فهرست
خاکپور:در  پلی‌آف،باخت یک - صفر با 5 -صفر هیچ فرقی نمی‌کند
خاکپور:در پلی‌آف،باخت یک - صفر با 5 -صفر هیچ فرقی نمی‌کند

خاکپور:در پلی‌آف،باخت یک - صفر با 5 -صفر هیچ فرقی نمی‌کند

آی اسپورت- در این مدت انتقادات فنی زیادی از خاکپور مطرح شد. از جمله این انتقادات تغییر زیاد در ترکیب اصلی تیم امید بود. خاکپور در آخرین مصاحبه‌اش به این ابهامات فنی تا حدودی جواب داده است.
برخی انتقادها فنی هم هست.منتقدان می‌گویند چرا برای هر بازی ترکیب تیم را تغییر دادید؟
نه تنها من که مربیان همه تیم‌های حاضر در تورنمنت به دلیل اینکه بازی‌ها سه روز یک بار برگزار می‌شد ترکیب اصلی‌شان را تغییر می‌دادند تا بازیکنان استراحت کنند. مثلا ژاپن در سه بازی حدود 11 تغییر داشت یا قطر همینطور. من هم به خاطر همین فشردگی تصمیم گرفتم ترکیب تیم را تغییر بدهم و مرحله گروهی را با این روش سپری کنم.
برای بازی با ژاپن هم برنامه‌های ویژه‌ای داشتید. فکر می‌کنم نخستین هدف شما از کار انداختن خط هجومی ژاپن بود؟
دقیقا. ما از ابتدای بازی ژاپن را کنترل کردیم. می‌خواستیم اجازه خلق موقعیت گل به آنها را ندهیم. خودمان هم چشم به ضد حمله داشتیم. دیدید که چند موقعیت تقریبا بالای 80 درصد هم به دست آوردیم اما بدشانسی باعث شد تا توپ‌های ما درون دروازه نرود. در وقت‌های اضافه هم بی‌رحمی فوتبال روی خود را به ما نشان داد تا یک گل بخوریم و به دنبال زدن گل مساوی باشیم.
بعد از گل خورده علی عبدا...‌زاده، دفاع راست تیم المپیک مصدوم و از زمین خارج شد. شما تاکتیک را تغییر دادید تا گل خورده را جبران کنید اما دو گل دیگر دریافت کردید. الان نمی‌گویید که ‌ای کاش یک - صفر می‌باختید تا این همه انتقاد به سمت شما سرازیر نشود؟
وقتی بعد از دریافت گل اول دفاع راست ما آسیب دید ترجیح دادم تا همه جانبه به سمت دروازه ژاپن حمله کنیم. به همین دلیل پهلوان را به زمین آوردم و سیستم را تغییر دادم چون اعتقاد داشتم در بازی پلی‌آف، باخت یک - صفر با 5 -صفر هیچ فرقی نمی‌کند. به همین دلیل جلو کشیدیم و مشاهده کردید که با ضربه محسن کریمی می‌توانستیم به گل تساوی هم برسیم اما خواست خدا این بود که ما با باخت زمین را ترک کنیم.
باز هم تاکید می‌کنم شاید اگر یک – صفر شکست می‌خوردید این همه انتقاد از شما نمی‌شد...
باور کنید اگر تغییر تاکتیک نمی‌دادیم و با نتیجه یک - صفر از زمین خارج می شدیم باز هم عده‌ای می‌گفتند که چرا همه جانبه به سمت دروازه ژاپن حمله نکردید. ما هر کاری می‌کردیم باز هم عده‌ای انتقادهای خود را انجام می‌دادند. حتی اگر ژاپن را هم می‌بردیم.
کدخبر:9403
     
آی اسپورت
2016-01-25 19:43:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر