فهرست
یادداشت روز: درسی که بارسا باید از دو شکست رئال بگیرد !
یادداشت روز: درسی که بارسا باید از دو شکست رئال بگیرد !

یادداشت روز: درسی که بارسا باید از دو شکست رئال بگیرد !

آی اسپورت - لالیگا برای بارسا در هفته پیش دورتر از هر زمانی به نظر می رسید و برعکس ، رئال خود را صاحب آن می دانست. اما همه چیز در 4 روز تغییر کرد و حالا همه نگاه ها به بازی سه تیم مدعی این فصل در روز شنبه دوخته شده است .خوان ولیس سردبیر اسپورت کاتالونیا ، نگاهی دارد به اتفاقات عجیب هفته گذشته و بازی فردای بارسا در دربی کاتالونیا :

برای رئال ، تنها یک هفته طول کشید ! بله ! آنها تا هفته پیش معتقد بودند که به راحتی قهرمان لیگ و جام حذفی می شوند و اینکه در چمپیونز لیگ به فینال خواهند رسید.از نگاه آنها دوره بارسا به پایان رسیده بود ! تنها یک پیروزی بر بارسا کافی بود که همه این باورها برآنها مسجل شده و دوره بارسا به دست آنها به پایان برسد. طبیعی بود که طرفداران رئال ، به تبعیت از آنچه رسانه های مادریدی  منعکس می کردند و نتایج خوب رئال به شدت به این مساله اعتقاد داشته باشند. اما مشکل از آنجا شروع شد که فوتبالیست های آنها فکرکردند ، بدون زحمت قهرمان خواهند شد و اصل رقابت را فراموش کردند. نتایج آنها در این یک هفته برای هیچکس قابل تصور نبود. گویی یک نفر باتری آنها را از برق کشیده بود. پس از باخت به بارسا ، آنچلوتی به همراهی بازیکنانش توپ را به زمین داوران بازی انداختند اما باخت به سویا نشان داد که مقصر باخت در ال کلاسیکو ، داوری نبوده ومشکل کلی تر و عمقی تر از از این مسائل است. در این 8 بازی باقیمانده ، برای بارسا ، نباید این اتفاق بیفتد ، در همین فصل چندین بار شاهد بوده ایم که بارسلونا به مانند مادرید هفته گذشته ، اسیر خودخواهی و خود بزرگ بینی خود شده است.رجوع می کنیم به بازی با وایادولید و نیز دیگر شکستهای این فصل بارسا. ترجیحا روی وایادولید زوم می کنیم.


به یاد بیاورید روزی که بارسا در پوچلا و در ورزشگاه وایادولید باید به میدان می رفت ! آنها در شرایطی وارد زمین بازی شدند که تصور می کردند بازی ساده ای در پیش دارند و حریف را گلباران خواهند کرد.اما در عمل اتفاق دیگری افتاد. بیش از هر چیز بارسا از آن بازی برای پیروزی در ال کلاسیکو درس گرفت ، اینکه کل تیم باید آرام بودن و فروتنی در مقابل حریف را یاد بگیرد. امروز بارسا ال کلاسیکو و سلتا را با موفقیت پشت سر گذاشته اما هنوز جامی را بدست نیاورده است و بازیکنان باید بدانند که اگر فکر کنند قبل از شروع بازی برنده شده اند ، هیچ جامی به آنها داده نخواهد شد.فردا اسپانیول را در مقابل داریم. اسپانیول تیمی است که نه دغدغه سقوط دارد نه خیلی فکر صعود به یورولیگ. اما برای پیروزی در دربی برابر بارسا یک تیم پر از انگیزه است.بارسا تنها در یک صورت می تواند بر اسپانیول غلبه کند و آن هم ارائه نمایشی است ، مشابه آنچه که در برنابئو از خود نشان داد . بازی اتلتیکو فردا در بیلبائو بازی بسیار سختی برای آنهاست و رئال را هم پشت گوش خود احساس می کنیم. آرامش بیشتر و بیش از هر چیز تلاش مضاعف در زمین رمز پیروزی بر اسپانیول است. فردا می تواند شب بازگشت دوباره ما به صدر جدول باشد.

86964771744723384635.jpg

خوان ولیس : اسپورت کاتالونیا

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-28 17:41:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر