فهرست
دیسلایک: فوتبال در زمین تندروها
دیسلایک: فوتبال در زمین تندروها

دیسلایک: فوتبال در زمین تندروها

آی اسپورت- همه آن‌هایی که با آتش زدن ساختمانی در پایتخت ایران، قصد داشتند به اعدامی در عربستان اعتراض گنند، خیلی زود پیام‌شان را به همه نقاط کره زمین رساندند. قابل پیش‌بینی بود که روابط دیپلماتیک این دو کشور ظرف چند ساعت قطع شود و تعدادی از کشورهای عربی نیز به تاسی از سعودی‌ها، سطح روابط‌شان را دولت ایران را کاهش بدهند. این رفتار با سفارتخانه‌ای که قرار بود حریم امن عربستان در کشور ایران باشد، هزینه‌های خاص خودش را نیز برای حوزه‌های مختلف به همراه داشت و یکی از این حوزه‌ها نیز، فوتبال بود. در فاصله‌ای کوتاه بعد از حمله به سفارت عربستان و در شرایطی که در داخل کشور، نوابغی مشغول کاور کردن آهنگ محسن چاوشی برای کنایه زدن به جمعیت کشور جیبوتی بودند؛ فدراسیون فوتبال عربستان دست به کار شد تا نهایت استفاده را از این فضای متشنج ببرد. آن‌ها که خوبی از وابستگی تیم‌های ایرانی به تماشاگران‌شان خبر داشتند، با لحنی تهدیدآمیز درخواست گرفته شدن میزبانی از ایران را مطرح کردند و حالا به نظر می‌رسد این درخواست در آینده‌ای نزدیک با موافقیت کنفدراسیون فوتبال آسیا همراه شود. از تندروی در پایتخت ایران تا تندروی در باشگاه‌های عربستانی، این فوتبال است که دوباره قرباتی هجمه سیاست می‌شود. در سال‌های گذشته دور کردن این دو حوزه از هم، همواره یکی از دغدغه‌های جدی فیفا بوده اما به نظر می‌رسد دیگر راهی برای امن نگه داشتن فوتبال از بازی‌های سیاسی وجود نداشته باشد. البته که بازی نکردن در عربستان، برای باشگاه‌های ایرانی خبر خوشحال‌کننده‌ای خواهد بود. آن‌ها همواره سخت‌ترین سفرهای ممکن را به این کشور تجربه کرده‌اند اما دور شدن از دیدارهای خانگی و بازی در یک کشور احتمالا عرب مقابل تیم‌های کشور سعودی، شرایط را در جام باشگاه‌ها برای تیم‌های ایرانی دشوار خواهد کرد. تنها کمی بعد از حذف از انتخابی المپیک، باختن در مقابل جوسازیِ عربستان نیز شکست دردناکی برای فوتبال ایران خواهد بود. حالا شاید کنفدارسیون فوتبال آسیا، ایران را به عنوان کشوری بشناسند که نمی‌تواند امنیت مهمان‌هایش را تامین کند و نباید از یاد ببریم که گروهی در داخل ایران، این بهانه را به آن‌ها داده‌اند. گروهی که حالا هیچکس مسئولیت‌شان را بر عهده نمی‌گیرد! 


کدخبر:9405
  ۱۴  
آی اسپورت
2016-01-25 17:17:07
نظر دهید

۱۴ نظر
هومن
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۷:۵۰
شما مسئولیت خرابی ها و خسارت های سال ۸۸ رو بر عهده بگیر؛ اون وقت، یکی هم میاد اینو بر عهده می گیره.
هومن
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۸:۴۰
این هومن که بالا نظر داده یکی از دلواپسان غیور هست که با ربط دادن گودرزی به شقایق حق انجام هر کاری رو برا خودش متصور میدونه البته تقصیری هم نداره این جور ادما تو همه جوامعی هستن ولی حمایت مسخره سیاسی ازاین افراد و سلیقه ای اجرا کردن قانون باعث میشه امثال این اقا هم تعدادشون بیشتر شه هم بدون واهمه افکار خودشون رو عملی کنن
-
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۳۸
این آقای هومن و امثالشون کسایی بودن که 8 سال همه چی دستشون بود نتایچش رو هم دیدم
اینا همه ش فیلم بازی می کنن دنبال سود و دزدی های خودشونن
-
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۳۸
این آقای هومن و امثالشون کسایی بودن که 8 سال همه چی دستشون بود نتایچش رو هم دیدم
اینا همه ش فیلم بازی می کنن دنبال سود و دزدی های خودشونن
هومن اولی
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۲۰:۵۲
هومن هستم. دانشجوی مملکت. شهروند ایران. پیرو مکتب سیاسی خودم. خودم رو ملزم به گوش سپردن چشم بسته به هیچ شخصیتی نمی دونم. تا حالا مدیریت یه فرغون رو هم به دستم ندادن و اونایی رو هم که من رو بدون اینکه حتی منو بشناسن، متهم به دزدی می کنند، نمی بخشم.
از اونایی که شبونه با کوکتل مولوتف به سفارت خالی از آدم حمله می کنن که هیچ نتیجه ای جز واسه سعودی ها نداره، بدم می آد.
از اونایی هم که اموال عمومی ایرانیان رو تخریب می کنند و نتیجه کارشون می رسه به چیزی مثل تحریم نفت از طرف اتحادیه اروپا، بدم می آد.
از اونایی هم که سیاست جناحی و حزبی رو با ورزش قاطی می کنند تا بهره سیاسی شون رو ببرن، بدم می آد.
از تکه تکه کنندگان منافع ملی سر دعوا های جناحی هم بدم می آد.
از دیکتاتور منش هایی که حتی تحمل (صرفا) شنیدن حرف مخالف شون رو هم ندارن هم بدم می آد.
با این حال نظر هومن دومی و جناب نام و نام خانوادگی رو هم به شرط عاری بودن از توهین در جای خودش محترم می دونم.
-
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۲۱:۰۳
دلواپسم تو این سایت دارم! خخخخ
دلواپس نباش عزیزم، هر وقت ا.ن خسارتی که 8 سال به این مملکت زدین بر عهده گرفتین ما هم ...
سعید
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۲۲:۵۲
کدوم خسارت سال ۸۸ ؟خسارت در کهریزک؟ یا.....؟؟؟؟؟
حمیدرضا
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۱:۲۳
حالم از آدمهایی که ادای آدم خوبارو درمیارن بهم میخوره
-
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۵:۵۳
هومن جان اتفاقا همه دیدیم سال 88 کی بود خسارت میزد !!کی شیشه هارو خورد میکرد کی در خونه هارو میشکست ! یه سرچ تو یوتیوب کنی میبینی فراوونه
فرهود
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۶:۵۷
فک کنم خسارت کشتن آدما تو خیابونو میگه! حالا جدی کسی مسعولیت برعهده گرفت یا نه؟ با ماشین رد شدن از روی آدما چطور؟
فرهود
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۷:۰۳
جالبه این آقا که ادعای دانشجو بودن میکنه کسایی رو مقصر تحریم میدونه که دنبال حقشون بودن و یه نفر نبود که بهشون جوابی بده،جوابی بجز کشتن البته! اون دیکتاتور منش هایی هم که تاب شنیدن حرف مخالفشون رو هم ندارن خب نیازی نیست من بگم که کیا هستن! این آقا بیشتر از اینکه به فکر جون هموطناش باشه فکر اموال عمومیه انگار!
-
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۴۱
بهتر ک نمیرن عربستان.آدم نیستن ک وحشیا.عمان ایرانی زیاد داره تازه با ایرانی هاهم خوبن اونجا باشه خوبه
هومن اولی
چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴، ۱۲:۲۶
به قول یه نفر، مهم نیست که ندا رو کدوم وری کشت ؛ مهم این بود که یه ایرانی یه ایرانی رو کشت. والسلام. اونایی که می خواستن ایرانی ها رو به جون هم بندازند به هدفشون رسیدند. هر دو طرف دعوا باختند. وقتی که پای تعصب وسط باشه، معمولا بحث نتیجه ای نداره. گذر زمان به شفافیت واقعیت کمک می کنه. گذشت زمان و روشن شدن بیشتر واقعیت ها باعث میشه روایت درست و کامل و واقعی نزد آیندگان باشه.
فرهود
چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴، ۱۳:۵۰
بله وقتی پای منافع وسط باشه مهم نیست کی کشته! حالا یکی کشته دیگه، ما که نباید به طرف چیزی بگیم، باید بریم به اونایی چیز بگیم که به اموال عمومی خسارت زدن! حالت تهوع به آدم دست میده از این استدلال! بعدم من نمیتونم اسم همچین موجوداتی رو بذارم انسان چه برسه به ایرانی! آدم با دشمنشم این کارا رو نمیکنه! اونوقت یارو اومده پیگیر خسارت به اموال عمومیه! فقط هم ندا نبود، ده ها نفر دیگه فقط توی اون یکی دو سال کشته شدن. بعد اومده میگه مهم اینه که یه ایرانی یه ایرانی رو کشته! مهم نیس کی کشته، چرا کشته و کسی هم نه قاتل و نه کسایی که دستور همچین کارایی رو دادن رو محاکمه نمیکنه! جالبه واقعن همچین موجودی در مورد کشته شدن آدما به فکر این نیست یکی مسعولیتش رو به عهده بگیره اما اومده اینجا دنبال مسعول خسارات به اموال عمومی میگرده! میگه اونایی که میخواستن ایرانی ها رو به جون هم بندازن! حاجی توهم داری! دشمن دشمن میکنی!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر