"
آمار: نکاتی از سریِ آ؛ "آریودرچی رما!"

آمار: نکاتی از سریِ آ؛ "آریودرچی رما!"

آی‌اسپورت – یوونتوس در بازیِ دیشب نمایشِ درجه یکی مقابلِ رم نداشت و تغییراتِ تاکتیکیِ اسپالتی، از جمله مهترینشان عقب بردنِ پیانیچ، جلو بردنِ ناینگولان و استفاده از دِروسی به عنوانِ مدافع مرکزی، دردسرهایی برایِ مک آلگری و تیمش ایجاد کرد. اما یک ضد حمله‌یِ برق‌آسا، یک پاسِ گلِ عالی از پل پوگبا و یک گلِ عالی‌تر از پائولو دی‌بالا برایِ یازدهمین بردِ پیاپیِ بیانکونری در لیگ کافی بود. لوچانو اسپالتی در شرایطی مقابلِ رقیبِ قدیمی‌اش قرار گرفته بود که در 20 بازیِ قبل 16 بار شکست خورده بود و هرگز موفق به شکست دادنِ بیانکونری نشده بود.
رمی که بعد از هفته‌یِ دهم صدرنشین بود و 11 امتیاز بیشتر از یوونتوس داشت، حالا 12 امتیاز با صدرِ جدول فاصله گرفته، تنها یک بازی از 9 بازیِ اخیرش را برده و تنها 3 امتیاز از 4 بازیِ اخیر کسب کرده است. سقوطِ امپراتوریِ رم با لوچانو اسپالتی هم ادامه دارد و رمی‌ها حالا باید فقط به فکر رسیدن به رده‌یِ سوم و کسبِ سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ باشند، چون با توجه به فرمِ ناپولی و یووه، قهرمانی دیگر رویایی محال برایِ جالوروسی است.
اما در سویِ دیگر یازدهمینِ پیروزیِ پیاپیِ یووه در سریِ آ، باعث شد تا مکس آلگری و شاگردانش اختلاف را با ناپولی به همان 2 امتیاز بازگردانند. یووه که دیگر به نظر می‌رسد از نوستالژیِ پیرلو و توز و ویدال رها شده و حالا تیمِ دی‌بالا و پوگبا و مارکیزیو شده، برایِ پنجمینِ قهرمانیِ متوالیِ در سریِ آ می‌جنگد. آلگری با وجودِ مشکلاتِ زیادی که تیمش در ابتدایِ فصل داشت، که بخشِ زیادی از آن‌ها هم طبیعی به نظر می‌ رسد، حالا تیمِ خودش را ساخته و تنها وارث و نگه‌دارِ تیمِ آنتونیو کونته نیست. مهمترین عنصرِ این تیمِ جدید بدونِ شک پائو دی‎‌بالا است. دی بالا تا اینجایِ فصل 12 گل زده و 7 پاسِ گل داده تا نقشش را حتی از پوگبا و مارکیزیو هم ارزشمندتر جلوه دهد.
 
     
آی اسپورت
2016-01-25 14:07:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر