فهرست
پاسخ بلندبالای فدراسیون به خاکپور: کاش صادق باشید
پاسخ بلندبالای فدراسیون به خاکپور: کاش صادق باشید

پاسخ بلندبالای فدراسیون به خاکپور: کاش صادق باشید

آی اسپورت - امیر حسین حسینی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال به صحبت‌های محمد خاکپور در برنامه 90 پاسخ داد. حسینی گفت: شب گذشته محمد خاکپور در مصاحبه با برنامه ۹۰ عنوان کرد چرا بعد از اتمام مسابقات هیچکس از ما تشکر نکرد؟ نمی دانم آیا ایشان در جریان تشکر فدراسیون فوتبال بلافاصله بعد از بازی با ژاپن هستند یا خیر اما این اقدام که برای اولین بار و پس از حذف تیم صورت پذیرفت و مورد انتقاد بسیاری از رسانه ها نیز قرار گرفت، توسط فدراسیون فوتبال انجام شد و برخی از رسانه ها عنوان داشتند "اقدام جالب فدراسیون فوتبال بعد از حذف تیم ملی امید. "
 آقای خاکپور شما که می گویید از ما تشکر نشد، آیا زمانی که فدراسیون فوتبال و شخص رئیس فدراسیون برای حضور شما در نیمکت تیم ملی تلاش کرد، از فدراسیون فوتبال تشکر کردید؟ همه می دانید که مدرک مربیگری شما مورد قبول کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار نگرفته بود و علیرغم همه مشکلات و موانعی که بر سر این راه وجود داشت، فدراسیون فوتبال از تمام ابزار خود استفاده کرد تا شما بر روی نیمکت تیم ملی فوتبال امید ایران بنشینید. کمی صادق باشیم. آیا شما تشکر کردید؟ در حالی که تا این لحظه و بعد از انتقاد شما در این خصوص مجبور به پاسخگویی شدیم.
وی گفت: در بخش دیگری از مصاحبه خود گفته اید فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش برای شما کاری نکرده است اما ای کاش با صداقت کامل می گفتید منظور از کاری نکرده چیست؟ برگزاری اردوهای متعدد داخلی و بین المللی، هزینه های بالای صورت گرفته توسط فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان و بازیهای دوستانه در کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی، کاری نیست؟
طی یک سال و نیم گذشته نزدیک به ۱۲۰ روز اردو در قالب حدود ۱۵ اردوی داخلی و بین المللی در کشورهای عمان، ترکیه (۳ اعزام)، کویت، هلند، قطر، امارات (دو اعزام) در زمره برنامه آماده سازی فدراسیون فوتبال برای این تیم بوده که پیش از شروع مسابقات نیز سازمان لیگ فوتبال ایران بارها جلساتی را با کادر فنی این تیم برگزار کردند و برنامه مسابقات لیگ امسال را با توجه به خواسته و برنامه کادر فنی تیم ملی امید انجام و سازمان لیگ به دلیل تعویق در مسابقات بخاطر این تیم که از اهمیت بسیار بالایی برای فدراسیون فوتبال، برخوردار بود، به بی برنامگی متهم شدند اما با این حال به خاطر منافع تیم ملی، سازمان لیگ برنامه مسابقاتی  خود را تغییر داد تا مطابق خواسته این تیم باشد و این در حالی است که فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش برای این تیم کاری انجام نداده است! مردم بهترین قاضی برای تعیین صداقت افراد هستند.
رئیس روابط عمومی در ادامه گفت: اما صحبت پایانی این است بعد از به وجود آمدن مشکلات برای حضور شما بر روی نیمکت تیم ملی، امکان عقد قرارداد با شما سخت بود اما به هر جهت فدراسیون تلاش کرد تا شما روی نیمکت تیم ملی فوتبال امید ایران بنشینید. البته پس از آن قراردادی هم تنظیم شد که مورد قبول و پذیرش شما قرار نگرفت و فدراسیون فوتبال در این امر صادقانه رفتار و قرارداد را مجددا تنظیم کرد و مطابق خواسته های شما آن را تغییر داد. اما دلیل عدم امضای آن توسط شما و عدم ارائه آن به فدراسیون فوتبال مشخص نیست. ای کاش شب گذشته در این باره نیز صحبت می کردید که چرا پس از آنکه قرارداد شما مطابق خواسته تان تغییر کرد، حاضر به امضای آن نشدید و اگر باز هم مشکلی وجود داشت چرا به صورت شفاف و رو در رو به فدراسیون فوتبال اعلام نکردید.
وی گفت: اما باز گردیم به صحبتهای چند وقت اخیر مدیر فنی تیم ملی امید. محمد مایلی کهن در زمره افراد با سابقه، تلاشگر و زحمتکش فوتبال ایران است که زحمات زیادی برای این تیم و تیم های ملی ایران در رده های مختلف کشیده اند و من شخصا احترام زیادی  برای ایشان قائل هستم. اما انتقاد وارده بر ایشان این است: چرا پس از آنکه فدراسیون فوتبال سرمربی تیم ملی بزرگسالان را ممنوع المصاحبه کرد و از ایشان خواست تنها در مورد مسائل فنی صحبت کند و سرمربی تیم ملی مطابق قرارداد خود با فدراسیون این کار را انجام داد، شما این کار را نکردید؟ آیا در این زمینه با شما صحبت نشد در حالی که همه رسانه ها و مردم می دانند که فدراسیون فوتبال بارها در این خصوص تذکراتی را به شما داد که متاسفانه هیچگاه انجام نشد. بله صحبت کردن در خصوص مسائل فنی در زمره وظایف و اختیارات مربی و اعضای کادر فنی است در حالی که سایر موارد و مسائل و به خصوص مباحث مدیریتی در حیطه اختیارات سرمربی و کادر فنی تیم ملی نبوده و در اختیار فدراسیون فوتبال است که شما متاسفانه این موضوع را رعایت نکردید.
رئیس روابط عمومی فدراسیون فوتبال در ادامه بیان کرد: دلیل انتقادهای بی‌شمار و مصاحبه های مکرر شما را در مورد سرمربی تیم ملی نمی دانم اما حتما خاطرتان هست روزی را که جنابعالی به همراه آقای فریادشیران به دفتر رئیس فدراسیون آمدید تا در خصوص موضوعی با ایشان صحبت کنید. البته از قضا بنده و آقای محمدنبی، دبیرکل وقت فدراسیون نیز در دفتر ایشان بودیم. حتما یادتان می آید که چه پیشنهادی در خصوص آقای کی‌روش و مربی معروف ترکیه ای دادید؟
حسینی ادامه داد: آقای مایلی کهن، این اولین و آخرین پاسخ فدراسیون در خصوص انتقادهای شماست اما لطفا خودتان را جای سرمربی تیم ملی بگذارید. آیا با این همه حاشیه و مصاحبه‌ای که تنها یک نفر اخیرا برای شما ایجاد کرده می توانید کار کنید؟ یادمان نرود تیم ملی برای مردم ایران است و شما  به عنوان یک پیشکسوت که قطعا عرق زیادی به تیم ملی دارید، می بایست بیشتر هوای آن را داشته باشید.

کد خبر:9402
  ۲  
آی اسپورت
2016-01-26 12:03:45
نظر دهید

۲ نظر
پوریا
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۱۲:۴۲
حالا فقط تنها چیزی که بعد این همه لفاظی میشه پرسید اینه که با وجود همه این مسایل شما چطور به ترکیب جادویی خاکپور-مایلی رسیدین؟!!
چطور از کرانچار و امثال کرانچار گذشتین؟!
برزو
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۱۵:۳۱
وزارت ورزش کرانچار رو رد کرد اقا پوریا فدراسیون هیچ کاره بود. لطفا از چیزی اطلاع نداری نظر نذار. این متن همش حرف حق بود هرچند خودم خیلی این فدراسیون رو قبول ندارم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر