فهرست

مهره های کلیدی در قهرمانی احتمالی استقلال: این 3 نفر

آی اسپورت - تیمی که تا پایان هفته هفدهم توانسته صدرنشین باشد، خود را به فینال جام حذفب هم برساند و ایضا توفیق چشمگیری در خط آتش داشته باشد و در راس گلزن‌ترین تیم‌ها قرار گیرد، از شایستگی لازم برای کسب عنوان قهرمانی بهره مند است.
در درجه اول یک تیم برای رسیدن به کامیابی نیازمند داشتن کادر قوی است و در راس آن سرمربی است که باید مسوولیت‌هایش را در امور محوله به خوبی انجام دهد. چالش‌هایی که در هفته‌های اخیر پیرو جذب بازیکنانی که پرویز مظلومی برای بازی‌های باقیمانده درخواست کرده بود اما تهدیدی است بر کارایی قابل انتظار وی. سرمربی استقلال در ایام اخیر مدام درباره مطالباتش در رفت و آمد بود و هرگز نتوانست در این زمینه به موفقیت دست یابد. در این شرایط ممکن است که سرمربی استقلال انگیزه‌های کافی را برای ادامه لیگ نداشته باشد و نتواند مانند هفته‌های آغازین در هدایت تیمش موفق باشد.
***اگر روحیات مظلومی در راه پیشبرد اهداف استقلال را یکی از ارکان اصلی کامیابی در بازی‌های باقیمانده بدانیم بی شک به روز رسانی روزبه چشمی نیز یکی دیگر از مهم‌ترین اقدام‌هایی است که باید در راستای رسیدن به قهرمانی انجام شود. چشمی که بازیکن تازه وارد و جوانی به کانون استقلال است در بازی‌های انتخابی المپیک به شدت تحت فشار بود. وی که مسوولیت کاپیتانی تیم امید ایران را نیز برعهده داشت، به سبب حذف از این پیکارها در شرایط روانی خوبی قرار ندارد که این وضعیت ممکن است در عملکرد فنی‌اش تاثیر منفی بگذارد. چشمی گرچه هنوز در استقلال به آن مهره آرمانی بدل نشده اما در همین تیم یکی از ارکان اصلی محسوب می‌شود و در کنار امید ابراهیمی مسوولیت‌های سنگینی در خط میانی دارد. بدون شک بازگشت این بازیکن به وضعیت مطلوبی که در هفته‌های پیش لیگ داشته یکی از اولویت‌ها باید باشد که این ماموریت را کادرفنی و در راس همه آنها پرویزمظلومی باید انجام دهد.***به جز مظلومی و چشمی که می‌توانند رازهای پنهان قهرمانی استقلال باشند و هر یک در این مقطع نیاز به توجه بیشتری دارند، استقلال در بخش بازیسازی باید قادر به بهره برداری کافی از خسرو حیدری هم باشد. بازیکنی که بهترین گزینه برای جانشینی کرار جاسم محسوب می‌شود. خسرو در بازی‌های پیش عملکرد قابل قبولی داشت اما برای آنکه استقلال را بر بام فوتبال ایران رویت کنیم لازم است که وی به طور محسوس پیشرفت فنی داشته باشد. یکی از راه‌هایی که برای از بین بردن حفره بازیساز در استقلال پیش بینی می‌شود، انتقال خسرو به پست هافبک بازیساز است. با توجه به اینکه میلاد فخرالدینی نیز در ترکیب آبی‌ها حضور دارد، کشاندن شماره 2 آبی‌ها به مرکز زمین و محول کردن مسوولیت‌های بازیسازی می‌تواند گره گشا باشد و استقلال را در این راستا یاری رساند. این جا‌به‌جایی نیز برعهده شخص مظلومی است و او باید در بازی گرفتن بهتر از خسرو موفق باشد.
منبع: ایران ورزشی
     
آی اسپورت
2016-01-26 08:12:45
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر