فهرست
دفاعیه بی‌تاثیر استقلال؛ حنیف بخشیده نمی‌شود
دفاعیه بی‌تاثیر استقلال؛ حنیف بخشیده نمی‌شود

دفاعیه بی‌تاثیر استقلال؛ حنیف بخشیده نمی‌شود

آی اسپورت - یکسری از بازیکنان توجیه نیستند یا نمی‌توانند روی رفتار خود کنترلی داشته باشند و در نهایت اظهار نظری می‌کنند که به ضرر باشگاه تمام می‌شود! حنیف عمران‌زاده از آن دست بازیکنان است، وقتی عصبانی می‌شود دیگر کسی جلودار او نیست در این زمان هرچه می‌خواهد به زبان می‌آورد و باعث دردسر خودش و استقلال می‌شود! قبل از تعطیلات لیگ حنیف یکی از همان حرف‌ها را زد که نباید به زبان می‌آورد. بعد از بازی با ملوان انگشت اتهام را به طرف رییس کمیته انضباطی نشانه رفت جایی که تمام پرونده‌ها در آن بررسی می‌شود و همین اظهار نظر جنجالی عمران‌زاده را محروم کرد. مدافع استقلال تاوان حرف‌های خود را با محرومیت داد! طبق رای کمیته انضباطی حنیف عمران‌زاده یک جلسه از همراهی تیمش محروم شد. اعتراضی به این رای وارد نیست و استقلالی‌ها نمی‌توانستند به کمیته استیناف اعتراض کنند.
قانون می‌گوید محرومیت‌های زیر سه جلسه حق اعتراضی ندارد تنها راه‌حل برای نجات از این محرومیت اعتراض ویژه است. باشگاه می‌تواند به کفاشیان نامه اعتراض بزند. رییس فدراسیون هم نامه را به کمیته انضباطی برمی‌گرداند و کمیته انضباطی دوباره پرونده را بررسی می‌کند در صورت لزوم محرومیت را لغو می‌کند اما در مورد این محرومیت یک جلسه‌ای حنیف به نظر نمی‌رسد که کمیته انضباطی رای قبلی را تغییر دهد. این در حالی است که باشگاه استقلال فقط در رسانه‌ها این مساله را عنوان می‌کند و کمیته انضباطی بارها اعلام کرده که درخواست تجدید نظرخواهی ویژه به دستشان نرسیده است. هر چند که روز گذشته حرف‌های دبیر کمیته انضباطی نسبت به این مساله متفاوت بود.
حسین عبداللهی دبیر کمیته انضباطی در ارتباط با پرونده محرومیت یک جلسه‌ای حنیف عمران‌زاده توضیحاتی داد که ابهامات را برطرف کرد. عبداللهی در این ارتباط گفت: «رای صادره قطعی است و فقط در صورتی قابل بررسی مجدد است که درخواست تجدید نظر ویژه‌ای شده باشد که تا این لحظه غیر از نامه حنیف عمران‌زاده که در آن نسبت به اتفاقات انجام شده توضیحاتی ارائه شده و نامه باشگاه استقلال همراه با یک سی دی از اتفاقات ورزشگاه انزلی چیز دیگری به کمیته انضباطی ارائه نشده است. ضمن اینکه این محرومیت یک جلسه‌ای است و غیر قابل تغییر چون امکان نصف شدن یا کم کردن بخشی از آن وجود ندارد و نمی‌توان یک جلسه محرومیت را نصف کرد. بنابراین حکم صادر شده کماکان به قوت خود باقی و لازم الاجرا است. علاوه بر این ما در این پرونده باشگاه ملوان را هم به برگزاری یک بازی بدون تماشاگر محروم کرده‌ایم و فیلمی که استقلال برای ما ارسال کرده را خودمان دیده بودیم. اگر استقلال اعتراض دارد باید مدارک جدیدی هم با اعتراضش ارائه کند.»
دبیر کمیته انضباطی در این باره که آیا هنوز استقلالی‌ها فرصت دارند تا به این رای اعتراض ویژه کنند یا نه می‌گوید: «تا بیست روز پس از صدور حکم این امکان وجود دارد و پس از آن دیگر به هیچ وجه نمی‌توان نسبت به آن تغییر ایجاد کرد. رای کمیته انضباطی درباره این پرونده 16 دی ماه سال جاری صادر شده و امروز آخرین روزی است که باشگاه استقلال برای رسیدگی به آن فرصت دارد که اعتراض کند. براساس این حکم عمران‌زاده در بازی استقلال برابر ذوب‌آهن در هفته هجدهم لیگ برتر از همراهی تیمش محروم خواهد بود.»بنا به گفته حسین عبداللهی دبیرکمیته انضباطی، استقلال فقط امروز را فرصت دارد تا به رای محرومیت حنیف اعتراض کند اما کاملا از نحوه پاسخ دادن این مقام مسوول مشخص است که رای تغییر نخواهد کرد و حنیف عمران‌زاده بازی با ذوب را از دست داده است! ضمن اینکه استقلال از حضور تماشاگرانش در یک بازی خانگی محروم است!

منبع: ایران ورزشی
     
آی اسپورت
2016-01-26 10:10:48
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر