فهرست
گزارش روز: چرا جام شهدا برای پرسپولیس مهم است؟
گزارش روز: چرا جام شهدا برای پرسپولیس مهم است؟

گزارش روز: چرا جام شهدا برای پرسپولیس مهم است؟

آی اسپورت- «ستاره دوم». این لقب کنایه‌آمیزی است که هواداران آبی های تهران از همین حالا به قهرمانی احتمالی پرسپولیس در جام شهدا داده اند. لقبی که این قهرمانی را در کنار افتخار فتح جام ولایت قرار می دهد تا ناکامی پرسپولیس در کسب جام های مهم را به رخ بکشد. استقلال سال گذشته در همین تورنمنت حضور داشت و نتوانست فاتح آن شود اما حالا به نظر می رسد بردن این جام برای قرمزهای تهران، از اهمیت زیادی برخودار باشد. آن ها برای شکست دادن صبا در فینال، دلایل خاص خودشان را دارند. 


در جستجوی جام اول: برانکو در شرایطی به پرسپولیس لیگ چهاردهم وارد شد که این تیم جام حذفی را از دست داده بود و مشخص بود که در لیگ نیز هیچ شانسی ندارد. این تیم با برانکو جام حذفی این فصل را نیز از دست داده اما در لیگ یکی از مدعیان قهرمانی به شمار می رود. شاید به دست آوردن جام شهدا، هرگز یک دهم فتح لیگ و جام حذفی اعتبار نداشته باشد اما به هر حال رسیدن برانکو به جام اول، اعتماد به نفس بیشتری به تیم مربی کروات در ادامه راه لیگ خواهد داد. علی دایی: نام علی دایی، انگیزه فوق العاده ای به سرخ ها می دهد که با تمام توان در برابر صبا حاضر شوند. اسطوره پرسپولیسی که در تمام عمرش یک گل به استقلال نزده و هر فصل در لیگ مغلوب آبی‌ها می شود، در جریان هر مسابقه روبروی پرسپولیس از دقیقه  یک شروع به اعتراض به داور مسابقه می کند. او با این اعتراض مداوم و مشت های گره کرده شادی گل در مراسم یادبود هادی نوروزی در آزادی، موجب شد سکوها علیه او شعار بدهند. شهریار بعد از مسابقه نیز به شدت علیه پرسپولیس موضع گرفت تا امروز قرمزها به دنبال انتقام گرفتن از او باشند. 
قلعه حسن خان: بازی کم اهمیت پرسپولیس و سایپا در قلعه حسن خان، با استقبال خوبی روبرو شده بود و به نظر می رسد امروز نیز حدود 10 هزار نفر در ورزشگاه حاضر شوند. پرسپولیس این اجازه را به خودش نمی دهد که آن ها را با ناامیدی و شکست بدرقه کند. چرا که این تیم به حضور همه هواداران اش در بازی حساس با سپاهان نیاز خواهد داشت. 
محک گلر دوم: یکی دیگر از جنبه های مهم این مسابقه برای قرمزها، محک جدی علی محسن زاده است. او که به تازگی به پرسپولیس پیوسته، امروز در غیاب لوبانوف روز مهمی را پشت سر خواهد گذاشت. او هم می تواند خیال پرسپولیس از گلر دوم را راحت کند و هم تکاپویی برای امضای قرارداد با یک گلر به عنوان بازیکن آزاد در روزهای بعدی به راه بیاندازد. حالا همه چیز به واکنش های این گلر جوان بستگی دارد. 


کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2016-01-26 15:16:18
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۱۶:۰۶
البته اواخر سال ۹۲ جام شهدا در استان مازندران برگزار شد با حضور پرسپولیس نساجی و صدرا نکا که پرسپولیس دوم شد, با تیم اصلیش مقابل ذخیره های نساجی باخت, نساجی اول شد
-
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۳۶
استقلالی ها حرف مفت زیاد مزنن؛ شما نباید هر چرت و پرتی رو به سرت راه بدی!
گلی که علی دایی به استقلال با سر زد و لابی فدراسیونی شما گل رو مردود کرد.
بازی رفت و برگشت سایپا و محسن خلیلی و قهرمانی رو هم به یادت میارم تا بسوزی که چجوری صمد مرغابی حتی با مسحن قهرمانی هم نتونست مقابل قهرمانی سایپا و دایی بگیره...

کیسه رو بزار همونجات که میسوزه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر