فهرست
این بحرین خشن!
این بحرین خشن!

این بحرین خشن!

آی اسپورت - ازبک‌ها بازی حساس ایران و بحرین را در منامه سوت می‌زنند. داوران ازبکی همیشه جزو بهترین‌های آسیا و جهان بودند و در این زمینه امتحان خود را پس داده‌اند. از آنجا که هر کجا کشور‌های عربی ورود می‌کنند بوی رشوه و تبانی می‌دهد، وجود این داوران در بازی با بحرین از این بابت خیال‌مان را راحت می‌کند. والنتین کوالنکوف و تیم داوری‌اش این قضاوت سخت و حساس را بر عهده گرفته‌اند.

سرمربی تیم بحرین برای ماندگاری و ادامه زندگی در بحرین باید از این بازی بدون شکست بیرون بیاید. او تمام نفرات باتجربه را به اردو فراخوانده است؛ از محمد جعفر ۳۳ ساله گرفته تا محمدحسین مدافع باتجربه باشگاه النصر و ضیا سعید که یکی از بهترین هافبک‌های دفاعی امروز آسیاست و نقش مهمی در نظم تیمی بحرین دارد. عبدالله یوسف هلال با شماره ۹ نیز از مهاجمان گلزن و آماده بحرین است که در تیم اسلاویا پراگ بازی می‌کند. عبدالله یوسف هافبک تهاجمی بحرین نیز از مهره‌های کارساز به حساب می‌آید.

آنچه در تیم بحرین یک ضعف کلی به نظر می‌آید عدم سرعت دادن به بازی است و گونه تاکتیکی آن‌ها تمرکز و سپس حرکت است. مکث‌های بیش از اندازه و حفظ توپ‌های بی‌دلیل خط میانی بحرین فرصتی است که پس از هر حمله، خط دفاعی ما بتواند سازماندهی لازم را انجام دهد. چهار مدافع بحرین توان فیزیکی لازم را برای مقابله با سه مهاجم ما دارند (احمد بوغمار، عبدا... هازا، محمد عادل و احمد عبدا... علی) در این شرایط هافبک‌های کناری ما را باید بازیکنانی تشکیل دهند که میل به حمله و حرکت روی خط‌های طولی راست و چپ را داشته باشند و خط دوم حمله را برای فشار بیشتر به دفاع بحرین شکل دهند و فشار مضاعف بر دفاع حریف وارد نمایند.

این خط دفاعی درشت و خشن را یک هافبک دفاعی به نام سعید ضیا سعید با شماره ۴ حمایت می‌کند که روی زمین و هوا عالی است و تقریباً چسبیده به دفاع خود است. بحرینی‌ها تحت فشار زود دچار اشتباه و حتی خطای پنالتی می‌شوند و باید یک پنالتی‌زن آماده برای استفاده از خطا‌های داخل محوطه جریمه دفاع بحرین داشته باشیم و بسیار هم می‌تواند برای ما مهم باشد و خط دفاعی ما که یک لحظه نباید از حرکت‌های کمال ال‌سوائد و اسماعیل عبداللطیف و یوسف هلال غافل باشند و علیرضا بیرانوند که نسبت به بازی‌های گذشته باید خروج‌های بیشتری داشته باشد تا در دفاع ما لغزشی ایجاد نشود. در این بازی تعداد گل چندان مهم نیست و تنها سه امتیاز بازی را لازم داریم و بس!

 

خبر ورزشی 

۴    
آی اسپورت
2019-10-14 11:35:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر