فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 11
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 11

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 11

آی اسپورت- بعد از دو هفته انتظار، بالاخره تصمیم گرفتیم با گزارش زنده برگردیم تا عادل و نودش هم رغبت کنند برنامه شان را روی آنتن ببرند. سلام. چطور بدون ما گذراندید این روزهای سرد را؟ 


-از آن‌حایی که اخیرا متوجه شده‌ایم همه تاریخ ایران به دست خانم «کیمیا» رقم خورده، منتظریم ایشان از راه برسند و استارت گزارش زنده را بزنند! 

-طرح معاوضه سالار عقیلی با «آدل» بین شبکه‌های تلویزیونی ایران و انگلیس، تا این لحظه با موفقیت 50 درصدی همراه بوده است. آیا به زودی شاهد گفتگوی عادل و آدل خواهیم بود؟ -از وقتی تحریم‌ها را برداشته‌اند، گری‌لینه‌کر هروز تماس می‌گیرد که گزارش زنده برنامه‌اش را نیز در آی اسپورت بنویسیم. حتی گروهی از خبرنگاران خارجی ابراز علاقه کرده‌اند که صبح جمعه‌ها لایوکامنتیتوری «ورزش و مردم» را بر عهده بگیرند. به این شرطی که از دیوار وبسایت‌های‌شان بالا نرویم! 


-شیفته کارشناسی‌های همیشگی ناکامی‌های فوتبال ایران هستیم. همین جمله‌هایی شاهکاری که می‌گویند:«چیزی نکاشتیم که درو کنیم؛ باید روی پایه‌ها کار کنیم، باید فرهنگ سازی کنیم!». آدم نمی‌داند بحث فوتبالی تماشا می‌کند یا کلید اسرار. 

-خاکپور امروز روی صندلی نود خواهد نشست تا توضیح بدهد که به تماس بعدی برای لوله‌کشی ساختمان فدراسیون چه پاسخی خواهد داد! 
-نود راس ساعت 22:40 دقیقه آغاز می‌شود. با رنگ‌هایی روشن و عذرخواهی عادل به خاطر گرفتگی صدایش. 
- سوال نظرسنجی نود، به دنبال مقصرِ اصلی حذف تیم ملی امید از المپیک می‌گردد. ما خودمان شاهدیم که جز آلودگی هوا، دیگر همه چیز تقصیر کارلوس کی‌‌روش است. -در دو هفته غیبت نود، آنقدر چهره سرشناس از دست داده‌ایم که ممکن است آیتم‌های تشییع پیکر تا آخر برنامه طول بکشند. 

-در نود تصاویر جذابی از رضا احدی پخش می‌شوند. در شبکه‌های اجتماعی اما همه پست‌ها فقط با همان تک‌تصویر معروف او منتشر شده‌اند. این‌همه خوش‌تیپی و فقط یک عکس؟

-کاش روزی هم برسد که در مصاحبه‌های مراسم ختم؛ به جای بی‌پولی، بی‌کسی و ... از افتخارات ستاره‌ها حرف زده شود. همه خوشبختی در پول و پست داشتن خلاصه نمی‌شود. -آهنگ همایون شجریان برای یادبود همایون بهزادی. تنها در نود است که شکیبایی، بهبهانی و شجریان در تلویزیون رویت می‌شوند. 
-«حضور مایلی کهن کافی است تا رابطه تیم ملی با تیم ملی امید خراب شود». عادل کم‌کم برنامه‌اش را به طرف تیم ملی امید می‌برد. برنامه‌ای که مایلی دوست‌اش نخواهد داشت. 
-قرار است به زودی در نود یک جایزه برای شرکت کنندگان خارج از ایران نیز در نظر گرفته شود. آیا همین خارج بودن اساسا خودش یک جوز جایزه نیست؟ 
-فرمول ناکامی تیم ملی امید نیز مثل همه حوزه‌های دیگر کشور است. مردم فقط حرف می‌زنند، مسئولین فقط گوش می‌کنند. 


چرا امیدها حدف شدند؟ 


-ناصر خانِ حجازی یک جمله از پیش آماده‌ای داشت که درست بعد از حذف تیم ملی بعد از هر تورنمنتی از آن استفاده می‌کرد. جمله‌ای که حالا برای تیم امید نیز صدق می‌کند:«اگر این تیم صعود می‌کرد باید فوتبال را تعطیل می‌کردیم!». 
-مواد لازم برای تهیه برنامه آسیب‌شناسانه حذف امیدها در مقدماتی المپیک: مجید جلالی(1 عدد) جلال چراغپور(1 عدد)، نمودار (به مقدار لازم)، چیزی نکاشتیم که درو کنیم(145 عدد). 
-اگر 44 سال دیگر هم به المپیگ نرویم؛ باز هم جلال و جلالی انتخاب نود برای کارشناسی خواهند بود؟ 
-تکراری‌ترین تصاویر دنیا، بعد از هر بار حذف تیم ملی از یک تورنمنت ملی رقم می‌حورد. آن‌جا که عرق‌های نریخته، تبدیل به اشک می‌شوند. 
-آخرین بار که ایران در المپیک بازی کرد؛ اتحاد جماهیر شوروی هنوز به مرحله فروپاشی نرسیده بود! -«44 نه؛ 34 سال است که به المپیک نرفته‌ایم». چهره جلال چراغپور وقت گفتن این عبارت شبیه آدم‌هایی است که یک کشف بزرگ کرده‌اند. -هر کس که مسابقه امید ایران و ژاپن را تماشا نکرده باشد، با این تحلیل چراغپور تصور می‌کند ایران بوده که سه گل به ژاپن زده است! -همین حالا به نفع جلال چراغپور است که میکروفون او تا پایان برنامه قطع شود. -با این حجم از اینسوئینگ، سروندینگ و عدم knowledge، جمله‌های جلال چراغپور در نود به مترجم نیاز دارند! -باید به عادل فردوسی‌پور برای ترتیب‌دادن مناظره‌ای که هر دو طرف‌اش درست مثل هم فکر می‌کنند تبریک گفت. «َشاید خوب نیست، شاید خوب نیست». مجید جلالی به همین سادگی زلاتکو کرانچار را زیر سوال می‌برد. او اول اعتماد به نفس بوده و بعد دست و پار درآورده است. به هر حال بین کرانچار و جلالی، فقط یک نفر فوتبال برای فردا را بازی می‌کند! 
-بحث کارشناسی نود امشب شباهت زیادی به منچستریونایتد فان‌خال دارد. بورینگ! 
-سوال مجید جلالی: چرا 35 است که می‌بازیم؟ جوابِ ما: چون 35 سال است که شما دارید شکست‌ها را تحلیل می‌کنید. 
-گروه سنی الف. فردوسی‌پور،  مایلی‌کهن را متعلق به این دسته می‌داند. 
-جلال چراغپور به گفته خودش با هیچکس فالوده نمی‌خورد. او در تنهایی با خودش فالوده می‌خورد و انگلیسی حرف می‌زند! 
-عادل هم بالاخره از علاقه‌اش به گری لینه‌کر می‌گوید. تفاوت اصلی او و الگویش، در دعوت از مهمان‌ها رقم می‌خورد! 
-فردوسی‌پور در برنامه‌اش از «آی اسپورت» نام می‌برد تا کمی شهرت به دست بیاورد. - وزارت ورزش به خاطر چند شایعه، کرانچار را رد کرد تا کسانی را روی نیمکت بگذارد که آب خوردن‌شان هم غیرفنی است! -مجید جلالی از آن دست آدم‌هایی است که به محض شروع کردن به صحبت، آدم را ناامید می‌کنند. -به احتمال زیاد مهدی ترابی از این به بعد یک هفته در میان روی نیمکت خواهد بود تا مجید جلالی ثابت کند که درباره بازی ندادن به او در شرایط فشرده شدن لیگ، حقیقت را گفته است. 
-چهار سال قبل، بازی دادن به بازیکن دو اخطاره المپیک را از ایران گرفت و امسال، استفاده از مربیانی که مدت‌ها قبل از فوتبال کارت قرمز گرفته‌اند. -بد نیست مجید جلالی یک وقت‌هایی حقیقت را هم بگوید. آنقدرها هم که او فکر می‌کند سخت نیست! -نقش جلال چراغپور در نود، شبیه فردِ کناری مجری مناظره‌های انتخاباتی است. او فقط در برنامه حضور دارد تا لبخند بزند. چراغپور البته هر چند دقیقه  یک بار هم هر چه کلمه انگلیسی بلد است تکرار می‌کند. 
-چرا 35 سال است می‌بازیم؟ جلالی اصرار به برگزاری چنین همایشی دارد اما باید دقت بیشتری برای انتخاب عنوان آن به خرج بدهد تا با مشکل روبرو نشود! 
-مقایسه با مربی ایرانی، طبیعتا برای موتورگازی خوشحال‌کننده نخواهد بود. 
-رفسنچان حتی یک زمین چمن ندارد اما باغ‌های پسته پولسازی دارد. همه این مسائل از نگاه جلال چراغپور به نالج آو د گیم برمی‌گردد! 


 
آقایِ مربی؛ فرصتی برای پاسخ
 
-خاکپور صحبت‌هایش را با عذرخواهی شروع می‌کند. آیا بهتر نبود او در روز دریافت پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی امید، عذرخواهی کند و پاسخ منفی بدهد؟
 -خاکپور روی آنتن نود خونسرد به نظر می‌رسد اما خودکار توی دست تو طبیعتا این موضوع را قبول ندارد!
 با این حجم از تغییرات همین که محمدرضا اخباری در همه بازی‌های تیم ملی امید درون دروازه قرار داشته و به پست مهاجم نوک منتقل نشده، کاملا راضی کننده به نظر می‌رسد.
 
 

-روزبه چشمی، قربانی اصلی تصمیم‌های کادر فنی تیم ملی امید است. او ظرف چند روز از پوگبا بودن، به کولو توره بودن رسید!
 -ایران در بای بازی با ژاپن، سزاوارانه بازی کرد. همیشه همین طور است. تیم‌هایی که شایسته نیستند، درست قبل از حذف شدن به خوب بازی کردن روی می‌آوردند.
 -مشکل اصلی تیم ملی امید، شاید همین باشد که مربی‌اش از نمایش تیم مقابل قطر هم راضی است. پسران زیر 23 سال ایران جاه طلب بودن را باید از چه کسی یاد بگیرند؟
 -استاد خاکپور برای توجیه رزومه خودش، از بی‌تجربگی رودی فولر در زمان هدایت ژرمن ها در یورو 2004 می گوید. آلمان در همان مرحله گروهی یورو 2004 حذف شد تا فولر به عنوان یکی از بدترین مربیان تاریخ مانشافت شناخته شود!
 -راس ساعت 23:48 دقیقه، نود با تعریف عادل از دوران بازی خاکپور تمام می‌شود. از دوران مربیگری او اما تنها مایلی کهن تعریف می‌کند و شاید این خودش نشانه‌ای برای مسیر اشتباه این مربی باشد!  
 


-شبت‌تان امیدوارانه. 


9405
  ۲۱  
آی اسپورت
2016-01-26 01:58:02
نظر دهید

۲۱ نظر
امید م
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۲۲:۴۸
خبرهای واصله از متروی تهران حاکی از اینه که ممد مایلی با کمربند انتحاری داره به سمت استودیوی برنامه نود میره.
-
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۰۲
لطفا بگید فرق مصاحبه با بی بی سی و من و تو چیه که یکی هر روز تو شبکه خبر رو مخ مردمه اون یکی از جشنواره حدف شده و همه علیهش موضع گرفته اند؟! شاید به خاطر اینه که اولی دیوانه است، دومی هنرمند.
ولی غلامی
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۰۱
دمتون گرم عادل اسم سایت isport رو گفتش...
دست دست بیا وسط
-
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۰۵
این چه مناظره ایه که دو طرف هم نظرند و با مجری دارند بحث میکنند؟!
سعید
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۰۸
چی شد چراغپور تغییر فاز داد؟ بعدِ بازی خیلی مخالف مربیگری و کوچ کردن خاکپور صحبت کرده بود. مثل نماینده های مخالفه که وسط بحث، یهو موافق میشن. جالبه رئیس مجلس میکروفونشونو میبنده و میگه: مخالف ثبت نام کردین، نباید موافق صحبت کنین. چراغپور میگه: خیلی خوبه که از 19بازیکن استفاده کرده. نقد خاصی نداشت و مثل جلالی حرف زد
جیم
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۲۴
اون اوایل که نود شروع کرده بود به انالیز فوتبال، چراغپور رو اورده بود یکی از اخرین برد های پرسپولیسعلی پروین رو انالیز کنه جلوی پاس و یک هیچ.

هر چی گشته بود هیچی پیدا نکرده بود، الا اینکه هر موقع دروازه بان پرسپولیس توپ رو شوت می کرد، مدافع اون طرفی توپ رو هد می زد. لال بشم دروغ بگم، از جای مدافع دو تا خط با زاویه ٣٠ در جه نصب میکرد و اسمش رو گذاشته بود قیف بازیکن. تو فاصله این قیف معمولا یه بازیکن پرپولیس قرار می گرفت. بعد میگفت این تاکتیک پرسپولیس بود مه باعث شد برنده شن.

جالبه حتی گل رو هم تو اون شیر تو شیری های جلو دروازه با زور چپونی زده بودند.
-
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۲۵
بیچاره مهدی ترابی. بقیه لیگ رو باید یه بازی درمیون رو نیمکت بنشینه.
کوروش
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۲۸
خیلی برام سواله که چرا فردوسی پور دوتا موافق رو آورده تو برنامه بعد اول برنامه میگه مناظره . برای جلالی هم واقعا متاسفم که بخاطر لجبازی داره علنا دروغ میگه و مغلطه میکنه ....
-
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۲۹
مایلی مایلی ننگ به نیرنگ تو
-
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۳۹
آقای جلاای خجالت بکش!!!
پرززز
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۴۲
مجید جلالی همون قلعه نوعیه فقط ی مقدار باهوشتر بوده وقت گذاشته درس خونده ک با کلمات واملا بهتر رو اعصاب ما باشه
.pitt
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۵۱
خاکپور اتقد معصومانه نشسته حرف میزنه که هرکی ندونه باورش نمیشه دستیارش مایلی کهن بوده |:|
-
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۱:۰۱
خاکپور داره ادای آدمای خوب رو درمیاره. ازبازی با خودکارش معلومه کاملا عصبیه
تبریز، آذربایجان سر ایران
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۲:۰۶
طبق روال سی و پنج ساله باختیم و حذف شدیم . مشکل نه تو خاکپوره، نه تو وینگادا، نه تو جلالی و... مشکل همونجاس که رفسنجووون ، منبع پسته ، زمین چمن نداره و الی ماشالله... مشکل اینان ، مشکل پارتی بازیه، مشکل عدم شایسته سالاریه، مشکل تو همون سی و چنج ساله که باید پرسید چرا سی و پنج ساله کللللا می بازیم؟ضمنا اشتباهات آقای خاکپور و کادر فنیش قبول اما همین که عرضه عذرخواهی داشت خوب بود، یه بارم رییس خندان و همکاراش عذرخواهی که نه ، لااقل با خنده هاشون نرن رو اعصاب هشتاد میلیون ایرانی...
-
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۲:۱۰
ننگ بر کیروش و کیروش پرستان
Jeff
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۲:۱۷
تشکر فراوان
aref
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۹:۱۲
اقای چراغپور فازش چی بود انصافن؟؟ اومدی در مورد دلایل شکست تیم صحبت کنی یا دلایل موفقیت تیم؟ این حرفای قلمبه سلمبه و عجیب غریب چی بود به خورد ملت دادی؟ بجا اینکه بیاد بگه چرا چشمی اونجا بود چرا ترابی 9 دیقه نبود اومده تاکتیک تیمو نشون میده؟؟ پس چرا نگفتین اون همه بزن زیرشهایی ک دفاعمون میزدو؟ ینی اونم جزو تاکتیک مهندس خاکورو استاد مایلی بود؟؟ خدا وکیلی وای ب حال فوتبالمون ک امثال چراغپور و جلالی میان میشن کارشناس فوتبال....خدا شاهده اگه امثال فردوسیپور چنتا تو راس این فوتبال داشتیم الان کره و زاپن باید از ما الگو برداری میکردن
شهاب
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۱۱:۲۰
بیاید کمی رئالیست باشیم.. نه اینکه از قیافه ی هر کی بدمون اومد.. همونو مقصر جلوه بدیم!
عادل فردوسی پور دیشب رو دست خورد.. اون کل هفته همه برنامه هارو رصد کرده بود تا بهترین مخالف رو پیدا کنه که توی رادیو رسید به چراغپور!! اما غافل از اینکه همه مثل خودش با احساسات کودکانه و نا بالغ با پدیده ها برخورد نمیکنن... مجید جلالی و چراغپور کاملا به فردوسی پور غالب بودن و منطق اونا به حب و بغض عادل چیره شد تا جایی که عادل فقط میتونست بزنه زیرش.. اونم شدیدا بچگانه!
این تیم اگه روزبه چشمی هافبک میزد و کاناوارو هم دفاع وسط نیز حذف می گشت... رئالیست باشیم!
شهاب
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۱۳:۳۲
منصف باشیم و همه ی پیام های محترمانه رو ثبت کنیم و نه تنها پیام های مبتذل موافق رو!
برزو
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۱۵:۵۸
خداییش تو 90 دقیقه جلوی ژاپن خوب بازی کردیم بازیکن شوتزنشون خیلی خوب بود. اگه مایلی کهن اینقدر قبل و بعد تورنمنت علیه کیروش مصاحبه نمیکرد هیشکی کاری به کارش نداشت ولیمتاسفانه خودش باعث این هجمه ها شد.
-
پنجشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴، ۱۴:۴۴
چراغپور به نظرم خوب بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر