فهرست
گزارش روز / پیشتازی دورتموند با توخل: بهترین خط حمله و فوتبال بالغ شده‎
گزارش روز / پیشتازی دورتموند با توخل: بهترین خط حمله و فوتبال بالغ شده‎

گزارش روز / پیشتازی دورتموند با توخل: بهترین خط حمله و فوتبال بالغ شده‎

آی اسپورت - با ملحق شدن توماس توخل به جمع زردهای وست فالن، اوضاع برای تیم دورتموند به خوبی پیش می رود. به نظر می رسد این مربی آلمانی توانسته غرور و اعتماد به نفس را به تیمش تزریق کند و حالا بازیکنان دورتموند زبان به تحسین توخل گشود اند. هنریک میختاریان که تا اینجای فصل آقای پاس گل اروپا محسوب می شود در مصاحبه با خبرنگاران عملکرد توماس توخل را مورد ستایش قرار داد. میختاریان در بازی این هفته تیمش برابر مونشن گلادباخ توانست علاوه بر به ثمر رساندن گل دوم، پاس گل سوم تیم میهمان را برای ایکای گوندوغان بفرستد.
میختاریان درباره تاثیر حضور توخل بر عملکرد تیم این طور می‌گوید: «او در اولین گفتگوی ما  گفت که می تواند من را به سطح جهانی برساند. در ابتدا من خیلی او را باور نداشتم اما او آنچه که گفت را انجام داد و من از این بابت از او ممنونم. او به شما اعتماد نفس لازم را می دهد و خیلی با بازیکنان صحبت می کند  و راهنمایی های خیلی خوبی به بازیکنان می دهد. من از اینکه کنار او هستم احساس خوشحالی می کنم.»
آمار هنریک میختاریان همچنین در این فصل فوق العاده بوده است. بازیکن 27 ساله دورتموند با پاس گلش در بازی برابر گلادباخ هفدهمین پاس گلش را در این فصل از رقابت ها داد و این درحالیست که مسعود اوزیل 16 پاس گل داشته است. میختاریان حداقل در یکی از گل هایی که دورتموند در 8 بازی قبلی اش به ثمر رسانده نقش داشته است.
عملکرد درخشان خط آتش تیم دورتموند با بازی کردن میختاریان در کنار 3 بازیکن دیگر و همکاری های آنان بوده است . پیرامریک اوبامیانگ (با 22 گل زده) ، مارکو رویس (با 11 گل زده) و شینجی کاگاوا (با 10 گل زده) پایه های خط حمله تیم توخل بوده اند. زردهای وست فالن تا اینجای فصل بوندس لیگا، 50 گل به ثمر رسانده اند و از حیث بهترین خط حمله را در این رقابت ها از آن خود کرده اند. مربی 42 ساله آلمانی درخصوص عملکرد تیمش می گوید: «این یک عملکرد بسیار کامل و بالغ است. یک فوتبال با تجربه و بزرگسال گونه.»
     
آی اسپورت
2016-01-26 18:59:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر