فهرست
یادداشت: دنیایِ وارونه‌یِ اولدترافورد
یادداشت: دنیایِ وارونه‌یِ اولدترافورد

یادداشت: دنیایِ وارونه‌یِ اولدترافورد

گابریله مارکوتی
 
بذارید این خبر را اول هضم کنیم!
بینِ 19 دسامبر و باختِ خانگی به نوریچ، تا دومِ ژانویه پیروزیِ خانگیِ مقابلِ سوانزی، یونایتد چهار بازی کرد، یکی را برد، یکی را مساوی کرد و دو تا را باخت و هرگز از رده‌یِ پنجمِ جدول بالاتر نرفت. با این حال اد وودوارد مجبور شد مانع از استعفایِ لویی ون گال بشود. همان ون گالی که نهایتا قرار است تا جونِ 2017 مربی تیم باشد و مدام تکرار کرده که قصدِ تمدیدِ قراردادش را ندارد. همان ون گالی که تیمش هیچ پیشرفتی نشان نمی‌دهد، بازیکنانِ سابقِ یونایتد مسخره‌اش می‌کنند و هوادران در اولدترافورد هوش می‌کنند. همان ون گالی که تیمش از چمپیونز لیگ و جامِ اتحادیه حذف شده است. همان ون گالی که با این همه خرجی که کرده بعد از 23 بازی، 6 امتیاز کمتر از فصلِ پیش و حتی 3 امتیاز کمتر از فصلِ دیوید مویز دارد.
بله همین ون گال. همین ون گال قصدِ استعفا داشته، دو بار، احتمالا برایِ اینکه صداقتِ حرفه‌ایش بهش گفته دیگر از پسِ کار بر نمی‌آید و باید فرصت را به مربیِ بعدی داد، اما وودوارد مانع شده. هان؟!
قاعدتا نباید برعکسِ این باشد؟ نباید ون گال برایِ وودوارد دلایلی بیاورد که با وجودِ نتایجِ ضعیف، تیم در مسیرِ درستی قرار دارد و شرایط بهبود پیدا می‌کند؟ این داستان هم یکی دیگر از مثال‌هایِ دنیایِ وارونه‎‌ایست که در اولدترافورد جریان دارد. خیلی‎‌ها درباره‌یِ مصاحبه‌یِ ون گال بعد از شکستِ شنبه مقابلِ ساوتهمپتون حرف زدند و بر اساسِ جملاتِ او نتیجه‌گیریِ نهایی کردند: «واقعا متاسفم که نمیتونم توقعاتِ تماشاگران را برآورده کنم. اونا توقعاتی از من دارن، یا داشتن، که من نمی‌تونم برآورده کنم. برایِ همین واقعا متاسفم.»
وقتی من برایِ اولین بار این مصاحبه را شنیدم، مطمئن بودم که ون گال گرامرش را اشتباه به کار برده و منظورش این بوده که "هنوز نتونستم"، نه اینکه "نمیتونم". مطمئن بودم که این مصاحبه به معنیِ تسلیمِ ون گال نیست. اما حالا که این خبرِ اد وودوارد را شنیدم، خیلی مطمئن نیستم...
اما یک چیز قطعی است: به زودی صبرِ خانواده‌یِ گلیزر، مالکینِ باشگاه، به پایان می‌رسد. نه فقط در موردِ ون گال، که در موردِ وودوارد هم به همچنین.
 
     
آی اسپورت
2016-01-26 10:17:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر