فهرست
یادداشت/ اگر آرسنال قهرمان نشود ونگر باید استعفا دهد
یادداشت/ اگر آرسنال قهرمان نشود ونگر باید استعفا دهد

یادداشت/ اگر آرسنال قهرمان نشود ونگر باید استعفا دهد

 گرگ استوبارت
 آرسن ونگر پیش از این هم گفته بود که تصمیمش برای بازنشستگی آنی و لحظه ای است و هرگز از پیش برایش برنامه ریزی نخواهد کرد. اما مطمئنا او به این فکر کرده که باید روزی برود و به دیگران فرصت بدهد. ونگر 66 ساله است و از سال 2004 هیچ جامی نبرده است.این تیم از سال 2005 به بعد هم فقط دو قهرمانی دردو فصل گشته جام حذفی ر در کارنامه دارد. اما این خبر که او در آستانه تمدید قرارداد تا سال 2019 است کمی غیرمنطقی به نظر می رسد.
قرارداد فعلی ونگر در سال 2017 به پایان می رسد. اما اگر این فصل او موفق نشود آرسنال را قهرمان کند باید فکری جدی به حال وضعیتش کند و استعفا دهد. اگر این فصل نتواند آرسنال را قهرمان کند دیگر هیچ وقت نمی تواند. توپچی ها هم نمی توانند رویای شانسی بهتر از این در لیگ برای قهرمانی را در سر داشته باشند. رقابت برای قهرمانی ممکن است و تیم ها هم به طرز امیدوار کننده ای ضعیف هستند.
مچستریونایتد و چلسی در این فصل عملکرد خوبی نداشته اند و مطمئنا برای فصل بعد بهتر می شوند. منچسترسیتی با آرسنال هم امتیاز است و احتمالا از فصل آینده پپ گواردیولا را خواهد داشت. پس این فصل بهترین فصل برای قهرمانی آرسنال است.
بعد از شکست یک بر صفر روز یکشنبه مقابل چلسی آن ها از 6 بازی آخر در لیگ تنها 2 برد کسب کردند. صدر جدول را هم از دست دادند و سوم شدند. درست است که آرسنال این فصل پیشرف کرده، اما هنوز همان مشکلات قبلی را دارد و این به خاطر ونگر است.
مثلا بحران مصدومیت ها دوباره مثل قبل است. جک ویلشر، سانتی کاسورلا، فرانسیس کوکولین، الکسیس سانچس و دنی ولبک همه مصدوم هستند.
سوال بزرگ درباره آرسنال اما این است که آیا آن ها توانایی کنار آمدن با فشار را دارند و وقتی تیمشان در زمین تحت فشار است توانایی مدافعان چقدر است؟
در لیگ قهرمانان هم آرسنال اوضاع خوبی نداشت و باید در بازی آخر المپیاکوس را با اختلاف 2 گل شکست می داد. حالا هم در مرحله حذفی باید به مصاف بارسلونا بروند. ونگر پیش از این در سال 2014 و زمانی که می خواست قراردادش را تمدید کند نگرانی هایی داشت و معتقد بود این موضوع باعث از دست رفتن تمرکز تیمش شده است. حالا تلاش کرده که این اتفاق دوباره نیفتد.
او خوش شانس بوده که جانشینان احتمالی اش، آنچلوتی و کلوپ شغل جدید دارند و فقط مانده گواردیولا که او را به تیم های شهر منچستر نسبت می دهند.
البته چند مربی بزرگ دیگر هم در اروپا پیدا می شوند که سایه سنگینی رویسر ونگر و تیمش داشته باشند، افرادی مثل سیمئونه و کونته. بعضی از هواداران آرسنال در نوامبر 2014 حرف دلشان را زدند. در بازی با وست بروم آن ها بنری به ورزشگاه آورده بودند که روی آن نوشته بود:«آرسن به خاطر خاطراتی که داریم ممنونیم، اما وقتش رسیده که خداحافظی کنیم».
هنوز هم بین هواداران درباره او دوستگی وجود دارد. ونگر شدیدا به خاطر نقشی که در پیشرفت آرسنال از سال 1996 به بعد داشته مورد احترام است. اما به نظر او دیگر کسی نیست که بتواند باشگاه را پیش ببرد.
اگر او این فصل نتواند قهرمان شود باید قبول کند که هواداران حق دارند و او باید استعفا دهد. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-01-25 19:40:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر