فهرست
اعترافات اشکان: لیگ قطر، لیگ سطح پایینی است/ نیامده‌ بودم اینجا که ششم شوم
اعترافات اشکان: لیگ قطر، لیگ سطح پایینی است/ نیامده‌ بودم اینجا که ششم شوم

اعترافات اشکان: لیگ قطر، لیگ سطح پایینی است/ نیامده‌ بودم اینجا که ششم شوم

آی اسپورت- اشکان دژآگه که زیاد اهل مصاحبه نیست، امروز گفت‌وگوی مفصلی با همشهری ورزشی انجام داده است. دژاگه در حاشیه بازی های تیم ملی امید در قطر، راجع به همه چیز صحبت کرده است. واقعا همه چیز.


 
با حضور جواد نکونام شرایط تیم العربی را چطور می‌بینی؟
باید بگویم که خیلی خوشحال هستم که جواد نکونام به العربی پیوست؛ کاپیتانی که با او چند سال فوتبال بازی کردم و واقعا فکر نمی‌کردم دوباره روزی بتوانم با جواد نکونام همبازی شوم؛ امیدوارم او بتواند به تیم ما کمک کند. در حال حاضر تیم ما در رتبه ششم جدول حضور دارد و امیدوارم بعد از این 10بازی بالاتر باشیم و بتوانیم  چند بازی باقی مانده را با پیروزی  پشت سر بگذاریم.فکر می‌کنی حضور جواد نکونام به تیم کمک می‌کند تا به رده‌های بالاتر بروید؟
100درصد همین‌طور خواهد بود؛ جواد نکونام سال‌های زیادی را در فوتبال اسپانیا و در سطح اول فوتبال دنیا بازی کرده است و خودش با شرایط فوتبال قطر کاملا آشنایی دارد و امیدوارم با کمک او بتوانیم بازی‌های بهتری را انجام دهیم.بازی‌های تیم ملی امید را پیگیری می‌کردی؟
100درصد من هر روز پیگیر اخبار تیم ملی امید بودم و متاسفانه خیلی ناراحت شدم که تیم ملی با شکست برابر ژاپن از دور رقابت‌ها حذف شد و از کسب سهمیه المپیک بازماند. ما خودمان تمرین داشتیم اما من دائم از بچه‌ها پیگیر نتیجه ایران و ژاپن بودم و در پایان وقتی شنیدم که ایران شکست خورد واقعا ناراحت شدم اما بعد از اینکه خلاصه بازی را دیدم متوجه شدم واقعا ایران باید ژاپن را شکست می‌داد ولی خب فوتبال همین است اما امیدوارم دفعه بعد شانس با تیم‌های ملی باشد.قصد داری همچنان در قطر بازی کنی یا به اروپا دوباره فکر می‌کنی؟
من در حال حاضر تمام فکرم در تیم العربی قطر است و با این تیم قرارداد دارم و سعی می‌کنم با تمام وجود در این تیم بازی کنم چون همیشه سعی کرده‌ام در تیم ملی یا اروپا یا قطر با تمام نیرویم بازی کنم و سعی می‌کنم بتوانم به تیم کمک کنم حالا باید ببینم در آینده چه اتفاقی می‌افتد.خیلی‌ها اعتقاد دارند که سطح فوتبال قطر بسیار پایین‌ است و بازیکنان ایرانی دچار افت می‌شوند.
من فکر می‌کنم که فوتبال قطر خیلی کار دارد که بخواهد به اروپا برسد؛ این درست است که بازیکنان بزرگ دنیا در حال آمدن به قطر هستند و فوتبال‌شان بهتر شده است ولی هنوز تیم‌های قطری بسیار مشکل دارند؛ به‌خصوص زمانی که با تیم‌های ایرانی بازی می‌کنند ضعیف‌تر هستند و هنوز وقت می‌خواهد تا به یک درجه بسیار خوب برسند.با نگاه به تیم امید قطر مشخص است که قطری‌ها برای فوتبال‌شان برنامه‌ریزی کرده‌اند.
وقتی تیمی در کشور خودش بازی می‌کند بازی‌هایش سطح بالاتری دارد ولی با این حال وقتی تیم ملی قطر را می‌بینید متوجه می‌شوید کمی قوی‌تر شده‌اند و الان دارند خوب کار می‌کنند.از تیم ملی بزرگسالان چه خبر؟
ما برای فروردین اردویی را برگزار خواهیم کرد چون 2بازی دیگر باقی مانده هنوز و امیدوارم این 2بازی را هم ببریم و باید ببینیم که با کدام تیم‌ها بازی خواهیم کرد.در حال حاضر از اروپا اصلا پیشنهاد داری؟
من دنبال پیشنهاد از اروپا نیستم چون اینجا قرارداد دارم؛ من نیامدم در فوتبال قطر که ششم شوم من آمده‌ام تا با العربی در باشگاه‌های آسیا فوتبال بازی کنم و این برای من خیلی مهم است و امیدوارم به آنجا هم برسم.طی چند ماه گذشته شایعاتی مطرح شد مبنی بر اینکه فوتبال قطر دیگر بازیکنان ایرانی را نمی‌خواهد.
اخبار داخل ایران بعضی وقت‌ها چیزهایی می‌گویند که درست نیست؛ من خودم اصلا این موضوع را هرگز نشنیدم و اصلا یک نکته جالب این است که اگر قطری‌ها بازیکنان ایرانی را نمی‌خواهند پس چرا یک ایرانی دیگر مانند جواد نکونام را به فوتبال‌شان اضافه کرده‌اند و مدیران العربی همیشه به من می‌گویند که از شرایط راضی هستند و من هرگز چنین چیزی را نشنیده‌ام.به عنوان سوال آخر آیا اشکان دژآگه روزی در فوتبال ایران هم حضور پیدا خواهد کرد یا نه؟
آدم در زندگی‌اش هیچ وقت نمی‌داند چه اتفاقی می‌افتد؛ شاید روزی در ایران بازی کردم؛ ایران کشور من است و افتخار می‌کنم در تیم ملی حضور دارم و شاید روزی در فوتبال ایران هم بازی کردم.


 
9411
     
آی اسپورت
2016-01-25 19:31:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر